Jo de Roo spurtte naar eerste ritzege in ronde van Spanje u Harry Steevens favoriet in ronde om Haarlemmermeer Tom Okker was op zijn hoede tegen junior Goven Verrassende schaaknederlaag van Santpoorts eerste tiental TOTOPROGNOSE m Cassius tot jarige Cooper: GERBEN KARSTENS OP DE TWEEDE PLAATS PSV-Sparta in Feijenoord s kuip Feijenoord in poule met Eintracht Frankfurt Amateurvoetbal op Hemelvaartsdag Bruto-opbrengst voor Lagarde was 25.000 Vele Duitsers naar WK-voetbal y Interland voor het zaterdagelftal Afstand nu 150 kilometer Volleybalteams tegen België Renner v. d. Berg ernstig gewond Anneke Staring en Liesbeth Lieve in dameshockeyteam Anquetil weigerde doping-onderzoek na de afstraffing zul je je tien jaar ouder voelen WOENSDAG 4 MEI 1966 21 Halve finale KNVB-beker AJAX ZAMELDE OOK GELD IN V* - Ook in amateurvoetbal moeten aanvoerders met armbanden spelen Italiaans bridgeteam weer dichter bij wereldtitel Moerkerk winnaar van eerste avondrit TRIO(BEUGELS)-PLOEG NIET VAN DE PARTIJ Els Spruyt en Betty Stöve uitgeschakeld Na fraaie zege in Luik- Bastenaken-Luik Van Dooyeweerd eerste met Blauwe Valk S Barry Williams heeft eerste kans in Madame B-prijs op Duindigt 123231132123 De wedstrijd tussen PSV en Sparta voor de halve finales om de KNVB-be ker wordt vrijdag 6 mei 's avonds in het Feijenoord-stadion gespeeld. De andere halve finale, tussen Go Ahead en ADO, is vastgesteld op 12 mei a.s. 's avonds om 8 uur in het DOS-stadion te Utrecht. De groepen voor de intertotocompetitie 1966/67 zijn gisteren in Zürich bekendge maakt. Van Nederlandse zijde nemen Feijenoord, DWS, Go Ahead en ADO deel. De wedstrijden worden tussen 28 mei en 3 juli gespeeld. De indeling van de groe pen is als volgt: Poule 1: Feijenoord, La Chaux de Fonds, Lanerossi Vicenza en Eintracht Frankfurt. Poule 2: DWS, Grenchen, Ata lanta, RC Strasbourg., Poule 3: Go Ahead, Sion, Foggia en Tilleur., Poule4: ADO,FC Biel, Brescia en FC Luik. (Van een medewerker) Vanwege de grote achterstand in de verschillende competities is er op don derdag 19 mei (Hemelvaartsdag) voor het amateurvoetbal een bijkans volledig programma vastgesteld. Voor het betaalde jeugdvoetbal en het zaterdagvoetbal is op Hemelvaartsdag een inhaalprogramma vastgesteld. Een Nederlands bondselftal heeft dins dagavond ln het Enschedese Dlekman- stadion met 3-0 gewonnen van de Duit se Bundesliga-club Mönchen-Gladbach. BiJ de rust van deze voor oud-SC Ensche- de-doelman Piet Lagarde gespeelde bene- fietwedstrijd was de stand 1-0. Het bondsteam nam in de negentien de minuut de leiding door Heskamp (FC Twente), invaller voor Klijnjan, die een hoekschop van Moulijn inkopte. Nadat Frans Geurtsen in de vijftiende en ne genenvijftigste minuut de stand op 3-0 had gebracht, kon de wedstrijd de 10.000 toe schouwers aanzienlijk minder boeien. Daarvoor had Borussia, dat duidelijk zijn doelman Orzessek en de aanvallers Heynckes en Nettzer miste, redelijk te genstand geboden. De bruto-opbrengst van de ontmoeting bedroeg 23.500. Daar kwam nog 1500 van Ajax bij. Ajax, dat wegens het druk bezette pro gramma geen spelers voor het bondself tal beschikbaar kon stellen, had toch een royaal gebaar gemaakt. De Ajax-spelers brachten 600 gulden bijeen, waarna het bestuur van de Amsterdamse eredividie- elub er 900 gulden aan toevoegde. Begin mei waren voor de wedstrijden ln het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, dat in juli in Engeland ge houden wordt, kaarten verkocht aan voet balenthousiasten uit 103 landen tot een be drag van 1.050.000 pond sterling (10,5 min. gulden). Het totaal aantal bezoekers van buiten Engeland, dat toegangskaarten ge kocht heeft, ligt rond de 30.000. Hiervan komen de meesten uit West-Duitsland, na melijk op dit moment welgeteld 5014. Daarmee hebben de Duitsers Brazilië van de eerste plaats verdrongen. Het aantal Brazilianen, dat de reis naar Engeland on derneemt bedraagt 4839. m Een nieuwe massale eindsprint in de ronde van Spanje heeft de ploeg van Pellenaars dinsdag een eerste en tweede plaats opgeleverd. Jo de Roo won de 225 km lange zesde etappe van Madrid naar Galatayud en Gerben Karstens werd tweede. De Spaanse Argentijn Sivilotti en de Spanjaard Lopez Rodriguez werden derde en vierde. Deze vier coureurs werden overigens pas in deze volgorde ge plaatst na ontwikkling van de film van aankomst. Het onderlinge verschil was minder dan een half wiel. Valen tin Uriona bleef in het bezit van de de gele trui. Het gehele peloton schoot vlak na de vier koplopers over de eindstreep. De Belgen De Breuker, Van de Weyer, De Wilde en Hermans staakten de strijd na 80 km. Hun landgenoot Pauwels was niet aan de start verschenen. Deze had de avond tevoren verklaard met wielren nen te zullen stoppen. De 31-jarige Ed dy Pauwels was bij de beklimming van de cols steeds één van de eersten, die het contact met het peloton verloor. De strijdlust was in de etappe van dinsdag niet groot. De renners waren er meer op uit water te bemachtigen of zich te verfrissen bij de dorpspompen, dan om serieuze ontvluchtingspogingen op te bouwen. Op de top van de Alcolea, de enige col van betekenis kwam de Spanjaard Perurena het eerst door, gevolgd door Timmermans, Gomez del Moral en het gehele peloton. Ook in de afdeling bleef het peloton bijeen. Pas op de laatste 200 meter voor de finish sprong Jo de Roo weg, gevolgd door Gerben Karstens. De Roo klom door de bonificatie naar de vierde plaats, achter Jos van der Vleu ten, die na aanvankelijk aanvallend rij den nog steeds de derde plaats in be zit houdt. De uitslag van de zesde etappe luidt: 1 De Roo, 6.03.24 (met bonificatie Jo de Roo (kruisje bij voorwiel) blijft ternauwernood Gerben Kars tens op de achtergrond voor. De Argentijn Sivilotti werd derde. 6.02.44, 2 Karstens z.t. 3 Sivilotti (Arg) z.t., 4 Lopez Rodriguez (Sp.) z.t., 10 Wou ters z.t., 11 Van der Vleuten z.t., 15 Ma liepaard z.t., 21 ex argus peloton z.t. Na de zesde etappe luidt het algemeen klassement: 1 Uriona (Sp) 27.42.15, 2 Mo- mene (Sp) op 13 sec., 3 Van der Vleu ten op 15 sec., 4 De Roo op 17 sec., 5 Echeverria (Sp) op 24 sec., 6 Errando- nea (Sp.) op 29 sec., 7 Maliepaard op 49 sec., 29 Haast op 1.10, 41 Karstens op 3.25, 45 Nijdam op 3.46, 46 ex aeguo Van Dongen en Knops op 3.48, 49 Zilver berg op 4.51, 51 Wouters op 3.52. Het Nederlands zaterdagelftal, dat zater dag in Kaatsheuvel tegen Frankrijk speelt is als volgt samengesteld: Van der Laan (Zwart Wit '28), Westerink (WHC), De Graaf (IJsselmeervogels), Van der Gies- sen (Zwart Wit '28), Kralt (Rijnburgse Boys), Kiel (Go Ahead K), Koelewijn (IJsselmeervogels), Van der Beek (SDVB), Groenendijk (Geinoord), Van der Lippe (Noordwijk) en Slagboom (De Zwervers (Van onze correspondent) De besturen van de secties zondag en zaterdagamateurvoetbal hebben op ver zoek van de scheidsrechterscommissie be paald, dat met ingang van 7-8 mei de aanvoerders met een armband moeten spelen. In het betaalde voetbal spelen de aanvoerders al met een band om de rechterarm. De Italiaanse bridgers kwamen gisteren tijdens het wereldkampioenschap, dat in St. Vincent werd voortgezet, opnieuw een stap dichter bij hun achtste achtereen volgende wereldtitel. In de middagzit ting zegevierde Italië met 50-34 over Noord-Amerika, waardoor de stand in de wedstrijd nu 217-127 is. Nederland speelde tegen Thailand een bijna gelijkopgaande wedstrijd (29-28). In deze ontmoeting staan onze landgenoten nu ruim voor: 199-77. Op het parcours in Schalkwijk hield dinsdagavond de eerste rit van de zo meravondcompetitie om de „Metz"-beker. Aan dit treffen namen zestien A- en B- klassers deel. Van hen sloeg Pim Moer kerk in de slotfase met een demarrage zijn slag en werd niet meer achterhaald. Aan de finish had hij een voorsprong van 150 meter. (Van onze wielermedewerker) Zo om en nabij de negentig vaderland se amateurs zullen zaterdagmorgen 7 mei om tien uur op de Zwanenburgerdijk in Zwanenburg van start gaan om elkaar de zege te betwisten in de „klassieke" ron de om de Haarlemmermeer van de Half- wegse wielerclub „De Bataaf", die alweer voor de veertiende keer wordt gehouden en waaraan als clubprijs de „Schiphol-tro- fee" Is verbonden. Als de grote favoriet voor de individuele zege kan de sterke Limburger Harry Steevens beschouwd worden. Hij beeft in de door hem zopas Tom Okker heeft gisteren de derde ronde van de internationale kampioen schappen van Italië bereikt. Hij won in vier sets, 6-4 2-6 6-2 6-1, van de veelbelo vende Franse junior Georges Goven, die de dag tevoren de Australiër Ken Flet cher aan de kant had gezet. Met de Ne derlandse dames ging het niet zo best. Na de nederlaag van Trudy Groenman tegen Franqoise Durr konden Betty Stö ve en Els Spruyt zich niet handhaven in het damesenkelspel. Stöve verloor in de tweede ronde van de Amerikaanse Julie Heldman met 3-6 4-6. Els Spruyt moest met 5-7 3-6 haar meerdere erkennen in de Italiaanse Lea Pericoli. De tweede dag van de internationale tenniskampioenschappen van Italië werd gekenmerkt door een aantal marathon partijen. Annette van Zijl, officieel favo riet voor de titel stond bijna twee uur op de baan voordat zij de tegenstand van de Tsjechische kampioene Vlasta Vopi- ckova had gebroken: 5-7 6-1 6-4. Twee geplaatste Duitse speelsters moes ten eveneens sets prijsgeven. De als zes de geplaatste Edda Buding moest al haar In de verliezersronde van de NHSB-af- valwedstrijden hebben nog tien verenigin gen zich kunnen plaatsen voor de tweede ronde. Zij dingen verder mee om de „NHSB-Ieeuw", de trofee die de winnaar in de finale wacht. Een grote verrassing was de nederlaag die Santpoort 1 nog wel in eigen huis kreeg te incasseren van het Haarlemse HWP 2(li/2-2y2). VHS 3 liet het afweten tegen Weenink 4 maar de Be ver wfj kers werden zelf in de enige par tij van de tussenronde door Aris de Heer verslagen. De schakers uit Midden-Deem ster krijgen het tegen Schaakmat in de volgende slag ongetwijfeld heel wat moei lijker. Onverwacht kwam ook de neder laag (0-4) waarmee Oppositie 2 (Heilo) door Het Witte Paard 4 (Koog a.d. Zaan) werd teruggewezen. De uitslagen van de verliezers- en tus senronde zijn: Weenink 4-VHS 3 2V2-IV2; Castricum-Heemstede 2 4-0; Castricum 6- VVV Yï-ZYzl Oppositie-Excelsior 4-Qj Het Oosten 4-Het Witte Paard 3 1-3; Santpoort HWP 2 l%-21/i; Weenink 3-Castricum 4 l%-2%; VHS 4-Het Oosten 3 0-4; Opposi tie 2-Het Witte Paard 4 0-4; MSC-2- Ex celsior 2 4-0; Weenink 5-Aris de Heer lYz-2Yz\ Weenink 4-Aris de Heer 3-5. In de deze week te spelen tweede ronde luidt het programma: Het Witte Paard 3-Het Oosten; Castricum 5-MSC; Schaak- mat-Aris de Heer; Castricum 4-HWP; Het Oosten 3-Castricum 2; HWP 2-Kijk Uit 2; Het Witte Paard-VVV 2; Het Oosten 2- Assendelft; Castricum 3-Castricum; Heemstede-ZSC; MSC 2-Het Witte Paard 2;VW-Het Witte Paard 4; Oppositie- Weenink 2: VHS-Weenink; VHS 2-Kijk uit; Santpoort 2-Kijk Uit 2. Uitslagen pro motiecompetitie KNSB; gr. A: Emmen- Hengelo 6-4; gr.B: Brunssum-SMB 2 7-3; gr.C: Kijk Uit-LSG 3 6-4: gr.D: Charlois 2-Westerkwartier 6-4; Slulakil-Max Euwe, Sluiskil trekt zich terug nadat eerder Goes van deelname had afgezien. ervaring te hulp roepen om Maryna God- win, een 21-jarige newcomer uit Zuid- Afrika te verslaan (6-1 5-7 6-4). Edda Buding's landgenote Helga Nies- sen, zevende geplaatst, had veel moeite met de weinig bekende Hongaarse Eva Szabo: 6-2 5-7 6-2. In het heren enkelspel won Fred Stol- le, die bij zijn laatste optreden in Italië van twee jaar geleden de finale bereikte, van de Italiaan Cesare Guercilena met 6-3 6-0 7-5. De overige uitslagen waren: heren: Jan Kodes (Tsjechosl.)-Frangois Jauffret (Fr) 6-2 1-6 6-3 6-4 Tony Roche (Austr)- Andras Sziksay (Hong) 6-2 6-4 6-2, Mike Belkin (VS)-Sergio Palmieri (It) 2-6 6-0 6-2 6-2, Thomas Lejus (Rusl)-Ezio di Mat- teo (It) 6-4 6-1 7-5. Dames: Helga Niessen (West-Dld.)-Eva Szabo (Hong) 6-2 5-7 6-2, Norma Baylon (Arg.)-Maria Tchakarova (Buig.) 6-2 6-0, Edda Buding (W.Dld)-Marina Godwin (Z. A) 6-1 5-7 6-4, Gail Sherriff (Austr.)-Joan Walker (Rhod.) 6-0 6-4, Pat Walkden (Rhod)-Eva Lundquist (Zwe.) 7-5 6-4, Sil- vana Lazzarino (It)-Ulla Sandulf (Zwe.) 6-0 6-0, Roberta Beltram (It)-Grasiela Moran (Arg) 6-1 6-3, Mary Habicht (VS)- Klara Bardoczy (Hong.) 6-3 4-6 6-4. De Nederlandse dames- en heren-vol leybalteams die zaterdag in Doetinchem tegen België spelen bestaan uit de vol gende speelsters en spelers: Dames: Anneke van Beelen, Hilda van Gulik, Jacomine Wassink, Marijke Brug- geman, Ans Snuverink. Anne Plant, Ti- ni van Deyseldonk, T. Bennis, A. Epping, Nel van Dijk, J. Scherpenzeel en Ma rijke van der Berg. Heren: Jurriaan Kooien, Dinko van de Stoep, Hans Jansen, Jacques de Vink, Frank Constandse, Hans Valkenburg, Bas Vermeulen, Richard Onnes, Hans Lodder, Hans Veldhuis, Cor Brouwer en Rien Uittenbogaard. VOETBAL. De voetbalelftallen van Po len en Hongarije hebben dinsdagavond in Chorzow voor 120.000 toeschouwers met 1-1 gelijkgespeeld. VOETBAL. GVAV heeft dinsdagavond op eigen terrein voor 5000 toeschouwers met 3-1 gewonnen van het Antwerpse Beerschot. gewonnen ronde van België vorm en conditie opgedaan. Ogenschijnlijk lijkt de komende Haar lemmermeerronde minder zwaar dan in voorgaande jaren, omdat er vanwege het corso in de bollenstreek niet over de hele Ringdijk van de „meer" gereden mag worden en de afstand daardoor van 180 tot 150 km. teruggebracht is. De renners rijden nu van Zwanenburg over Vijfhui zen, Rozenburg, Schiphol en Lijnden weer naar Zwanenburg. Een blok van 37,5 km. en dat moet vier keer „genomen" worden. Vooral met slecht en winderig weer is dat nog een hele kluif. Het aantal deelnemers is uit veiligheids overwegingen tot negentig man beperkt. Onder de geselecteerden bevinden zich ve le kanshebbers. Favoriet Steevens heeft dan ook niet zomaar zonder slag of stoot gewonnen en kan op sterke tegenstand re kenen van o.a. Henny Schouten, Daan Holst, Joop Hoogland, Henk Nieuwkamp, schaatscrack Rudi Liebrechts, Rinus Hoo- gerland, Rini Pijnen, Leo Duyndam, Ge rard Koel, Henri van Rooy, Adrie van Hest, Gé v. d. Winden (Beverwijk), Frank Ouwerkerk, Henk Stakenburg, die twee jaar geleden verrassenderwijs zegevierde, Piet Tesselaar, Gerrie Bruin, Nol Kloos terman en Harry van Piere. Vooral als het op een eindsprint aan mocht komen zullen de rappe knapen Koel, Van Rooy, Nieuwkamp en Duyndam zich stellig doen gelden. Onder de deelnemers bevinden zich voorts de Haarlemmers Chris Plus (win naar in Beverwijk) en Norman Koelemij, Cees van Borre uit Velsen en de bollen- strekers Wim Janssen, Cok Stroombergen Mijndert Tjoelker en Siem van Lierop. Al leen de favoriete Haarlemmers Jan v. d. Horst, Henk Vogels en Ted Blom zijn niet van de partij. Zij zijn door hun ma nager ingeschreven voor de ronde van Overijssel. Het startschot voor de Haarlemmer meerronde wordt gelost door burgemees ter Dijckmeester. In afwachting van de doorkomsten in Zwanenburg worden er twee series voor nieuwelingen en een rit voor aspiranten gereden. Na de aankomst van de amateurs, omstreeks half twee, wordt om twee uur een finale voor de nieuwelingen gehouden over 40 km. De af wachtingswedstrijdjes worden gehouden op het 2 km. lange parcours: Zwanenbur gerdijk, Weerenweg, Venenweg, Kruiswaal en Domineeslaan. Op dit parcours wordt daarna een profronde van Zwanenburg ge houden en daarvoor lost burgemeester F. W. M. Baron v. Hövell tot Westerflier van Haarlemmerliede en Spaamwoude om half vier het startschot. Onder de deelnemende beroepsrijders bevinden zich Zoet, Harings, Van Espen, Rentmeester, Cees Lute, Jan Hugens, Piet Steenvoorden, Henk Peters, Koopmans, Fransen, Schepers, Kosten en de Belgen Rik Luyten en Peet Oliebrandt. Deze profronde wordt door de Halfwegse club georganiseerd in samenwerking met Intersport. De eenentwintigjarige amateurielren- ner Leo v. d. Berg uit Noordwijk, zater dag nog een sterke winnaar van de oran jeronde van Schalkwijk, is twee dagen la ter tijdens een trainingsrit in de omgeving van Noordwijkerhout ten val gekomen, Met vermoedelijk een schedelbasisfrac- tuur moest hij overgebracht worden naar het Akademisch Ziekenhuis in Leiden. Van de Berg werd achterop gereden door enkele scholieren op een brommer en een fiets. De fietser werd geduwd. Deze kwam voor Van de Berg ten val. De renner kon hem niet ontwijken, sloeg over de kop en kwam met het hoofd tegen een muur. Zaterdag speelt het Nederlandse dames hockey-elftal in Dusseldorp de 14e inter landwedstrijd tegen Duitsland. Van de veertien ontmoetingen won Nederland er vier, terwijl twee wedstrijden met een gelijke stand eindigden. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Jose Stoots (Racing); achter: Marijke Alsbach (Laren) en Anneke Staring (BDHC); midden: Anke Dienske (Deven ter), Fuus eVrloop (SCHC) en Jose Poel mans (Rapidity); Voor: Wien van der Oord (Quick), Kiki Ongering (HMC), Liesbeth Lieve (BDHC), Heieen van Rooy (Voordaan) en Rietje Küpper ('s-Herto- genbosch). res: Helma Hoegen (HBS) en Benine van Lede (HGC). Volgens een artikel in het Brusselse dagblad Le Soir van gisteren, zou Jacques Anquetil, die maandag met gro te overmacht de klassieker Luik-Bastena- ken-Luik won, gedeklasseerd worden. „Anquetil", aldus het blad, „heeft ge weigerd zich aan het traditionele doping onderzoek te onderwerpen. Dit onderzoek is volgens de reglementen van de Ko ninklijke Belgische Wieier Bond ver plicht. Aangezien Anquetil geweigerd heeft, neemt men aan dat hij inderdaad stimulerende middelen gebruikt heëft". De eerste drie aankomenden van Luik- Bastenaken-Luik werden aan een urine- onderzoek onderworpen. Victor van Schil (Belg.), die als tweede eindigde, en zijn landgenoot Willy in 't Ven (derde) heb ben het onderzoek ondergaan. Anquetil weigerde echter. Volgens een op 6 mei 1965 in het Belgi sche staatsblad gepubliceerde wet loopt Anquetil het gevaar tot een gevangenis straf variërend van acht dagen tot drie maanden en een boete van maximaal 1400 gulden te worden veroordeeld. De uitslagen van de gisteravond te Hilversum gehouden draverijen zijn: Daneuse-prijs: 1. Dou glass Stem S (Veergay), 2. Doritha H, 3. Doesch- ka. Toto: win 2.—, 1.70, 1.60, 1.50, gek. 6.30, eov. 4.70. Gypsy's Kissprijs: 1. Comet Volann (Van Leeu wen), 2. Diana Sunshine, 3. Bea Kinley. Toto: win. 3.90, pd. 3.10, 4.30, 13.00, gek. 6.-, trio 3546,10, cov. 8.20. Belle of the Ball-prijs: 1. Elan Vital (Leeuwen kamp), 2. Eric Kinley, 3. Dorothea. Toto: win. 4.10, pl. 1.80, 1.60, 2.00, kop. 4.40, cov. 4.20. Lavender Lady-prijs: (eerste afdeling): 1. Dave Fez (Schoonhoven jr.), 2. Dochter van Our Bon- ni, 3. Doortje Dartel. Toto: win. 5.50, pl. 2.30, 2.60, 2.70, kop. 10.20, cov. 7.60, Lady's Loveprljs: 1. Baron Heny (Wagenaar jr.), 2. Columbus, 3. Xandover. Toto: win. 3.20, pl: 1.70, 1.60, 2.90, kop. 5.60, trio 162,70, cov. 4.60. Flirt-prijs: 1. Brilliant Heny (Van der Togt), 2. Atlas, 3. Corna M. Toto: win. 2.-, pl. 1.60, 2.30, kop. 5.90, cov. 4.50. Fleur de Hollande-prijs (1ste afd.) 1. Pigh Life II (M. Vergay). 2. Anastasla Hanover, 3. Allee van Hogheweyde. Toto: win. 2.20, pl. 1 1.20, 1.80, 1.20, cov. 5.80, kop. 5.20. 2e afd.): 1. Arie (Kooy- man), 2. X Pluto, 3. Taky Erebus. Toto: win. 4.30, pl. 1.40 2.00, 6.10. cov. 5.40, kop. 30.80. Lavender Lady-prijs (2e afd.): 1. Blauwe Valk S (Van Dooyeweerd), 2. Constantijn, 3. Dakota. Toto: win. 6.20, pl. 1.60, 1.80, cov. 5.10, kop. 7.70, trio. 145.10.Totale omzet: 021.341, (Van onze paardesportmedewerker) De gebruikelijke woensdagmiddagmeeting op Duindigt is deze week verschoven naar donder dagmiddag, hetgeen aan de deelneming niets af doet. Tien goed bezette koersen vullen het pro gramma. waarin Wagenaar r. en de op Duindigt gevestigde stallen kunnen domineren. De tips, Duindigt, donderdag 5 mei (3.30 uur). Draverijen: Quintus Harvester-prijs: 1. Eraldo Con Dios, 2. Edsel, 3. Centaurus. Outsider: Cir rus. Peter Spencer-prijs: 1. Dharma Magowan, 2. Comte du Commerce, 3. Bianca Scoth. Outsider: Amoldus. Roland-prljs: 1. El Hadie, 2. Cisca Ria, 3. Erota. Outsider: Dita Pluto. Tabor-prljs: 1. Diogen, 2. Deter d'Aster, 3. Alpenraaf S. Out sider: Benny Parisien. Spencer Hollandia-prljs: 1. Eiko T. 2. Benno Signal, 3. Chic Spencer M. Outsider: Zombrewer. Mac Kinley-prijs1. Bra silia, 2. Brion v. d. Dente, 3. Axel Hollandia. Out sider: Carla van IJmuiden. Madame B-prijs: 1. Barry Williams, 2. Zanto, 3. Zoon van Kievit. Outsnder: Barones Spencer K. Spencer Gay-prijs: 1. J. Wagenaar Jr. (Bretteur P, Cherie Spencer), 2. Apollo H, 3. Conny Stuart. Outsider: Arlon Athel Rennen: Young Phalarls-prijs: 1. Fit, 2. Khris- lova, 3. Paladijn. Outsider: Osman. Wlndy Cliff- prijs: 1. Cambrousard, 2. Bebe-Boo, 3. Beautifull Girl. Outsider: River Wye. (Van onze sportredactie) Toen vader Schoorl zoonlief Wil- librordus op zevenjarige leeftijd naar het V elsen-veld meenam om hem daar met het nobele iwetbalspel in aanraking te brengen was het ge daan met de duurzame rust in hui ze Schoorl te IJmuiden. De kleine Wïllïbrordus smeekte zijn vader om de „benopte" kistjes en nog in hetzelfde jaar was Velsen een lid rijker. Achttien jaar lang heeft hij steeds in de hoogste elftallen de Velsen-kleuren verdedigd. En dat niet alleen. Het schitteren van zijn ster deed „Bondsogen" op hem richten. Hij werd gekozen. In het Haarlems jeugdelftal speelde hij mee in de Vierbondentoernooien en toen hij de rijen der senioren ver sterkte kwam voor hem ook een plaats vrij in het Velsens amateur- team. Daarmee heeft Schoorl dit verzot is op het voetbalspel enkele fijne tournees gemaakt. Vorig jaar echter was het met zijn Velsense periode voorgoed gedaan. Zijn maatschappelijke carrière bood hem in Arnhem ongekende kansen als bedrijfsleider van een groot slagersbedrijf en daarnaast kon hij het zakelijke met het aangename verenigen toen Vitesse hem een A- contract aanbood. Dit seizoen dus, voor het eerst als profvoetballer opererend, is voor Wil Schoorl bij zonder profijtelijk verlopen. Vitesse slaagde erin de titel in de tweede divisie A te grijpen en de spelers mochten 750 per persoon ont vangen. Schoorl die nog veel in de Velser contreien toeft en dan meestal gaat kijken bij zijn oude club heeft van de gedane zaken geen spijt. Hij zegt: „Ik heb het hier uitstekend. Financieel kan ik me goed bedrui pen, ruimschoots zelfsen waarom zou ik er dan over denken om hier weg te gaan." Hij vervolgt: ,Jk ben nu 25 jaar en om nu nog te veranderen, neen, daar voel ik niet veel meer voor. Ik heb me hier enige zekerheden verworven die ik niet graag prijs wil geven. Met Vi tesse zal ik trachten hoger op te komen. Er staan voor ons nog en kele aardige wedstrijden op het programma. Tegen Borussia Dort mund bij voorbeeld en verder nog duels in Wenen en Kopenhagen." Zijn tips voor de toto waren: HeraclesSparta 2 Go Ahead—DWS 3 TelstarFortuna '54 2 PSV—ADO 3 MW—GVAV 2 ElinkwijkTwente 2 SittardiaAlkmaar 2 VolendamVelox 1 VeendamPEC 1 ZaanstreekZFC 1 Zwolse BoysHeerenveen 2 HDVS—SVV1 EDOBaronie 3 Op zijn tweeëndertigste verjaardag heeft de Britse kampioen zwaargewicht bok sen Henry Cooper het volgende telegram van Cassius Clay ontvangen: „Wanneer ik klaar zal zijn met mijn afstraffing, zal je je als iemand van 42 voelen". Cooper en de 24 jaar oude Clay zullen 21 mei om de wereldtitel zwaargewicht strijden. Cooper las lachend het telegram van Clay voor op een verjaardagslunch welke hem door Britse sportjournalisten werd aangeboden en zei: „Hij schijnt zich nogal met mij bezig te houden. Ik maak mij geen zorgen. Ik denk niet aan hem". Het telegram luidde: „Cooper. Je hebt gezegd dat je brandt van verlangen om mij weer in de ring te krijgen, omdat je eens (juni 1963) zo gelukkig was mij op de kin te raken. Welnu je zult tenslotte een nieuwe kans krijgen, maar indien je denkt snel met mij te zullen afrekenen, dan moet je wel heel zeker van jezelf zijn. Want als Ik je te pakken kan krijgen, ga je knock out en indien ik met de afstraf fing klaar zal zijn zal je je als iemand van 42 voelen. Gelukkige verjaardag. Je London Bridge zal omlaag komen". Het telegram was ondertekend „Muhammed Ali, zwaargewichtkampioen van de wereld".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21