Rioolleiding van tien kilometer vóór komend seizoen gelegd ■WOK (H)oorapparaat Geen wil gemeentelijk lyceum, college nu middelbare meisjesschool Havenberichten fMk.Ofdm Kennemerlaan 92 Telefoon 5072 Middeleeuwse graven tijdens 't werk ontdekt Tekort van 12 Vz miljoen bij Antwerps havenbedrijf Winter op de groentemarkt Staatssecretaris werkt niet mee Wethouder Verbeek opent woningrexpositie in de Lierstraat aankomend verkoper b. leerling- verkoper PHILIPS FILM EN FILMWERELD r«-~ ZATERDAG 4 MAART 1961 9 WIJK AAN ZEE UIT DE BEERPUTZORGEN to In IJmuiden gevestigd Massale aanvoer van bloemen bij Het Centrum WEEKABONNEMENTEN Beverwijker aangereden Weer werknemers van Hoogovens beloond V.V.D. raadslid bedankt Aanrijding in Santpoort De inwoners van Wijk aan Zee zijn bijna uit de put geholpen. Uit de beerput, wel te verstaan. Want zolang als Wijk aan Zee bestaat hebben de bewoners het vuile water moeten lozen in beerputten, die zich in hun voor- of achtertuintje bevonden. Aan deze onfrisse toestand is binnenkort een einde gemaakt. Dan kunnen de resterende putten van de enkele honderden die de badplaats rijk was, definitief gesloten worden. De laatste buizen van de bijna tien kilometer lange rioolleiding werden vrijdag gelegd. En nu beginnen we dan te glimlachen als wij minder dan een jaar teruggaan in de geschiedenis en voor ons zien een pensionhouder met zijn vrouw, die op zaterdagmorgen in alle vroegte met behulp van een conservenbiikje aan een lange stok bezig zijn de beerput te iegen, vóór de komst van nieuwe gasten Nu kunnen we dus even glimlachen, achter af. Maar de Wijk aan Zeeërs hebben altijd in de put gezeten en met een zorgelijke blik op het gelaat het vuile werk gedaan. De verwachting is, dat nog voor het komende badseizoen Wijk aan Zee een moderne rioolleiding heeft. De aannemers hebben namelijk kans gezien in een bij zonder snel tempo de bijna tien kilometer lange buisleiding te leggen. Het is thans zeker dat zij het werk binnen het in het gemeentelijk bestek genoemde tijdstip, ge reed hebben. Vóór 15 mei aanstaande hebben de aannemers het geklaard, dit tot geruststelling van vele inwoners, die vreesden dat in de zomermaanden het werk nog zou doorgaan. In november 1959 is men begonnen met de werkzaamheden. Tevoren had de Be- verwijkse gemeenteraad een krediet van bijna een miljoen gulden verstrekt voor de uitvoering van het rioleringsplan, waar van iedereen direct het nut inzag. In de maanden met een zware regenval gebeurde het dikwijls dat het Julianaplein het centrum van de badplaats hlank stond. Het vuile water, afkomstig uit de pensions, hotels en gewone huizen, kon dan in het geheel niet afvloeien. De bewoners van de badplaats klaagden bij het gemeentebestuur herhaaldelijk over de rioolafvoermoeilijkheden, en terecht. Het college had begrip voor de zaak, maar stond voor de moeilijkheid dat het leggen van een rioolleiding een investering bete kende. die zwaar zou drukken op de ge meentebegroting. Hindernissen Het leggen van zware betonnen buizen in een bestaande bebouwing is immers een dure aangelegenheid en betekent heel wat anders dan het plaatsen van een lei ding in grond, die nog bebouwd moet worden. De aannemers de firma Th. A. C. Schram uit Beverwijk en de firma Hulse bosch uit Bloemendaal stonden niet voor een gemakkelijke taak. Het aantal hindernissen kabels en leidingen van de nutsbedrijven was groot. Niet minder dan zeshonderd maal moes ten de arbeiders een leiding of kabel pas seren. Er lagen gasbuizen, waterleidingen en kabels van het Provinciaal Electriciteits bedrijf van Noordholland. Daarbij kwamen nog de resten van fun damenten van vroegere bebouwingen,waar van men de ligging niet wist. De arbeiders stuitten bijvoorbeeld op veel betonnen funderingen van de Duitsers. Zo ook op telefoonkabels, waarvan men dan dacht dat het Nederlandse waren. In werkelijk heid bleken het kabels te zijn die eens tot het telefoonnet van de Duitsers behoorden. De arbeiders hebben tijdens hun graaf werkzaamheden ook nog een middeleeuw- Advertentie WIJ HEBBEN PLAATS VOOR 19 jaar. **CIAA1ZfJ*' 16 iaar. Aanm. mondeling of schriftelijk Breestr. 17, Beverwijk. V'rjjdag kwamen in IJmuiden aan: Hera van Bremen; Bomi Hills, Chanaral; Mendoza, Bremen; Ciandra, Gent, laden IJmuiden; Spaarnestroom, Dagenham; Ja kob Kjode, Antwerpen; Spaarneborg, Swansea; Borba, Cardiff; Oranje Nassau, Hamburg; Brinda, Poole; Zaanborg, Goole, laden IJmuiden; Frey, Londen; Egret, Rot terdam; Frans Bohmer, Rotterdam; Lijn baan, Bremen; Plato, Rotterdam; Sitaka, Rotterdam; Afiena, Halmstad, gezaagd hout Zaandam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Thorwald van Hamburg; Roozeburg, Rotterdam; Amigo, Great Yarmouth, laden IJmuiden; Mosel, Vestervik; Leonidas, Rotterdam; Vechtstroom, fcagenham; Rien Teekman. Gothenburg, cellulose Velsen: Bloemgracht, Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Nieuwe Waterweg naar Sas van Gent; Scheldestroom, Londen; Swift, Harlingen: Brandaris, Rotterdm; Kleine Beer, Ant werpen, gerepareerd Zaandam; Marie Both, Odda; Cawi, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Ingela, Le Treport, bijleggers; Canopus. Antwerpen, ledig Velsen; Wil lemstad. Plymouth; Kathe Bartels, Odense: Uamina. Bremen, ledig Velsen; Havelland. Hamburg; Bakala, Hamburg; Martha Ah- rens, Hamburg; Bambi, Emden; Tasmania, Antwerpen; Bolt, Kristiansand; Twente, Rotterdam; Alfa, Rotterdam; Gerolamo, Campanella, Bremen; AmmonGuanta; Antha, Hamburg; Poseidon, Kingston. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: \quitaine, Duinkerken; Senegalkust, Ant werpen; Nestor, Bremen; Peperkust, Bor- leaux. (Indien achter de scheepsnaam en de 'laven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). se begraafplaats ontdekt. Deze begraaf plaats heeft zich bevonden achter de hui dige begraafplaats bij de hervormde kerk op het Julianaplein. Zeemansgraf De vondst werd gedaan op ongeveer twee en een halve meter beneden het maaiveld. Men trof hier de resten aan van een aantal graven uit de Middeleeu wen. Heel interessant was het graf van twee mensen, die vermoedelijk tijdens de uitoefening van de visserij op zee waren verdronken.Hun overblijfselen werden aan getroffen onder een omgekeerde vlet van eikenhout. De geraamten lagen op een ge metseld vloertje. Met hun schip zijn de twee slachtoffers in een voorbije eeuw begraven. De ar beiders ontdekten ook de resten van een schelpenvissersweg. Deze bevond zich op ongeveer anderhalve meter beneden het maaiveld. Overigens passeerden de arbei ders de graven van circa veertig mensen uit de Middeleeuwen. Een andere vondst werd gedaan elders in het dorp. In de grond werden aange troffen. vele lege .jeneverflessgn, van Duit se ofigirrër" afkomstig 'uit "de achttiende eeuw. Men vermoedt dat strandjutters des tijds een aardige partij op het strand Vonden, dë inhoud of zelf ledigden of ver kochten en de flessen daarna in de grond stopten. Van de hierboven genoemde vondst van het Middeleeuwse kerkhof is melding ge maakt bij de rijksdienst voor oudheidkun dig bodemonderzoek, doch er werd te ver staan gegeven, dat men weinig of geen interesse had. Bij het leggen van de riolering in Wijk aan Zee stuitten de arbeiders ook herhaal delijk op verkoolde houtresten. Dit wees De laatste buizen worden gelegd, boven aan de Rijckert Aertszweg in Wijk aan Zee, de badplaats die verlost wordt van rioleringsmoeilijkheden. De buizen zijn het einde van een bijna tien kilo meter lange rioolleiding naar Beverwijk. dus zoals al bekend is op het feit, dat Wijk aan Zee in de achttiende eeuw eenmaal als gevolg van het oorlogsgeweld verbrand is geworden. Toch snel Ondanks al de vertragingen, die het ge volg waren van deze vondsten, maar ook van de bouwvakstaking en de vakanties, heeft men kans gezien de rioolleiding van bijna tien kilometer in de grond te leg gen, waarbij steeds graafmachines wer den gebruikt. Het leggen van de buizen verliep veel sneller dan het herstellen van de straten. Daarvoor waren arbeiders tekort. Het streven om gelijke tred te houden met het leggen van rioolleidingen gelukte dus niet. Toch kunnen met inspanning van alle krachten nog voor mei de wégen her steld zijn. In de maand juli zal het gehele rio leringsplan verwezenlijkt zijn, dat wil zeg gen dat ook de percelen zijn- aangesloten op de riolering. Daartoe behoort ook het uitschakelen van de bestaande beerputten waarvan men er veel meer is tegenge komen dan bekend was. Het Badhotel bijvoorbeeld had vijftig beerputten! Men heeft bij 219 woningen 279 beerputten aan getroffen, die werden volgestort met be ton. Het is niet bekend hoeveel putten men vindt bij de nog honderdtwintig aan te slui ten percelen. In ieder geval zullen de bad plaatsbewoners binnenkort met recht „uit de put zijn geholpen". Advertentie KL (5075 onopvallend licht klein Kan zonder dat men dit bemerkt achter het linker- of rech teroor gedragen worden. Laat u zich dit apparaat eens vrij blijvend bij U aan huis demonstreren. Alle door ons ver kochte apparaten betrekken wij zelf regelrecht van de fabriek, zodat u van fabrieksservice en garantie verzekerd bent. ZWIJNDRECHT GOUDA ZWIJNDRECHT In het bezit van het FIDA-vakdiploma Hoorapparaten. (Van onze correspondent) BRUSSEL De begroting van het Ant werpse havenbedrijf voorziet voor het lo pende jaar in een tekort van ongeveer 160 miljoen frank, ongeveer 12,5 miljoen gulden. Wanneer men hiervan echter de posten aftrekt, die niet rechtstreeks met de haven te maken hebben, zoals die van brandweer en politie, interesten en af schrijvingen als gevolg van oorlogsschade en dergelijke, blijkt het eigenlijke exploi tatieverlies iets meer dan negen miljoen frank of ongeveer driekwart miljoen gul den. Dit resultaat wil men te Antwerpen wel als bevredigend beschouwen, omdat de gemeente thans aanzienlijke bedragen besteedt aan de werken van het tienja renplan. Een schadepost is de exploitatie van de graanelevatoren. Het tekort wordt voor 1961 op 47 miljoen frank geschat. Er wor den besprekingen gevoerd met de graan handelaren, die hebben voorgesteld de ele vatoren over te nemen en ze zelf te ex ploiteren. B. en W. zullen hierover in de loop van de volgende week een beslis sing moeten nemen. De ouderwetse waterperskranen op de Antwerpse Scheldekade zullen binnenkort worden gesloopt, behalve enige, waarvan degenen die ze in gebruik hebben een be paalde minimumbezetting kunnen garan deren. Voor de uitrusting van de noord kant van het vijfde havendok zijn dertig elektrische walkranen besteld en ook de De winterprodukten nemen op de Be- verwijkse groenteveiling „Kennemerland" nog steeds een belangrijke plaats in. Dat is ook op de laatste veilingdag van de week vrijdag weer gebleken. Door het zachte voorjaarsweer kunnen de groenten niet al te vlot verhandeld worden. De ko pers prefereren jonge spinazie en rabar ber, waarvan de aanvoer wel iets groter wordt. Doch aan de vraag kan niet wor den voldaan. De spinazie bracht het tot 95 cent per kilo en de rabarber tot 1,10 per bos. Een opgaande prijs noteerden ook de spruiten namelijk van 34 tot 85 cent per kilo. Boerekool bracht 29 cent per kilo op. Winterpeen raakt men nauwelijks kwijt, dit geldt ook voor gele en rode kool als mede uien. De aanvoer van bloemen aan de veiling „Het Centrum" te Beverwijk was ook vrij dag overstelpend. Er was ruimte te kort om alle wagens te plaatsen. Veel kopers uit het noorden en oosten van ons land toonden belangstelling voor de bloemen uit Kennemerland. Ondanks de massale aanvoer lagen de prijzen nog vrij gunstig voor de kwekers. De tulpen brachten rond een gulden per bos op, maar voor een paar aparte soorten werd grif tot 1,70 betaald. Groot - is ook de aanvoer van narcissen, temeer daar grote partijen van de koude grond "komen. De kas-narcissen brachten van 35 tot 75 cent joer boskop, die van de koudêgrond 37 ëënt. Een ruim aanbod was er opk, van hyacinten die tot 30 cent per stlilc noteerden. Voor de blauwe druifjes werd 30 cent betaald. In de potplanten is een levendige handel. £oooa3oooooo(yxxxx»oooooooooAoorwoooo^^ dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Hel gemeentebestuur van Velsen beeft van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geen medewerking gekregen inzake de plannen tot stich ting van een gemeentelijk lyceum in Velsen. Het gemeentebestuur koesterde jarenlang de wens om een dergelijke middelbare school te stichten en ook de raad sprak zich in oktober 1959 in principe uit voor stichting van een lyceum door samenvoeging van de bestaande Rijks Hogere Burger School en het gemeentelijk gymnasium Felisenum. Nu is gebleken dat de staatssecretaris niet wil medewerken, ziet het college van Velsen in dat het in de bestaande situatie moet berusten. Het stelt de raad nu voor een gemeentelijke middelbare meisjesschool te stichten. Herhaaldelijk heeft het gemeentebestuur gepoogd de staatssecretaris tot medewer king te bewegen, doch het is niet gelukt. Hieruit volgt dus, dat in de huidige toe stand een gemeentelijk lyceum in Bever wijk, dat vorig jaar gestart is, en een RHBS en gemeentelijk gymnasium aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal, blijft bestaan. Reeds vorig jaar hebben wij in deze krant bericht vernomen te hebben dat de staatssecretaris niet veel voelde voor de gemeentelijke plannen tot stichting van een lyceum. De raad wordt dus nu voorgesteld het eerder genomen principebesluit in te trek ken. Het gemeentebestuur wijst er in een uitvoerig pre-advies echter op, dat het de stichting van een middelbare meisjes school in Velsen zeer noodzakelijk acht, omdat er op het ogenblik een aantoonbare leemte is. Reeds in november 1956 hebben B. en W. de minister verzocht te worden gekend in zijn eventuele plannen voor een mid delbare meisjesschool te Velsen. Toen uit persberichten bleek, dat op de onderwijsbegroting voor 1958 gelden voor dat doel waren uitgetrokken, heeft het gemeentebestuur van Velsen zich opnieuw tot de minister gewend en hem verzocht aan het eerder gedane verzoek gevolg te willen geven. Doch op beide brieven is nimmer antwoord ontvangen, zeggen B. en D. Belangstelling Een enquête wees destijds uit dat wel licht met twee klassen van een middelbare meisjesschool kon worden begonnen. Maar B. en W. achtten het toen in verband met de hangende kwestie ten aanzien van het gemeentelijk lyceum minder gewenst al met de aanvang van het schooljaar 1960-61 een dergelijke school te doen starten. In februari van dit jaar bleek dat de directeur van de RHBS. de heer R. J. van Arum, zelfstandig tot een actie was over gegaan om aan de school een middelbare meisjesschool te verbinden en die met ingang van 1 september aanstaande te doen beginnen. Ontstemd zijn B. en W. over het feit, dat de directeur zonder voor kennis of toestemming van het gemeente bestuur bij zijn actie hoofden "an openbare scholen inschakelde. Laakbare actie B. en W. hebben de staatssecretaris, zowel als de heer Van Arum ter kennis gebracht dat deze handelwijze moet wor den afgekeurd. „De gewraakte actie is bovendien daarom weinig elegant", aldus het college, „omdat naar aanleiding van in de Tweede Kamer gemaakte opmerkin gen de zogenaamde „mammoetwet" dus danig is gewijzigd, dat het Rijk in de voorziening van dit middelbaar meisjeso onderwijs eerst optreedt, indien bij geble ken behoefte de gemeente nalatig blijft". Een inmiddels opnieuw gehouden enquê te heeft uitgewezen dat 37 eerstejaarsleer- Op de Alkmaarseweg te Beverwijk is vrijdagavond een Beverwijker, die met de fiets aan de hand plotseling de weg over stak, aangereden door een motorrijder. Hij werd met een hoofdwond en schaafwonden naar het Rode-Kruisziekenhuis overge bracht. Na behandeling kon hij huiswaarts keren lingen het onderwijs aan een middelbare school voor meisjes zouden willen volgen. „Nu dus bij herhaling is gebleken dat inderdaad aan deze onderwijsinrichting in Velsen behoefte bestaat, achten wij het juist te trachten om met ingang van het komende schooljaar tot stichting hiervan over te gaan", aldus het gemeentebestuur. De gemeente wil dus een gemeentelijke meisjesschool en de RHBS te Velsen wil hetzelfde onderwijs, maar dan verbonden aan de Rijks Hogere Burger School. De raad wordt voorgesteld het principe besluit te nemen. Aan enkele werknemers van Hoogovens en aangesloten bedrijven te IJmuiden zijn in deze week weer bedragen ter hand ge steld voor ideeën die hebben geleid tot een verhoging van de produktiviteit. In totaal werd 1140,uitgereikt. De heer A. P. A. van Croonenborg uit IJmuiden, werkzaam bij de walserij voor dikke platen, ontving een bedrag van f 600,Hij stelde voor strippen of nok ken aan te brengen op de koppeling van de aandrijfspillen van het kwarto-wals- tuig. Dank zij deze vondst is er minder tijd nodig voor het waterpassen van de strekwalsen. Dit heeft tot gevolg dat er walstijd wordt gewonnen. De heer J. van Klooster uit Velsen- Noord, werkzaam bij de martinstaalfa briek, kwam op de gedachte de ijzeren bakken, die gevuld worden met zand voor het maken van „blokmutsen", te voorzien van oren. Hierdoor worden beschadigingen aan de blokmutsen voorkomen. De heer Van Klooster kreeg een premie van 140. Een beloning van 250.— ontving de heer K. Spalink uit IJmuiden, die bij Breedband werkt. Hij stelde voor een lijst samen te stellen die de spanningen aan geeft waarmee bepaalde rollen moeten worden gewikkeld. De wikkelaar van de schoonmaakbaan kan deze lijst raadple gen. hetgeen het stagnerende „kleven" van de band bij het afwikkelen voorkomt. De heren J. F. Wortel uit Alkmaar en J. Veldt uit Limmen, beiden van Breedband, kregen ieder 150,voor een gezamenlijk idee, dat beoogt de stilstandtijd van de blikschaar te verminderen. Een pneuma tisch elektrische regeling maakt dit voort aan mogelijk. De mummie Als een (R ex-theater, IJmuiden). Britse archaeologen het graf van Egyptische prinses opgraven komen ze voor tal van verschriKKelijke dingen te staan. Een in de muur ingekapselde hoge priester komt tot leven als een van de mannen de „rol des levens" opleest. Als een levende mummie gaat tjij in Engeland de onderzoekers te lijf en bij twee van de drie heeft hij succes. Maar bij de der de is het minder gemakkelijk, want diens vrouw lijkt sterk op de prinses, zodat de mummie verliefd op haar wordt. Hij sleept haar zelfs mee naar het moe ras, maar buigt tenslotte voor de wil van de „prinses". Hoewel het element van de verrassing te veel ontbreekt staat daar te genover het onontkoombare noodlot, dat de met lange stijve passen naderende mummie met zich draagt. Geweren blij ken machteloos, zodat ook de toeschouwer opgenomen wordt in een gevoel van on macht. Het boeiendst is eenter ongetwijfeld de episode waarin een Egyptische begrafenis in beeld wordt gebracht. Omdat men hier wordt geconfronteerd met een levende werkelijkheid, zoals bij opgravingen tel kens weer blijkt. Dan nog een beetje grie zelen met de mummie, het is alles sa men genoeg voor goede ontspanning. Title wm een dergelijk De wethouder van openbare werken van Velsen, de heer R. Verbeek, heeft vrij dagmiddag een expositie, in de vorm van een compleet ingerichte woning, het pand Lierstraat 69 in IJmuiden geopend. Deze woning werd neergezet door het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten en door de firma Glas ingericht. Zij is tot en met 18 maart te bezichtigen. De heer Verbeek deelde mee dat het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in IJmuiden reeds 53, in Driehuis 9 en in Santpoort 23 woningen heeft laten bouwen. In voorbereiding zijn in IJmuiden nog 15 woningen en in Santpoort 10. De wet houder toonde zich over dit hoge aantal verheugd. Hij verklaarde dat de gemeen te Velsen zeker alle medewerking voor het laten bouwen van goedkope woningen door particuliere instanties zal verlenen, mits het reële plannen betreft. Men loopt namelijk op dit gebied voor het een of andere plan zo gauw warm en komt dan later voor teleurstellingen te staan, aldus de heer Verbeek. Verder moet de gemeen te per woning beoordelen of de toekomsti ge bewoners de huur wel kunnen opbren gen. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten heeft deze risico's uitgeschakeld, meende de heer Verbeek. Met de bouw grond zijn we echter in Velsen voorlopig uitgepraat, besloot hij. De heer C. H. van Brero, directeur van het kantoor Haarlem van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, zei dat de hui zen die het fonds op het ogenblik in Velsen bouwt op gemiddeld 18.000 komen, alle bijkomende kosten inbegrepen. Met 3000 eigen geld en 85 per maand afbetaling van de hypotheek van f 15.000 is men na dertig jaar eigenaar van het huis, dat een inhoud van 370 m3 heeft, met de schuur inbegrepen. Het bouwfonds streeft nu ook naar de bouw van woningen van f 15.000 die men met 2500 eigen geld kan betrekken en die met f 75 per maand afbetaald moeten wor den. Deze huizen zijn bestemd voor ge zinnen met een jaarinkomen van vijf- tot zevenduizend gulden. In deze klasse is de woningnood namelijk het hoogst, aldus de heer Van Brero. De firma Glas heeft bij de inrichting van het pand Lierstraat 69 gestreefd naar een samenvloeiing van zachte kleuren. In verband met een meningsverschil met de leiding van zijn partij fractie heeft het Castricumse V.V.D.-raadslid G. G. Gerkens voor het raadslidmaatschap bedankt. Op de kruising van Roos en Beeklaan en Valckenhoeflaan te Santpoort zijn vrij dagmiddag een 22-jarige scooterrijder uit Bloemendaal, en een 54-jarige wielrijdster uit Santpoort, tegen elkaar opgereden. De wielrijdster verleende geen voorrang. De scooterrijder liep een hersenschudding op. Hij is naar zijn woning overgebracht. De wielrijdster die enige hoofdwonden opliep, moest in het Antoniusziekenhuis te IJmui den worden opgenomen. geval alleen maar kunnen grinneken, en bij deze film dan beslist het volle pond krijgen. In het voorprogramma een filmpje over New-Orleans en een avontuur van Woody Woodpeckter met een krokodil. Zondagmiddag „Het zwarte schild", woens dag en donderdag „Opstand in de Kauka- sus". Freddy, gitaar en zee (City theater. IJmuiden) Weer eens een film van Freddy, de bij velen zeer geliefde zanger. Ook in deze film zingt hij weer enkele aantrekkelijke lied jes, zoals „Die Gitarre und das Meer", „Du brauchst doch immer wieder einen Freund" en „Die Nacht vergeht so schnell". U ziet het, romantiek genoeg in „Freddy, die Gitarre und das Meer", welke film voor een groot deel een autobiografie is. Freddy werd geboren in Joego-Slavië in 1931 als Manfred Petz. Hij zwierf door vele landen, trok over zee, deelde het le ven van cowboys, en het zal dan ook niet verwonderen, dat hij liedjes zingt in ne gen talen. Veel van zijn belevenissen treft men in deze film aan. Maandag, woens dag en donderdag „Op hoop van zegen" onder regie van Louis Saalborn met Es ter de Boer van Rijk in de rol van Kniertje. Zondagmiddag „Kop op, borst vooruit". *.j Beverwijk In Luxor-theater gaat men tot en met maandag „Lokvogels dér nacht", draaien, welke film in IJmuiden is geweest. Van dinsdag tot en met donderdag een stukje science-fiction in „De mysterieuze pla neet", zondagmiddag „Barak 1-113". In het Kennemer Theater komt een uitste kende film in de vorm van „De Grote Bedrieger" met Tony Curtis in de hoofd rol. Een kostelijke geschiedenis, goed ge speeld. Zondagmiddag avonturen met Ta- za. In het WB-theater vanavond „De dood rijdt mee". Zondag en maandag „Gevaar lijke puberteit", zondagmiddag „Opstand in Mexico". Marquette, Heemskerk, vertoont: „Du bist wunderbar" met Caterina Valente. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN; J. P. Tromp-de Ruijter, z., Trompstraat 33, IJmuiden-Oost; J. E. M van Dee-Hasselblatt, d., Schipbroeken- weg 27, Santpoort; R. Swaab-Heilig, d., Van Dalenstraat 73, Santpoort; B. W. E. M. Heeremans-Stavenuiter, d., Siriüsstraat 11, IJmuiden; J. C. Holshuijsen-Warners, z., Alex. Bellstraat 83, IJmuiden; E. J. De kens-Bonekamp, d., Westerwijkstraat 7, Velsen-Noord; J. H. Wolfs-Boon, z., Dol fijnstraat 262, IJmuiden; H. Hekman-Stil, d., Meerweidenlaan 8, Velsen-Noord; J. Zomer-van den Berg, d., Tussenbeeks- weg 56, IJmuiden-Oost; S. M. Hens-Bak ker, d., Duinlustparkweg 68, Santpoort; J. W. Boer-Pesch, z., Piet Heinstraat 84, IJ muiden-Oost; A. H. Boot-Paasman, z., Trompstraat 134, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: H. Dibbets, Noorder laan 45, Velsen-Noord en M. M. A. Gaus- ling, Noorderlaan 45, Velsen-Noord; C. G. J. van Oostrom, Talmastraat 11, Wagenin- gen en D. K. Scholte, Hiëronymus van Al- phenlaan 7, Driehuis; W. Klaassen, Schulp weg 442, Velsen-Noord en R. Driesten, Schulpweg 442, Velsen-Noord; A. H. den Drijver, Nagtzaamstraat 14 rd., Haarlem en F. van Oevelen, Bestevaerstraat 4, IJ muiden-Oost, t.a. Bestevaerstraat 4, IJmui den-Oost; M. C. Vonk, Berkenstraat 40, IJmuiden-Oost en J. Iskes, van Speijk- straat 43, IJmuiden-Oost, t.a. Berken straat 40, IJmuiden-Oost; M. Edens, Vlier straat 9, IJmuiden-Oost en G. M. van Hes- selingen, Vlierstraat 9, IJmuiden-Oost; E. Pels, Burgemeester Enschedelaan 12, Sant poort en G. C. Kaasenbrood, Overbildt- weg 22. Santpoort, t.a. Graaf Janlaan 39a, Zeist; C G. A. J. Mekenkamp, President Krugerstraat 102, IJmuiden en M. M. Jon geling, Evertsenstraat 1, IJmuiden-Oost, t.a. Wijk aan Zeeërweg 100, IJmuiden- Oost. GETROUWD: P. Blauw en F. W. M. van de Grint. Pater Bleijsstraat 4, Hoorn; J. Bruin en M. Stada, Dolfijnstraat 308, IJ muiden; L. Koops en I. Wortel, Lange Nieuwstraat 304, IJmuiden; J. Pater en G. Noppen, Ladderbeekstraat 10, Velsen- Noord; C. J. Gouda en J. Brandenburg, Kennemerlaan 189, IJmuiden; J. Taag en A. Vellema, Daltonstraat 5, IJmuiden; L. Dijkshoorn en W. van der Steen, van Len- neplaan 48, Driehuis. OVERLEDEN: I, Dorenbos, 61 echt genote van K. Inia, Eemstraat 11, IJmui den; A, Rietdijk, 87 j„ echtgenote van B. van der Plas, Hofdijklaan 70, Driehuis; W. Zijl, 56 j., echtgenoot van A Verschoor. Scheldestraat 168. IJmuiden: J M van Muijen. 50 i.. echtgenote van P d» Boer, Frans Naereboutstraat 60. IJmuid°v> Oost.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9