Eerste winst voor Nederland: 8-4 tegen Zuid-Afrika Ook in Breukelen grootse ontvangst voor Henk van der Grift SOS zorgde voor verrassing GENIET VAN'N t a HHC en Enthousiast behaalden titel in de kegelcompetitie Ook Haarlemmer in de strijd IJshockeyploeg naar Amerika Nieuw record voor Marianne Heemskerk Hongarije bereidt zich voor Russische ploeg in Nederland Duitsland-België op beeldbuis Intertoto-competitie Avondmeeting in Hilversum d.ïnSDAG 7 MAART 1961 13 Wereldkampioenschap ijshockey VERFVERF terwijl umet was- WAST wonder Voetbal Training ,,Jong Oranje" Loting halve finales Engelse beker BEGIN ER NU MEE Het Nederlands jeugd- team tegen Engeland Nederlandse clubs in een sterke afdeling Het Belgisch elftal (Van een speciale verslaggever) GENèVE, maandagmiddag Dummy Smit heeft vandaag het rood-wit-blauw niet in top zien gaan. Toen de rest van het Nederlandse team het Wilhelmus aan hoorde, lag Smit op de brancard in de dok terskamer. „Precies toen ik de eerste tonen hoorde, prikte die dokter het eerste gaat je", zei Smit. Vier minuten voor het einde van de wedstrjjd tegen Zuid-Afrika kreeg Smit een klap van een stick even boven zjjn linkeroog. Met één hand probeerde hij het bloed, dat een rode streep over zijn rood-wit-blauwe trui trok. te stelpen. ..Hechten,' zei de dokter. „Da's best. als we maar winnen," antwoordde Smit en terwijl hjj zich op de brancard neervljjde, hoorde hjj het Wilhelmus De eerste winst Voor Nederland. Met 84 dreven vandaag onze landgenoten Zuid-Afrika te rug- De vechtlust, waardoor Nederland zich bij deze wereldkampioenschappen ijs hockey onderscheidde, ontbrak in de eer ste en tweede speeltijd volkomen, en het had alle schijn dat Nederland zich een vrij zekere winst zou laten ontfutselen. En de overdonderende meerderheid waarmee het Oranjeteam startte werd in IJshockey de eerste tien minuten slechts bekroond door één doelpunt, toen Smit een solo met een flitsend schot besloot, waartegen doel man Robinson kansloos was (10). En on danks de serie aanvallen waartegen de Zuidafrikanen zich maar ternauwernood konden staande houden, slaagde Nederland er niet in dit duidelijke verschil in doel punten om te zetten. Schoten van Smit, Hereur, Van Dijk, van de Haarlemmer Ziepzeerder voor de eerste maal op het ijs stuitten af op doelman Robinson of waren te slecht gericht om het de Zuid afrikanen al te lastig te maken. Als Nederland in deze eerste speeltijd slechts de helft van de geestdrift had kun nen opbrengen die ons team bezielde in de wedstrijden tegen Frankrijk en .Joego slavië, was Zuid-Afrika toen reeds defini tief geslagen. Dat Hereur er in de dertien de minuut met een ver schot nog 20 van wist te maken, was slechts een schamele doch door eigen onmacht te wijten beloning voor het Nederlandse overwicht. En tot overmaat van ramp liet doelman Van Esch twee minuten voor het verstrij ken van de eerste speeltijd nog een schot van Vickers door zijn handschoenen glip pen, waardoor de Nederlandse voorsprong werd gereduceerd tot 21. Drie doelpunten van Pieterse Het bescheiden aantal Nederlandse sup porters, dat de Geneefse ijshal vulde, keek wat meer gerust, toen Pieterse in de tweede minuut van de tweede speeltijd een pass van Bakker in het Zuidafrikaanse doel deponeerde. Direct daarna kreeg Van Zalinge twee minuten wegens tripping en in dezelfde minuut miste Hereur een unieke kans om de Nederlandse voorsprong uit te breiden door van twee meter afstand tegen doelman Robinson aan te schieten. Van Esch kreeg het in het Oranjedoel zwaar te verduren. Vooral Geffen, klein van stuk, bleek een speler waarmee de Nederlandse defensie rekening moest hou den. Verscheidene malen stichtte hij met soli verwarring in onze verdediging en het verwonderde niemand, dat na bijna vier minuten deze speler een gave pass van Lucas achter Van Esch deponeerde (3—2). Dat Nederland in deze periode, waarin Van Esch zijn zekerheid verloor, niet nog meer doelpunten tegen zich kreeg, was niet meer dan een gelukkige omstandigheid. Kans voorbij laten gaan Zelfs toen Zuid-Afrika twee spelers op het strafbankje zag verdwijnen Lucas twee minuten wegens holding en Hamilton dezelfde tijd voor een overtreding van doelman Robinson, wist Nederland geen gebruik te maken van het numerieke overwicht, al stelde aanvoerder Arie Klein alles in het werk zijn ploeggenoten te stu ren in de richting van het Zuidafrikaanse doel. Nederland verloor ook Hendriks voor twee minuten wegens slashing. En uiter aard, met een speler minder, werd Oranje teruggedreven. Maar Klein. Van Domme len en Van Dijk slaagden erin de Zuid afrikaanse voorhoede op veilige afstand van Van Esch te houden. Vechtlust kwam terug Plotseling, in de derde speeltijd, kwam de voor Nederland kenmerkende vechtlust terug. Het handjevol aanhangers moest erop wachten, totdat Zuid-Afrika op ge lijke hoogte was gekomen. Geffen, de ge vaarlijkste man bij de Springbokken, liet een hoog schot van zijn stick komen, dat Van Esch na een wanhopige poging de puck te stoppen, ongelukkig in eigen doel sloeg (33). Het scheen of Nederland hierop had ge wacht: in snelle aanvallen, waarbij tot nu toe ver te zoeken combinaties op het ijs werden gelegd, kwamen de Zuidafrikanen met de rug tegen de muur. Een solo van Klein, afgesloten met een vervaarlijk schot bracht Nederland op 43 en binnen twee minuten zorgde Pieterse er met twee rushes voor, dat Oranje met een gerust hart de laatste twaalf minuten tegemoet kon zien (63). De Zuidafrikaan Wahl kreeg twee minuten wegens tripping en Nederland werd ook al door het nume rieke voordeel duidelijk sterker. Doel punten kwamen er echter niet. Daarop moesten de Nederlandse suppor ters wachten tot de laatste negentig secon den. Smit was toen al met een hoofdwond van het ijs gegaan en vervangen door Van Zalinge. Dat Geffen nogmaals Van Esch passeerde (64), bracht misschien nog eni ge hoop in de Zuidafrikaanse harten; in twee minuten was die verwachting aan gruizels geslagen. Hereur, uit een pass van Van Zalinge, en Van Dijk brachten de eindstand op 84 voor Oranie. De stand in groep C luidt thans: Roemenië 3 3 0 0 6 48 2 Frankrijk 2 2 0 0 4 17— 3 Joegoslavië 3 2 0 1 4 2217 Nederland 3 1 0 2 2 13 20 België 2 0 0 2 0 132 Zuid-Afrika 3 0 0 3 0 734 GENÊVE, maandagavond Nederland zal vertegenwoordigd zijn bij de strijd om het wereldkampioenschap ijshockey, dat volgend jaar in Colorado Springs wordt gehouden. Vanochtend, tijdens de vergade ring van de Internationale IJshockey Fede ratie waarbij ons land werd vertegen woordigd door de heer Bierenbroodspot, voorzitter van de Nederlandse IJshockey Bond kwam naar voren, dat ieder deel nemend land aan deze titelstrijd een groot bedrag zal ontvangen van de Amerikaanse televisiemaatschappijen, die deze kam pioenschappen gaan uitzenden. Aan Ne derland is reeds een bedrag toegezegd, waaruit de onkosten voor het team kunnen worden bestreden. „Natuurlijk kon nog geen definitief be sluit worden genomen", aldus de heer Bie renbroodspot, „omdat hier in Genève slechts enkele bestuursleden van de N.IJ.B. aanwezig zijn, maar ik geloof, dat een dergelijk voorstel gezien de financiële tegemoetkoming bij de overige leden op weinig verzet zal stuiten." De wereld kampioenschappen 1963 werden vanoch tend toegewezen aan Zweden (Stockholm), terwijl de Italianen zich kandidaat hebben gesteld voor de organisatie 1964. Advertentie Sprankelend, spontaan en sfeervol was de hulde, die Breukelen maandagavond aan zijn plaatsgenoot en wereldkampioen Henk van der Grift heeft gebracht. Een huldebetoon waarin zijn verloofde Reika Zeijtsveld ruimschoots deelde. Het eerste gedeelte van de huldiging vond plaats op het kasteel Nijenrode, waar om kwart voor zes de carillon-bespeling begon. Per auto kwamen Henk van der Grift en zijn verloofde om zes uur voor de poort van Nijenrode aan. Door een erehaag van N.O.J.B.-studenten gingen zij naar het slot plein, waar de rector van het N.O.I.B., de heer E. B. J. Postma, de wereldkampioen toesprak. „Wij hebben, aldus de rector, hier al heel wat hoge gasten mogen begroeten maar nog nooit een wereldkampioen en dat nog wel in de persoon van een buur man". Henk's verloofde mocht een orchi- Schaatsenrijden dee in ontvangst nemen en een zilveren lepeltje waarin de datum waarop Van der Grift het wereldkampioenschap ver overde, gegraveerd stond. Voorafgegaan door motorpolitie, de mu ziekvereniging Breukelen en de Gunter- steinruiters reden Henk en zijn verloofde daarna in een „arreslee op wielen" ge flankeerd door vier schaatsenrijders met flambouwen naar het gemeentehuis in park Boom en Bos. Vanaf het bordes van het gemeentehuis sprak burgemeester Th. M. M. Bijleveld de wereldkampioen toe en wenste hem namens de gehele Breuekelense gemeenschap geluk. Henk ontving als blijvend aandenken een kist met monteursgereedschap. Vervolgens begon een rijtoer door de ge meente, een toer, die voor de wereldkam pioen en zijn verloofde een zegetocht is geworden. Over de gehele lengte van de Brugstraat daalde op zijn Amerikaans een regen van confetti op het tweetal neer. In hotel „het State Wapen" wachtte Van der Grift een huldiging. Vele officië le vertegenwoordigers voerden het woord. Nadat de voorzitter van de huldigings commissie, jonkheer mr. W. H. D. Quar- les van Ufford, een openingswoord had ge sproken opende Hennie Roos, lid van de t.c. van de K.N.S.B., de rij van sprekers, gevolgd door de heer Leeuwis van de N.V.B.H.S. Ook coach Klaas Schenk voer de het woord en nog vele anderen. Talrijk waren de geschenken, die de we reldkampioen werden aangeboden. Van de Breukelense gemeenschap kreeg hij een fraaie kast met radio, pick-up en bandrecorder, verder een haard, een mand met zuivelprodukten, een draagbare ra dio, teveel om op te noemen. Leden van „de oprechte amateur" vulden met caba ret en muziek de tijd, die overbleef. Henk van der Grift bracht aan het einde van de avond dank aan allen, die deze avond tot een onvergetelijke hadden gemaakt. Hij voegde er overigens aan toe, dat hij blij was nu eens eindelijk tot rust te kun nen komen. Zwemmen De „zilveren" Marianne Heemskerk heeft maandagavond in het zwemstadion in Naarden een geslaagde aanval gedaan op het Nederlands record vier maal 100 meter wisselslag persoonlijk op 25 meter- banen, dat met een tijd van 5.33,8 op naam stond van de Hilversumse Judith de Nijs. De Naardense zwemster bracht 't record niet minder dan 5,1 sec. omlaag, zodat het nu met 5.28,7 op de recordlijst komt te staan. De drie tijdwaarnemrs no teerden 5.28,4. 5.28,7 en 5.29,0. De competitie in de westelijke volley bal-hoofdklasse heeft dit seizoen wel een zeer sensationeel verloop. Slaagde DES er kort geleden in door een overwinning op RE VA aan de kop te komen, nu werden de Voorburgers op hun beurt verrassend geklopt door het Utrechtse SOS. Deze ne derlaag van DES was zeer gunstig voor Reva en voor Libanon: de drie clubs heb ben nu alle 26 punten uit 15 wedstrijden. DES, dat Zimiwérman miste, trof SOS in een ongenaakbare vorm. Het Utrechtse team, waarin vooral de gebroeders van Wijnen, Spijkerman en Kooy opvielen, had slechts drie sets nodig, om de ploeg van Tinkhof te verslaan (15-12, 15-13 15-10). HVS reisde naar Woerden om Valbovol te bekampen en scheen aanvankelijk op een vlotte zege af te stevenen. Met 13-15 en 9-15 werden de twee eerste sets in het voordeel van Clay c.s. beslist. De derde set werd echter na spannende strijd gewon nen door de thuisclub, waarin Hoogen- doorn een uitstekende partij speelde, en toen was het met HVS gedaan. In de laat ste sets besteedden de Haarlemmers nog al veel aandacht aan de beslissingen van de scheidsrechter, hetgeen het spel niet ten goede kwam. Met 16-14, 15-9 en 15-3 kwam Valbovol nog aan een 3-2 zege. De uitslagen in de hoofdklasse luiden: Heren: SOS-DES 3-0; Reva-OVC 3-0; US- AMVJ 3-1; Valbovol-HVS 3-2; Dames: SVV-St. Paul 0-3; SOS-DES 3-0; Veenendaal-Boemerang 0-3. In de districtsovergangsklasse heren kwam lijstaanvoerder Die Raeckse twee maal in het veld. In Hoorn haalde HVC het stoute stuk uit de Haarlemmers met 3-1 te verslaan, maar tegen het Zaanse Sportief konden de rood-witten de volle winst boeken. Met pog vier ontmoetingen voor de boeg heeft die Raeckse nu 38 pun ten uit 22 wedstrijden. Concurrent Octo pus heeft 31 punten vergaard uit 19 wed strijden. Bij de dames kwam alleen De Blinkert tot een verdienstelijk resultaat, door in Al maar tegen Octopus gelijk te spelen. De setcijfers, 15-10, 13-15, 12-15 en 18-16 ge- De volley balcompetitie ven aan, dat de groen witten zelfs goede winstkansen hebbeh gehad. MHBS liet zich kloppen door het Alkmaarse JHOC en HBC moest in Enkhuizen de eer aan Mad- joe laten. De uitslagen: Heren: HVC-Die Raeckse 3-1; SPE-Rapide 1-3; Czaar Peter-oMlen- wiek 2-2; The Smash-SES 3-1; VCY-TOG 2-2; Octopus-Madjoe 3-0; Sportief-Die Raeckse 0-3 Dames: JHOC-MHBS 3-1; Madjoe-HBC 3-0; VGW-Flevo 3-1; Kennemers-Molen- wiek 1-3; Octopus-De Blinkert 2-2. VOLLEYBAL. Het Franse nationale vol leybalteam (heren) heeft in Parijs een 32 overwinning behaald op Joegoslavië. De setstanden waren: 1511, 815, 1115. 16—14, 15—6. Vraag Uw drogist! Het Hongaarse voetbalelftal Neder lands eerste tegenstander voor de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap zal dezer dagen begin nen met een intensieve oefencampagne. Het ligt in de bedoeling, dat het Hongaarse team wekelijks tegen een sterke buiten landse ploeg zal uitkomen. De eerste oefen wedstrijd, waarin een team van Bratislava tegenstander is, zal dinsdag 14 maart in Boedapest worden gespeeld. De Hongaarse Voetbalbond is voorts in onderhandeling met Roemenië voor een ontmoeting Hongarijeofficieus Roemeens elftal. Voor deze wedstrijd is in principe 22 maart gereserveerd. Ook zijn er thans besprekingen gaande met de leider van de eerste Italiaanse divisie, Internazionale uit Milaan. De Hongaren willen 5 april in Italië tegen „Inter" uitkomen. Zoals bekend speelt Hongarije zondag 14 april in Boedapest zijn eerste wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. Oost-Duitsland is dan de tegenstander van de Magyaren De tweede wedstrijd voor de voorronden is NederlandHongarije, welke wedstrijd voor zondag 30 april in Amsterdam is vast- Gisteren zijn op Schiphol de Russische voetballers uit Moskou aangekomen, die donderdag tegen Feyenoord, op 14 maart tegen Blauw-Wit en op 16 maart tegen een Enschedese combinatie zullen uitkomen. Het zijn 16 spelers van vier bekende clubs uit Moskou: Dynamo, Spartak, Torpedo en CSK. Ze worden begeleid door 6 officials, onder wie als leider de heer A Starostin en trainer Kachalyn. Hoewel in Rusland het voetbalseizoen nog moet beginnen toonde de ploegleider zich optimistisch over dé komende drie ontmoetingen in Nederland. „Alle spelers zijn goed," zei hij, „en ik neem aan, dat 2S hier een behoorlijk figuur zullen slaan" Onder de spelers bevinden zich drie be kende Russische internationals: doelman Jaschin en de spelers Netto en Ivanov. Jaschin en Netto zijn ieder in total circa 40 maal in het nationale elftal van Rusland uitgekomen. Netto, die tot dusverre mees tal de linkshalf-plaats bezette, zal in Ne derland als spil te zien zijn. Ook de overige 13 spelers hebben hun sporen in interna tionale wedstrijden al verdiend. Dinsdagmiddag 7 maart wordt in het stadion De Vliert in Den Bosch een trai ningsbijeenkomst gehouden voor de ploeg, waaruit de spelers voor de ontmoeting Jong Oranje—West-Duitsland (onder de 23) op 15 maart zullen worden geselecteerd. Aangezien met de Westduitse bond een af spraak is gemaakt dat in deze landenwéd- strijd één of twee spelers mogen worden opgenomen die de 24-jarige leeftijd hebben bereikt, zijn voor de training van dinsdag ook enkele voetballers van die leeftijds groep uitgenodigd. De volgende spelers zullen de training meemaken: Lagarde (DHC), De Groot (Hermes DVS), H. Tijm (Alkmaar), Lazeroms (NAC), Haak (ADO), Pronk (Ajax), Borghuis (GVAV), Villerius (Sparta), Gösgens (Rapid), Prins (Ajax), S Tijm 'Alkmaar), Bouwmeester (Feijenoord) Heynen VVV). Fransen (GVAV). De Vries (AGOVV) en Wiggers (Enschede). Maandag is in Londen de loting verricht voor de halve finales van het toernooi om de FA-beker. De ene halve eindstrijd zal gaan tussen de winnaar van de replay Tottenham HotspurSunderland en die van Sheffield WednesdayBurnley, terwijl in de andere halve finale Sheffield United uitkomt tegen de winnaar van de opnieuw te spelen wedstrijd Leicester City- Barnsley. Advertentie ÏTrtrrf//(fflfrfft In de eerste klasse van de Haarlemse Kegelbond kon kampioen Pax rustig toe zien hoe HFC Haarlem met een gelijk aanta'l punten de competitie beëindigde door een dubbele overwinning op DVV met 366-358 en 383-364, omdat Pax reeds een grote voorsprong aan geworpen hout had behaald. Niettemin betekent deze tweede plaats voor de Haarlemmers een eervolle prestatie. Voor HFC Haarlem wierp A. Hartog nog een uitstekende baan van 83 en G. Koning een van 80 hout. ODO won twee banen van HBS, hoewel de laatste gooier van ODO. H. Höck. nog alle moeite had om de 373 van HBS te overtreffen. De laatste bal bracht de be slissing en een persoonlijk totaal van 83. J. Winthorst noteerde daarvoor ook een baan van 83 hout. Uitslag ODOHBS 364- 336 en 381-373. De Volharding was buitengewoon goed op dreef tegen de dames van Aan de Rol met een dubbele zege van 389-351 en 370- 346. .J. Copier wierp als in zijn glorielaren een prachtige baan van 85. J. Kol een baan van 80. Mevrouw A. Alberts bracht haar persoonlijk kampioenschap in veiligheid met een uitstekende baan van 83, EVA had van Naast de Plank weinig tegenstand en won met 368-342 en 361-306 Naast de Plank kon vóór deze wedstrijd degradatie al niet meer ontgaan. De eindstand in de competitie is: Pax 16 14 0 2 6162 28 HFC Haarlem 16 14 0 2 5861 28 ODO 16 12 0 4 6038 24 EVA 16 11 0 5 5723 22 DVV 16 8 0 8 5736 16 De Volharding .16 5 0 11 5644 10 Aan de Rol 16 4 0 12 5572 8 HBS 16 3 0 13 5593 6 Naast de Plank .16 1 0 15 5359 2 In de tweede klasse heeft LUMG zich de kampioenstitel laten ontglippen in de over tuiging dat HHC tegen Zet 'm Op tenmin ste één baan zou winnen. Zet 'm Op deed zijn naam eer aan door in een enerverende strijd twee banen van kampioen HHC te winnen met 351-348 en 376-368. Voor HHC noteerde D. Schouten een uitstekende haan van 84, voor Zet 'm Op W. Stoelman 81 en T. Mica 80 hout. De Prins en LUMG deelden uiteindelijk de punten met 362-356 en 354-361. Bijzon dere prestaties leverden voor LUMG W. Horsmeier jr en B. Gort elk 83 en voor De Prins C. Bierman 80 hout. Richten en Rollen won beide banen van NRV met 366-554 en 356-354. Mevrouw Kaasenbrood smaakte voor NRV het ge noegen van een baan van 81 en A. Witte- naar van Ren R 80 hout. Blijf Sportief velde het vonnis over de degradatie van Frans Hals met een dubbele zege 361-330 en 349-344. beslist door het hoger hout van Enthou siast. Voor deze kleine damesclub. die op de laatste competitiedag slechts met vijf dames op de baan kon verschijnen, een prachtig resultaat. Uitslag Enthousiast- Haarlem 319-317 en 338-325. Commando Post won beide banen van IVO met 304- 299 en 324-301. De eindstand in de tweede klasse: Enthousiast 16 13 0 3 5403 26 Dames Pax 16 13 0 3 5343 26 Haarlem 16 10 0 6 5297 20 Commando Post 16 3 0 13 4996 6 IVO 16 1 0 15 4787 2 De eindstand in de tweede klasse is: H H C 16 12 (1 4 5739 24 LUMGi 16 12 0 4 5660 24 Zet 'm Op 16 10 0 6 5643 20 Blijf Sportief 16 9 1 6 5521 19 H V K 16 9 n 7 5579 18 De Prins 16 8 0 8 5489 16 Richten en Roll. 16 5 1 10 5365 11 NRV c.- 16 3 n 13 5315 6 Frans Hals 16 3 0 13 5182 6 In de derde klasse is de strijd tussen de damesclubs Enthousiast en Pax, die vrij wel het gehele seizoen heeft voortgeduurd. Typerend voor de spanning en de strijd in alle klassen is wel het feit dat alle kam pioenen met een gelijk aantal punten ge ëindigd zijn als de nummers twee en het geworpen hout doorslaggevend is geweest Hoewel de uitslagen van de persoonlijke kampioenschappen nog niet bekend zijn, is vrijwel zeker dat mevrouw A. Alberts van Aan de Rol en J. Mulder jr. van Pax deze titels behaald hebben. Met de clubkam pioenen Pax en EVA zullen zij op zondag 26 maart hun krachten meten met die van Amsterdam en Alkmaar op de districts kampioenschappen. Woensdagmiddag wacht de voetballief hebbers weer voetbal op het t.v.-scherm. Om half zes namelijk komt de tweede helft van de wedstrijd West-DuitslandBelgië te spelen in Frankfort op de beeld buis. Het commentaar geeft de Belg Her man Vereilst. De uitzending duurt tot tien minuten over zes. Het Nederlands jeugdelftal, samenge steld uit spelers, van 1618 jaar, dat don derdagavond in Utrecht tegen Engeland uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Van Zoghei (DOS); achter: Monster (Hermes DVS) en Ter Horst (Leeuwarden); midden: Pierre (Feijenoord), De Vries (Enschedese Boys) en Van Buitenen (Her mes DVS); voor: Henk Hainje (Heerenveen); Van Straalen (Elinkwijk), Van der Graaf (Her mes DVS), Keizer (Ajax) en Adelaar (Velox). Reserves zijn: Van Leeuwen (Sparta), Veenstra (GVAV), Bunnig (Leeuwarden), De Wit (Enschede) en Jansen (ADO). De vertegenwoordigers van de voetbal bonden van Polen, Zweden, Zwitserland, Nederland, Oostenrijk,. Tsjechoslowakije en Oost- en Westduitsland, bij wie de secreta ris van de KNVB de heer Lo Brunt, heb ben in Bazel besloten in samenwerking met de toto-stichtingen, tijdens de zomer- pauze een internationale na-competitie te organiseren. Een reglement voor deze competitie is reeds uitgewerkt, doch moet nog door het bestuur van de internatio nale voetbalfederatie (FIFA), dat zich in april hierover zal beraden, worden be krachtigd. Per land zullen vier van de zes hoog geplaatste clubs uit de landelijke compe titie aan de z.g. intertoto-competitie mo gen deelnemen. Aangezien Polen met slechts twee clubs wilde uitkomen, ver klaarde de Duitse Voetbalbond zich bereid met zes clubs in te schrijven. De acht landen, die zich bereid hebben verklaard aan deze competitie te willen deelnemen, zijn in twee groepen ingedeeld groep 1Zweden, Zwitserland, Nederland en West-Duitsland, groep 2: Polen, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Oost Duits land. De speeldagen zijn: 18 en 25 juni en 2,9,16 en 22 juli. Voor de 29ste mei moe ten de inschrijvingen voor deze cdmpeti- tie bekend zijn, aangezien het bestuur van de intertoto-competitie met al^ president de Zwitser Gustav Wiederkehr èn als se cretaris de Duitser Hans Huber, op 31 mei in Bern tot de indeling van de verschillen de poules wil overgaan. t Het Belgische voetbalelftal, dat woens dag 8 maart in Frankfort tegen West- Duitsland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Delhasse (Luik). Achter: Heylens (Anderlecht) en Thellin (Standard). Midden: Hanon (Anderlecht), Lejeune (Luik) en Lippens (Anderlecht). Voor: Goyvaerts (Brugge), Jurion (An derlecht), Van Himst (Anderlecht), Van den Berg (St. Gilles) en Paeschen (Stan dard). Reserves: Nicolay (Standard), Verbiest (Anderlecht), Weyn (Beerschot) en Mal- lants (Standard). Paardesport Woensdagavond start de paardensport vereniging „Hilversum" met haar eerste avondmeeting in dit seizoen. De opkomst der paarden is nog niet groot, doch een aantal aantrekkelijke nummers vergoeden veel. In het internationale nummer verschijnt Jour de Java wederom aan de start. Zon dag bleek het totaal veranderde hoefbeslag een grote verbetering, want zonder een enkele fout ging deze grote Franse hengst naar een goede overwinning. Een her haling van deze verrichting zal hem op nieuw als eerste aan de eindpaal brengen en wel vóór Vico BS en Urma Norton. De traditionele serie-draverij vult het belangrijkste deel van de avond. Hoewel de series pas tijdens de meeting bekend gemaakt kunnen worden, ligt het in de lijn der verwachting dat X Signal één der series kan winnen. Daar dit paard echter minder goed repeteert zal hij waarschijn lijk in de finale het onderspit delven tegen de in grote vorm lopende Xaverius II, die in stalgenoot Urchin Hollandia eveneens nog een kwade concurrent heeft. Outsider is de sterke Why Not. De goede William Axkit krijgt het na zijn recente overwinningen in de Berna- dotteprijs niet gemakkelijk. Hij heeft ech ter vorm en dit zal tegen de debuterende Victor Hanover wel de doorslag geven, te meer omdat dit paard en de andere favo riet 20 meter voorgift moeten geven. Het zelfde geldt min of meer voor Ypermoron, die zondag verbluffend goed liep en thans eveneens X Lady Hollandia en Yvonne Heny de baas moet kunnen blijven. Out sider is Yvonette. Een goede collectie jonge paarden start in het derde nummer. Daar Yankee Han over de beste staat van dienst heeft mag verwacht worden dat hij Ylbode B en Yu catan Hanover achter zich zal laten. In het bescheiden openingsnummer krijgt X Quinta ondanks een zware handi cap van 60 meter nu de kans zijn eerste overwinning in zijn overigens altijd wel bescheiden blijvende loopbaan te behalen, dit' ten koste van X Ray Hanover en Y- hoya Hollandia. Een mogelijk outsider is Yum Yum Hanover.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13