Kerst de Jong (Brillé) neemt afscheid van IJmuiden en is vanavond op de t.v. VELO w Kom kijken op onze populaire wekelijkse c 20 MEUBELKIJKDAG Uitgevaren vissersvaartuigen Velsens B. en W. antwoorden ouders van Pleiadenschool-leerlingen Internationaal damtoernooi in IJmuiden „Rode Zee" trok gestrande Noor vlot Havenberichten Eerste speciale veiling schorseneren en peen was record Kort IJmondnieuws WERELD NU KEUZE UIT 42 MODELLEN! Kinder-JURKJES PAKJES QYERG00IERS en ROKKEN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 Het klinkt misschien enigszins zonderling, maar toch bestaat er een zekere overeenkomst tussen Henriëtte Davids en.Kerst de Jong. Beiden kunnen zij namelijk moeilijk afscheid nemen van de sfeer, welke hen zo dierbaar is ge worden. Henriëtte Davids ademde deze in op het toneel, waarvan zij een glorieus afscheid nam, toen zij haar tijd gekomen achtte. Heintje bleek het echter on mogelijk te kunnen stellen zonder toneel en publiek, met als gevolg, dat zij weer vrij geregeld is gaan optreden. Zo is het ook met Kerst de Jong, in IJmuiden beter bekend als Brillé. Hij heeft zijn ruime hart niet aan het toneel, maar aan deze omgeving verpand en ook hij moest enige jaren geleden dit alles verlaten. Wegens zakenbelangen was Brillé gedwongen zijn domicilie definitief voor Amsterdam te verwisselen, waarhij talloze vrienden en bekenden hem met lede ogen zagen vertrekken. Maar Brillé kon IJmuiden eenvoudig niet vergeten en telkens dook hij hier weer op, om door de hele gemeente het spoor van zijn stunts en activiteiten achter te laten. Toch wil hij om gezondheidsredenen op nieuw een streep onder dit alles zetten, zodat er voorbereidingen worden ge troffen, hem een feestelijk uitgeleide te bezorgen. Zelf heeft hij zich voorge nomen, dat zijn afscheid nu definitief zal zijn, maar op grond van vorige er varingen, zijn wij toch geneigd deze uitlating van een vraagteken te voorzien. IJmuiden zonder Brillé is immers moeilijk denkbaar. en tóch THUIS - 100% SERVICE Vier mille voor afdeling Beverwijk „Meer en Bos" zaterdag 10 november -fc Vrije toegang Zichtbare (verrassend lage) prijzen •fo Advies op uw verzoek IJmuidens grootste speciaal-woninginrichting MARKTPLEIN UW MODEHUIS PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 WASMACHINES LOENDERSLOOT Zijn activiteiten in het verleden, wer den oèk in ons blad reeds dikwijls ver meld. Over de lange periode, dat hij vi- ce-voorzitter van „Stormvogels" is ge weest, zijn bemoeiingen met de plaatse lijke middenstand en het organisatie- en verenigingsleven. Hierbij heeft de damclub ..IJmuiden" altijd een bijzonder grote rol gespeeld. Briilé is nu ongeveer vijfen dertig jaar aan D C.IJ. verbonden, waar van de meeste tijd als voorzitter en se cretaris. Onder zijn leiding werd de club tweemaal kampioen van Nederland; eerst in 1937 en later in september van dit jaar. Weer was het Brillé, die toen half IJmui den op zijn kop zette, door voor het kam pioenstiental een glorieuze intocht op een oude brandweerwagen te „versieren". Een stunt, die eerst door velen voor onmoge lijk werd gehouden. Uit het oogpunt van propaganda voor het damspel, organiseer de hij voorts verschillende jeugd- en schooiwedstrijden, plus het befaamde in ternationaal toernooi van 1934 in IJmui den. waarvoor hij zelfs de toenmalige we reldkampioen Reichenbach wist te strik ken. Ook wereldkampioen Springer leidde Brillé in deze gemeente naar het dam bord. Een andere veelbesproken stunt uit zijn Stormvogels-periode, is de mars geweest, welke - hij voor de IJmuider supporters naar het Amsterdamse Ajax-terrein orga niseerde. op een dag, dat voor beide clubs het voetbalkampioenschap nog op het spel stond. Een dergelijk ondernemende en populai re figuur, kan men nu eenmaal moeilijk met de spreekwoordelijke stille trom la ten vertrekken en daarom heeft het D.C.IJ bestuur momenteel een afscheid in voor bereiding, dat voor een man als Kerst de Jong-Brillé passend kan worden genoemd Internationaal damtoernooi in IJmuiden Ter gelegenheid van het door D.C.IJ behaalde kampioenschap van Nederland wordt zondag 18 november in hotel-café restaurant „Kennemerhof", aan de Ken nemerlaan in IJmuiden, een internationaal damtoernooi gehouden tegen tien Belgi sche topspelers. Deze wedstrijd staat on der auspiciën van de Koninklijke Neder, landse Dam Bond. De namen van de Bel gische spelers zijn nog niet bekend; wel staat vast dat het D.C.IJ.-tiental zal be Advertentie Kerst de Jong (Brillé) staan uit P. van der Berg, B. Dukel, H Gerrevink, ir. H. Krijgsman, H. Laros, Mosselt, P. Roozenburg, T. Tielrooy en L Vooys; met aan het tiende bord Kerst de Jong, voor wie deze Belgisch-Nederland se ontmoeting tevens als ere-wedstrijd is bedoeld. Op vrijdag 23 november volgt dan zijn officieel afscheid, eveneens in „Kennemerhof". Kerst de Jong zou Brillé niet zijn ge weest, wanneer zijn verschillende acti viteiten voor de mannen van de tele visie onopgemerkt waren gebleven. Dit is dan ook niet het geval geweest, met als gevolg, dat Peter van Campen een deel van zijn programma heeft gewijd aan Brillé's nieuwste stunt. Het resul taat wordt hedenavond door de N.C.RV. op het beeldscherm gebracht. Dit alles naar aanleiding van een vorige uitzending, waarbij een muziek vereniging uit Warschau voor de tele visie verscheen, geheel samengesteld uit personeelsleden van de plaatselijke tramdienst. Vooral de 87-jarige dirigent, liet daarbij een bijzonder sympathieke indruk achter. Ook op Kerst de Jong, die deze uitzending volgde en daarbij tot de ontdekking kwam, dat een be paald onderdeel bij de uitrusting van de Poolse muzikanten niet ideaal kon worden genoemd. Spontaan als hij is, stelde Brillé zich onmiddellijk telefo nisch met de studio in verbinding en bood daarbij aan, in deze leemte te voorzien. Dit aanbod werd dankbaar geaccepteerd, maar de programma leiding vond deze gang van zaken toch te origineel, om een en ander onge merkt te laten passeren. Zelfs werd het plan geslaagd genoeg beoordeeld, om er de bejaarde dirigent spedaal voor uit Warschau te laten overkomen. Het beroep op Brillé's medewerking was uiteraard evenmin vergeefs, zodat het overhandigen van de bewuste voor werpen vanavond op het televisie scherm kan worden gadegeslagen. Er bestaat nog zo iets als een verbod, der gelijke gebeurtenissen tot reclame objecten te maken. Vandaar dat de aard van het geschenk hier onvermeld moet" blijven. Dit zal dan straks door Brillé via het televisiescherm worden onthuld. De Nederlandse sleepboot „Rode Zee" is in Willemstad op Curagao aangekomen met het 12.000 ton metende Noorse motorschip „Norbega". De Noor was op zijn eerste reis bij de Venezolaanse kust aan de grond ge lopen. De „Rode Zee" had de „Norbega" vlot getrokken en naar Curagao gebracht voor reparaties. IJmuiden Met PHILIPS TELEVISIE rexellige «Tonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat (58 Telefoon 5198 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Hera van Sanchez; Jean E, Londen; Peter S, Gefle; Blankenstein, Antwerpen; Oceaan, Delfzijl; Mathilda, Antwerpen; Aegeis, Gent; Hermes, Antwerpen; Peter K, Kasko; Argo, Par; Turquoise, Londen; Live Liberty, Par; Zaanstroom, Londen; Rijnstroom. Huil; Wolanda, Londen; Geest- dam, Rotterdam, IJmuiden: Diana V, Felixtowe, Buitenhuizen; H.K.S. De Hoop, Noordzee, IJmuiden; Mangarella, Rotter dam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Stokkfjord van Rotterdam; Geestdijk, Kingslyn. IJmuiden; Noordzee, Noordwijk; Monrovia, IJmuiden; Garoet, Rotterdam, Hendrik Holwerda, Rotterdam, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Sargodha naar Bremershaven; Poolzee, sleepboot, Scheveningen: Aaltje Colches ter. IJmuiden; Spes, Swinemunde, IJmui den; Deitert, Vlissingen, Alkmaar; Vetsk, Bremen; Wanda, Kotka. Velsen; Ahoy Skoghall, IJmuiden; Sonja D, Colchester Birl Skiën; Edgefield. Kopmhasen. IJmui- H n; Swift, Harlingen; Strabo, Rotterdam Amvntas. Bremen; Togokust, Bordeaux; Plato, Duinkerken; Carlo Porr. Simonsvik, PTmuiden; Gdynia, Gdynia; Aria, Ham burg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt., betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). (C i t y). Tot en met zondagavond wordt het witte doek van dit theater volkomen beheerst door niemand minder dan „Ivan- hoe", de trouwe volgeling van koning Richard Leeuwenhart, onsterfelijk gewor den door Sir Walter Scott's wereldvermaar de roman. Als gevolg van de recente serie voor de televisie, is Wilfred van Ivanhoe opnieuw een druk besproken figuur, waarbij het moeilijk is aan te nemen, dat zijn be wonderaars zich alleen onder de jeugdige kijkers bevinden. De romantische periode tijdens de kruistochten, met koningen, hof narren, ridders, jonkvrouwen, krijgers en verraders, leverde ook de intrige voor deze gelijknamige film. waarbij wellicht nog als extra attractie geldt, dat de hoofd rollen werden gelegd in de ranke handjes van Elizabeth Taylor en Robert Taylor s stoere knuisten. Nadat „Wrekers te paard als traditionele zondagmiddagfilm heeft gefungeerd, volgt van maandag tot en met woensdag de vertoning van „Moord" een thriller, die voor dit genre over grote kwaliteiten beschikt. William Castle heeft de spanning als regisseur uiterst bekwaam naar een benauwend hoogtepunt weten op te voeren. Naar verluidt, heeft hij eens gezegd: „Verklap uw vrienden het slot van de film niet, want zij zullen U erom vermoorden. En als zij het niet doen, doe ik het!". Omdat wij liever geen risico lopen, haasten wij ons, aan dit ver zoek te voldoen. Ten slotte voor de don derdagavond-cyclus. de bijna klassiek ge worden film „The King and I met De borah Kerr en Yul Brynner. (Rex). Na „Mr. Vlubber", heeft Walt Disney weer een nieuwe komedie uitge bracht (The parent trap), welke vrolijke historie tot en met maandagavond als ..Een fijn stel dochters" in Rex kan wor den bekeken. De olijke Hayley Mills speelt hierin als de nuffige Sharon en de tur bulente Susan een charmante dubbelrol waar een bijzonder amusante familiehis torie om is heengeweven. Wanneer hier nog wordt toegevoegd, dat het verhaal werd ontleend aan Erich Kastners' ro man „Das doppelte Löttchen", dan behoe ven wij over de aard van deze film niet meer in nadere bijzonderheden te treden. Zondagmiddag „De scherpschutter van El Paso", waarin John Payne het recht handhaaft in een stad, waar als enige wet moord en intimidatie gelden. Woensdag en donderdagavond wordt dit afwisselend weekprogramma dan weer afgesloten met „Fatale begeerte", een boeiende, speelfilm uit het milieu van kermisreizigers, danse resjes en steilwandrijders. Van dit alles is Susan Shaw het begeerde middelpunt. speeld. Trouwens, ook Claudia Cardinale mag als zijn inspirerende geliefde worden gezien, zodat men al een Nurks moet zijn, om in een dergelijk zwierig amusement geen volledige genoegdoening te vinden. (Kennemer theater). Evenals Tarz'an, is Maciste een filmheld, waar noch het publiek, noch de scenarioschrij vers voorlopig op zijn uitgekeken. Op de ongelooflijke avonturen van de man, die het onmogelijke mogelijk maakt op het witte doek aithans heeft regisseur An tonio Leonviola weer een nieuw filmver haal afgeleverd. „Maciste, de sterkste man ter wereld", waarin de titelrol van de krachtpatser door Mark Forest wordt ge speeld En hoe! In het rijk der schaduw- mensen, richt hij met behulp van zijn in drukwekkende biceps onder het geboefte een ontstellende ravage aan, waarbij ter loops ook nog enige beeldschone vrouwen uit de macht van een sadistische hoge priester worden bevrijd. Gaat dat zien, van vrijdag tot en met zondagavond. Van suggestiever gehalte is „Vergeef hun de ze zonden", een Franse film van Maurice Cloche, die hier van maandag tot en met woensdag op het programma staat. Een drame over de moderne jeugd uit de zelf kant van Parijs, die door gebrek aan lief de en verlangen naar weelde, tot het be drijven van misdadige praktijken wordt gestimuleerd. Voorts is „Nachtzuster In geborg" de toepasselijke titel van de film, die voor de gebruikelijke nachtvoorstel ling van zaterdag wordt ingezet. Ten slot te weer eens een sappig verhaal over in dianen en slavenhalers met „Osceola, het opperhoofd der Seminoles", welke avonturenfilm de bezoekers van de zon dagmatinee ongetwijfeld alle waar voor hun geld verschaft. (W. B. - t h e a t e r). De films „Aasgie ren van het westen" en „De bandieten van Capristano" ontlopen elkaar niet veel wat strekking en inhoud betreft. Beide verhalen zijn gebaseerd op helden en Op de gisteravond in het verenigingsge bouw aan de Schans gehouden gouden jubileumbijeenkomst der afdeling Bever wijk van de „Macht van het kleine", heeft wethouder E. Gerritse namens het ge meentebestuur de Stadsvlag uitgereikt aan de 50-jarige afdeling. De heer Gerritse noemde de afdeling een prachtig voorbeeld van naastenliefde. De leidster van de afdeling, mevrouw Sixma, overhandigde een bedrag van 4.000,aan de president-directeur van Meer en Bos", ds. J. A. de Klerk. Het was de opbrengst van de grote jubileumver loting. Ds. De Klerk sprak waarderende woor den tot de afdeling Beverwijk en gaf haar actieve leidster een boekenbon. De bijeenkomst, die geopend was door ds. A. J. Don, werd voorts opgeluisterd door de toneelgroep van „Meer en Bos" met muziek, declamatie en zang. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. J. van der Schee-Ver kerk, z., Middeloolaan 7, Driehuis; C. de Heij-van Kapel, z., van Maerlantlaan 23, Driehuis; C. Böhm-Dijkman, d., Hage- lingerweg 66, Santpoort; P. H. A. Massop- Zomer, d., Aelbertsbergstraat 51, Haarlem; A. M. Maas-van Buggenum, d., Zwaan straat 10, IJmuiden; L. G. van Lieshout- Böhm, z., Valeriuslaan 3, Driehuis; J. A Visser-Plug, z., Kompasstraat 54, IJmui den; A. Heming-van der Lem, z., Tromp straat 114, IJmuiden-Oost; A. van der Vaart-Ruiten, d., Orionweg 97, IJmuiden; J. A. de Graaf-Lieberwerth, d., Duinweg of Duivelslaan 22, Santpoort. ONDERTROUWD: G. Ros, Rijnstraat 195, IJmuiden en M. Geilings, Leeuwerik laan 47, IJmuiden-Oost, t.a. Rijnstraat 195 IJmuiden; K. Voorwalt, Banstraat 13 hs. Amsterdam en B. M. Boosman, Stations weg 7, Velsen-Zuid, t.a. Banstraat 13 hs. Amsterdam; C. Graaman. Valeriuslaan 84, Driehuis en A. P. C. Sneek, Plancius- straat 35, IJmuiden-Oost, t.a. IJtochtkade 34 bv., Zwanenburg; J. A. Korver, Java straat 23, Beverwijk en A. J. C. Smoor Planciusstraat 44, IJmuiden-Oost, t.a Was- senaerstraat 72, IJmuiden-Oost; H. D Noordzij, Gjertsenstraat 3, IJmuiden-Oost en E. Goes, Ladderbeekstraat 19, Velsen- Noord; J. Oskam, Dr. Schaepmanstraat 18 Alkmaar en G. T. M. Meijer, Kruidberger- weg 75, Santpoort, t.a. Spoorstraat 89. Alk maar; H. J. Sluurman, Vinkenkrogtlaan 27 Velsen-Noord eri C. F. Stroethoff, de Noo straat 34, IJmuiden-Oost, t.a. Dumont straat 50, Beverwijk; W. G. Tophoff, Ro zenstraat 142, Amsterdam en A. M. M Booij, Iepenstraat 16, IJmuiden-Oost; M de Koning, Fahrenheitstraat 44, IJmuiden en R. M. Draijer, Dekkerstraat 33, Bever wijk. t.a. Wilhelminakade 28 rd., IJmuiden L. Oldenburg, Frans Naereboutstraat 26 IJmuiden-Oost en A. Bosker, Gerard Dou straat 28, IJmuiden-Oost. GETROUWD: P. C. Scheenaard en M. J C. Hageman, Schoonoortstraat 37, Velsen Noord; B. P. J. Tammer en M. A. van Schaik, Kleverlaan 178, Haarlem; P J. M van Galen en J. M. de Jong, Terrasweg 9 Santpoort; P. J. Lagerberg en M A. van der Maarel, Linnaeushof 20, Amsterdam W. J. Schreuder en L. J. Brands. Schermer, weg 21 ben., Alkmaar; J. H. Wijshake en A. C. van de Graaf, Valcooghstraat 25 Heemskerk. OVERLEDEN: L. Visser. 66 j., wed. van A. J. E. Lefering, Brederoodseweg 83 Santpoort; N. de Graaff, 75 j.. wed. van J. Acda, Helmstraat 1 rd.. IJmuiden. Advertentie Dinsdag 23 okt.: m.t. Maria Theresiai KW 99. Vrijdag 26 oktober: m.l. Dirkje KW 54. Zaterdag 27 okt.: m.l. Onderneming II SCH 27 Maandag 29 oktober:.m.t. Emma IJM tsoy IJM 35 (8 nov. binnen), Delft IJM 37, Koraal bank KW 3, Rijnmond I KW 15, Johanna Lydia KW 55; m.l. Willem Robert IJM 56 (8 nov. bin nen); m.k. Arendje KW 98. Dinsdag 30 oktober: m.t. Antje KW 49, Bella Woensdag 31 oktober: m.t. Haarlem IJM 9, Al lan Water IJM 34, Nooit Gedacht IJM 239 <8 nov binnen). Golfstroom KW 4, Nicolaas Senior KW 42, Dirk Maria KW 80, Brittenburg KW 121 Em ma Wilhelmina KW 135, Cornells den Duik KW 144; m.l. Leendert Jacoba KW 12, DeVrouv,/An na KW 52 Floris KW 59. Robert William KW 124 (8 nov. binnen), Leuntje KW 128, Drie Gebroe ders HD 79: m.k. Wiron III IJM 221, Cornelia Adriana KW 58. Jacoba KW 107, Anna Hendnka KW 174 Platessa KW 189. Deo Volente KW 191, Vrouw Prijna KW 193, Antje KW 200, Margare- tha Corrine KW 208, Neeltje Maria KW 209, Pie- Donderdag 1 november: m.t. Maria Elizabeth IJM 5. Sakina Martine KW 32, Francina KW 153, Willem VL 121. Vrijdag 2 november: m.t. Wiron II IJM 211, m.l. Nestor KW 101. Zaterdag 3 november: m.t. Protmus IJM 154, Bets en Gerda VL 112. Maandag 5 november: m.t. Thorina IJM 33, Beatrice IJM 72, Deining KW 8, Albertha Hen- dirka KW 81, Arie Jacob KW 149, Soli Deo Gloria KW 152; m.l. Adeodatus IJM 30, Dolfijn IJM 55, Jan IJM 81, Adrianus KW 10, Cornells Judith KW 17 (8 nov. binnen). Cornells KW 24, Concor dia KW 26, Bertha KW 38, Elizabeth KW 64. Henk KW 66. Saturnus KW 69, Nelly KW 77, Willem- pie KW 89. Toenadering KW 95, De Vrouw Dirk je KW 104. Geertje KW "08, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Sursum Corda KW 124 Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Willem Groen KW 158. De Vier Gezusters KW 162. Vertrouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184 (7 nov. binnen). Anna Jacob KW 186. Andries Willempje KW 199; m.k. Ria IJM 3 (7 nov. binnen), Dageraad IJM 4, Adriana Advertentie Beverwijk (L u x o r). Met uitzondering van „Mu- ziek-expres" (zondagmiddag 14.15 uur) en „Later zul je dansen" (donderdag avond), is het programma van dit theater de gehele week gebaseerd op „Cartouche" de historie van de legendarisch geworden Franse bandiet uit de zeventiende eeuw. Het is een groots opgezette filmproduktie in fraaie kleuren, waarbij wat figuranten en decors betreft, allerminst op enige nieuwe franken werd gelet. Dit alles met een waarlijk kostelijk resultaat, niet het minst, omdat de rol van deze zeven tiende-eeuwse „super-nozem" zo soepel en kwiek door Jean Paul Belmondo wordt ge In een zeer grote sortering, zowel in prachtige wollen kwaliteiten als in Terlenka of Trevira. Leuke dessins, o.a. pepita, Schotse ruiten, fijne ruitjes of effen in o.a. flannel. ITM 6 (7 nov. binnen), Poolster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie "M 38' Arend Willem IJM 40. Margrlta lJM W. De Hoop I IJM 45 Nora IJM 51, Fredenka Maria IJM 52, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67^ Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Aaa KW 29, Ermine KW 30, Limanda KW 33 Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Mlai-gr-l^ Jozien KW 63. Arend Cornells KW 68, Maartje KW_71 (7 nov. hinnpni Nico KW 72, Zeearend KW 79, Vrouw Immetjè KW 88. Adriana 92, Wil lem KW 94, Nico KW 96, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Gijshert Dirk KW 109, Wllma KW 113 Mare Liberum KW 117, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urama KW 136. Maartje Jacoba KW 137, Anna Ly^ia KW Dirk van Beelen KW 148, Gijsbert Marian KW 150 Fiducia KW 155, De VrouW Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165, Cornells ScbaaD KW 172 Hoop op Welvaart KW 179 (7 nov. btanln) Allee KW 182, Aleida KW 183. Elly KW 187, Ebon Haezer KW 194, En Avant KW 210, Arie Geertje TX 51, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Jan Willem WR 34, Kapitein Molenaar WR 36, Sagitta WR 37, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Sijtje WR 58, Alle WR 59, Albert MO 1. Dinsdag 6 november: m.t. Albatros KW 87, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Verwachting IJM304, Hette Margaretha KW 74, Doggersbank KW 75, Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Maria Lovisa IJM 16, Swift IJM 54, Ronny IJM 64, De Hoop III IJM 73, Wiron VIII IJM 205, Tiny KW 34, Ludi K W61, Alnilam KW 90, Jeannette KW 93, Cor nells KW 118, Samenwerking KW 146 De Vrouw Bregtie KW 156. Agatha KW 157, Soleo KW 180, Margaretha Christina KW 190, Zeezwaluw KW 192. Peter Leonard KW 195, Petra WR 32. Woensdag 7 november: m.t. Ora et Labora KW 51; m.l. Margaretha KW 184, Onderneming m SCH 117; m.k. Adriana IJM 6, Tokio KW 185, Willy Alida KW 196. T Donderdag 8 noevmber: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, EgmontpIJM 99; m.k. Poolster IJM 11, De Hoop I IJM 4d, Haringdrüfnetvisserij Maandag 15 oktober: m.l. Kniertje Elisabeth KW 188 Maandag 22 oktober: m.l. Willem van Beelen KW 62, Michiel KW 167, Dirkje KW 205. Maandag 29 okt.: m.l. Willem Cornells KW 16. Dinsdag 30 oktober: m.l. Nelly Maria KW 70. Woensdag 31 oktober: m.l. De Arend KW 7, Orion KW 22, Maria Jacoba KW 73, Nederland VII KW 130, Willy KW 141, Wilhelmina III KW 147, Janna KW 163. Donderdag 1 november: m.l. Eendracht KW 168. Maandag 5 november: m.l. Huiberdina Gijsber- tha KW 85. Voorwaarts KW 140 (8 nov. binnen). Dinsdag 6 november: m.l. Nederland VI KW 37, Onderneming KW 175. Woensdag 7 november: m.l. Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond KW 110. Donderdag 8 november: m.l. Everard Christina KW 40. Voorwaarts KW 140. schurken van het „Wilde Westen", zodat men de scenarioschrijvers het verdiende respect niet mag onthouden voor hun fan tasie, waardoor zij in staat, worden ge steld op dit oude stramien steeds weer nieuwe verwikkelingen te bedenken. Res pectievelijk draaien deze films vrijdag en zaterdag, en zondagmiddag. „Doorbraak bij Corregidor" is de zoveelste oorlogs film, waarvoor de strijd op leven en dood in de jungle van de Phillippijnen de in trige leverde. Zondagmiddag en -avond, plus maandagavond, kan men dus getui ge zijn van wilde actie en felle strijd. Veel ouders zijn woensdagavond naar de Pleiadenschool gegaan voor de jaarlijkse ouderavond. Destijds hebben de ouders een protestbrief gezonden naar het Velsen- se gemeentebestuur over de huisvesting van twee klassen van de school in Mavem- lokalen bij de prof. v. d. Leeuwsehool. Gis teravond werd het antwoord van B. en W. aan de ouders bekend gemaakt. Daar uit bleek, dat voor dit schooljaar geen oplossing mogelijk zal zijn. Gehoopt wordt dat nog voor het schooljaar '63-'64 een be vredigende oplossing gevonden zal worden. Na voorlezing van jaarverslagen hield het hoofd van de Pleiadenschool, de heer Fennema, een causerie over huiswerk op de lagere school en over de aansluiting op het voortgezet, onderwijs. De heer Fen nema zei dat men in de Pleiadenschool niet voelt voor huiswerk voor die kinde ren, die na'de zesde klasse doorgaan naar een mulo, l.t.s., v.g.l.o. en of huishoud school. Kinderen die na het verlaten van de lagere school middelbaar onderwijs willen volgen ontkomen niet aan het ma ken van huiswerk, zulks met het oog op het toelatingsexamen. De heer Fennema trok overigens-het nut van dit toelatingsexamen sterk in twijfel, omdat van de parate kennis, nodig voor het examen, op de middelbare school bij na geen gebruik wordt gemaakt. Om het overige aantal leerlingen van de klas niet extra te belasten, achtte de heer Fenne ma het nodig, een kleine groep apart op het examenniveau te brengen door huis werk en extra lessen buiten de school uren. De hoofdonderwijzer concludeerde dat door leeftijd en verschil in intelligen tie der leerlingen, de overgang van lage re school naar een middelbare onderwijs instelling veelal te groot is. Vandaar dat hij zich een voorstander toonde van een soort brugklas, waarin kinderen met een gelijke intelligentie gedurende een jaar naar het niveau van het middelbaar on derwijs worden toegewerkt. Er werden verschillende- vragen gesteld door ouders, Na de pauze gaf de heer Groen klassi kaal les in geschiedenis, waarbij gebruik werd gemaakt van filmstrips. Op de veiling Kennemerland in Bever wijk werd donderdag de eerste speciale veiling in het winterseizoen voor schorse neren en winterpeen gehouden. Er wer den niet minder dan 20.000 kilo winterpeen en 60.000 kilo schorseneren aangevoerd, hetgeen een record betekende. De handel had een buitengewoon vlot verloop en de kwekers maakten heel goede prijzen voor hun produkt. Zoals gebruikelijk is bij de eerste speciale veiling, heeft de voorzitter van de veiling Kennemerland kopers en verkopers hartelijk begroet. De heer Jac. de Weyer heeft daarna enkele woorden ter nagedachtenis van wijlen de heer L. Krul gesproken. De heer Krul, afkomstig uit het Westland, behoorde tot de vaste kopers op de veiling Kennemerland; hij kocht en ex porteerde schorseneren en peen en bezocht 40 jaar lang deze veiling. De voorzitter vond het jammer dat deze eerste speciale veiling een record niet in het nieuwe veilinggebouw kon worden gehouden, omdat dit nog niet gereed is, Maar over enkele weken, op 6 december, zal de eerste veiling voor peen en schor seneren in het nieuwe gebouw zijn. Alle aanwezigen kregen een kop koffie en een sigaar aangeboden, waarna men tot zaken kwam. De prijzen voor de schorseneren waren, heel goed: de A-kwaliteit ging van 73 tot 85 cent per kilo; de B van 53 tot 65 cent per kilo en de C van 30 tot 38 cent per kilo Ook de handel in peen verliep goed: de B- sortering varieerde van 9 tot 13V2 cent per kilo en voor de C werd tot 17 cent per kilo betaald. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Senna, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 °/o service. LANGE NTEUWSTRAAT 433 - 435 Geen alkohol. Maandag 12 november zullen in Het Groene Huis aan de Kruis weg 100 te Beverwijk aan twee leden der afdeling Beverwijk van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alkohol- houdende dranken het insigne worden uit gereikt voor het vijftigjarig lidmaatschap; vier leden krijgen het onderscheidings teken voor het vijfentwintigjarig lidmaat schap. De volksdansgroep „Zo is er maar één tje" komt dansen en de heer Kuipers uit Amsterdam zal een film vertonen. 't Nut. De heer G. J. Frerichs, voor zitter van het departement Beverwijk van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen, heeft in de eerste bijeenkomst van dit seizoen, in het Kennemer Theater, sombere woorden laten horen over de toe komst van dit departement. Verschillende pogingen om het ledental op te voeren hadden slechts een gering resultaat. Het voortbestaan van de afdeling hangt af van haar leden, aldus de heer Frerichs. Wij zijn het gemeentebestuur zeer dankbaar voor de steun welke het ons verleent, maar een vereniging moet kunnen draaien op het aantal leden. Plattelandsvrouwen. Donderdag avond heeft de afdeling Beverwijk van de Bond van Plattelandsvrouwen het over lijden herdacht van een der oudste leden der afdeling, namelijk mevrouw Schaap— Barendregt, die tot de oprichtsters der afdeling behoorde. Op deze bijeenkomst heeft de heer Van Elfen uit Bakkum een causerie met kleurendia's gehouden over het Noordhollands duinreservaat in alle 'Jaargetijden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5