Hout was te glad voor recordpoging Ferdinand Bracke stapte na twaalf minuten van de fiets Jg X m Alle teams van Duin wijck nog steeds ongeslagen Haag 68 revancheerde zich met zege op Vredestein Ons Eibernest liet zich bijna verrassen door HKV Zaalhandbalteam: twee maal één goal tekort 5? y 74 Twee meldingen dertien punten Van Springel met Agostinho snelste in Trofeo Tennisgroepen gaan samen Pfenninger brak heup Hester winnaar Zandvoort-trial Hartoch verloor Het Buitenspelval-geva Nationale titels floret equipes MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 16 AD.O.-O.VJLV. 9 m S.V.V.~M.V,V. T«lrtar-<Jo Ah»ad D.W.S.-Sparta N.A.C-NXC j F«iJ»n©Qrd-AJax 0.O SLC.H.-DJF.C, II V H,Y.C'B!ainr*Wit Fort/Sltt-D«n 8oseh - Limbergfa-V»!ox Uwtribuneplaats is comfortabeler met King. Elke King pepermunt is een „rondje energie" waardoor u uwclub enthousiaster stimuleert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. VELSEN VERRASTE MET 5-3 ZEGE DOOR DICK BRUYNESTEYN C H R C R A C K -Q MEXICO-STAD Twee hoogte punten had Ferdinand Bracke voor ogen toen hij in het afgelopen voor jaar aan het nieuwe wielerseizoen be gon: het wereldkampioenschap ach tervolging en de herovering van het werelduurrecord dat de tengere Belg aan de Deen Ole Ritter af had moeten staan. Het hele zomerseizoen leefde de Waal naar deze twee evenementen toe. Hij nam de woede van zjjn sup porters op de koop toe, toen hij na afloop van de voor hem bepaald niet succesvolle Tour de France weken lang niets meer van zich liet horen om zich beter op het naderende wereldkampioenschap te kunnen voorbereiden. Hij verscheen zelfs niet bij de nationale titelstrijd. In augustus trad een herboren Bracke weer voor het voetlicht. Het Antwerpse sportpaleis vormde het decor voor de verwezenlijking van zijn eerste droom wens: de herovering van het wereldkam pioenschap achtervolging. In een sublie me finale liet Bracke er geen twijfel over bestaan dat hij nog steeds bij de sterk- sten gerekend moet worden. Hij onttroon de de Brit Hugh Porter door hem halver wege de wedstrijd in te lopen. Gistermorgen in Mexico was het ogenblik aangebroken waarop Bracke de wereld voor de tweede maal versteld wil de laten staan. Na een lange secure voor bereiding stapte hij gistermorgen om 10 minuten over negen op zijn vederlich te fiets om als eerste wielrenner de vijf tig kilometer binnen het uur af te leggen. Het zou eigenlijk niet de eerste keer zijn dat Bracke voor deze krachttoer zou zor gen. Vorige week slaagde hij er tijdens de training al in meer dan een gemiddel de van vijftig kilometer te rijden (over 45 minuten). Die rit kon echter niet als record erkend worden omdat het hier een oefening betrof. Het gaf de Belg echter wel voldoende moed om zijn officiële recordpoging met optimisme tegemoet te zien. Alles was tot in de puntjes voorbereid. Eén ding had hij op de snelle Mexicaanse baan dn DEN HAAG. Tot vanochtend waren bij het bureau van de sporttoto in Den Haag twee meldingen binnengekomen van deelnemers met één foutloze kolom. De voorlopige cijfers van toto 13 zijn: aantal deelnemers 868.038. inleg: 1.911.735, prijzenbedrag ƒ860.280. Eerste en derde prijs ƒ258.084. Tweede en extra-prijs 172.056. echter niet in de hand: het weer. Door het vochtige weer bleek er in de vroege ochtend op de houten baan te veel water damp uit de lucht te zijn gecondenseerd, waardoor rijden bijzonder gevaarlijk was. Desondanks stapte de Belg veertig mi nuten later dan zijn schema aangaf op de fiets, om zijn poging 12 minuten later weer op te geven. Ondanks het feit dat Bracke een snelle start had hij reed de eerste vijf kilometer in 6 minuten en 7 seconden en bleef daarmee 2.4 secon den voor op het tijdplan dat op 49 kilo meter was opgesteld gaf hij er de voorkeur aan in de loop van deze week een tweede poging op een droge baan te doen. Bracke: „Ook op het moment dat ik begon, was de baan nog altijd een beetje vochtig, maar langer uitstel was niet mo gelijk omdat het na tien uur veel te warm wordt. Het bleek al spoedig dat de baan echt te glad was om op te rijden en voor BERGAMO De Trofeo Barachi, die tot voor kort kon worden beschouwd als de laatste werkelijk grote wielerwedstrijd van het seizoen, is zeker dit jaar, duide lijk gedevalueerd. Slechts negen koppels verschenen aan de start voor de tijdrit met begin en einde te Bergamo over 120 kilometer. Van die achttien renners wa ren er zes niet-Italianen en dat zestal hield, voor zover niet aan Italianen ge koppeld ten minste, alle „nationale" deel nemers achter zich. Herman van Springel reed de Trofeo als de Grand Prix des Nations. In een per fecte cadans en een voorbeeldig ritme. Geen snelle start met zijn partner de Por tugees Agostinho zoals de Italiaans-Belgi sche combinatie Boifava-Merckx. Al in de eerste 26 kilometer nam dit koppel een voorsprong van meer dan een minuut op de concurrenten Van Springel Ago stinho. Motta en Ritter waren door een val van Ritter enigszins teruggevallen. Na 72 kilometer bleken Merckx en Boifa- va een deel van hun voorsprong te hebben verspeeld en in de volgende twintig kilo meter bleken Van Springel en Agostinho duidelijk sneller te zijn geweest Het gemiddelde van Van Springel en Agostinho lag op 46.200 kilometer per uur waarmee het record-gemiddelde dat al sinds twaalf jaar op naam staat van Bal- dini/Moser (46,913 kpu) dicht werd be reikt. Karstens en Pijnen, die toch sa men reden, werden vierde. 1. Van Springel Agostinho, de 120 km in 2 uur, 35 minuten en 46.6 sec., 2. Mot- ta Ritter, op 29.1.3. Merckx Boifava op 1 min. 6.3 sec., 4. Karstens Pijnen, op 3 min. 14.8 sec., 5. Marcelli Mori op 5.18.3. ik besloot op te houden, had ik al een keer moeite gehad mijn evenwicht te be waren. Maar ik ga het opnieuw probe ren." De tweede poging is voorlopig vastge steld op 6 november, mits de klimatolo gische omstandigheden dan beter zijn dan gisteren. Overigens heeft de voor de poging van Bracke zo ideale windstilte er voor gezorgd dat de baan bij zijn eer ste aanval op het wereldrecord niet goed droog was. NEW YORK. De twee grootste pro- fessional-tennisgroepen, de World Cham pion Tennis en de Tennis Champions, hebben besloten samen te werken om in 1970 grote toernooien te organiseren, waarvoor een prijzenbedrag beschikbaar is van meer dan 400.000 dollar (ongeveer 1.440.000 gulden). VOETBAL. Het Italiaanse elftal voor spelers onder de drieëntwintig jaar heeft in Mantua met 2-1 gewonnen van jong- Hongarije. 4/U'KKI fc ,<V I Ik, Natuurzuiver FRANKFORT. De coureur Fritz Pfenninger is bij een valpartij in de zes daagse van Frankfort zo ongelukkig te recht gekomen dat hij zijn heup brak. De verwonding is zo ernstig dat de Zwitser waarschijnlijk voor de rest van het baan- seizoen uitgeschakeld zal zijn. ZANDVOORT. Ruim zestig deelne mers hebben gistermiddag op het binnen- circuit van Zandvoort deelgenomen aan de Zandvoort-trial. Het was de vierde trial in een serie van twaalf, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Het uitgezette parcours bestond uit twaalf non-stops waarbij de rijders niet met de voeten op de grond mochten komen die vier keer moesten worden afgelegd. Winnaar bij de internationalen werd Hester uit Amsterdam op Monthesa. Bij de senioren zegevierde Duin uit Bree- zand op Bultaco, terwijl de eerste plaats bij de junioren en nieuwelingen respec tievelijk naar S. Kooten en H. Kooten (beiiden op Sachs) ging. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM In de bondsbadminton- competitie bleven alle vijf teams waar mee het Haarlemse Duinwijck is verte genwoordigd voor de tweede achtereen volgende week ongeslagen. Een uniek feit vooral als de uitslagen in ogenschouw worden genomen: alle wedstrijden werden met groot verschil gewonnen. In de hoofdklasse wonnen Duinwijck 1 en 2 respectievelijk van Ragazzi (6-2) en HBC '57 (7-1). BC Haarlem ging op be zoek bij Drop Shot 2 en keerde met twee winstpunten terug (6-2). Drop Shot 1 had zoals te verwachten weinig moeite om Victoria voor te blijven (7-1). Ragazzi be haalde de eerste punten door de inhaal wedstrijd tegen HBC '57 met 5-3 in zijn voordeel te beslissen. In de eerste klasse ging de aandacht vooral uit naar het treffen tussen Haar lem 2 en Velsen, beide tot zondag nog (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Het bescheiden volley balprogramma dat zaterdag in de eredi visie de aandacht trok, heeft enkele op merkelijke resultaten opgeleverd. De na tionale damuskampioen Haag '68, door twee verrassende nederlagen zelfs afge zakt naar de vjjfde plaats op de ranglijst, heeft met een 3-2 zege op de tot dan toe ongeslagen leidster Vredestein, een stuk je prestige teruggewonnen. De Haagse (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de korfbalhoofdklas se heeft koploper Ons Eibernest gisteren één punt verspeeld door tegen HKV niet verder te komen dan een gelijkspel (4-4). Ook de naaste concurrentie kwam niet tot volle winst Westerkwartier-Blauw- Wit eindigde in 2-2. Rohda won met 8-2 van Het Zuiden, en Die Haghe bleef San- fries met 4-3 de baas. Archipel behaalde een kostbare 5-4 zege op staartploeg Deetos. De wedstrijd Rohda-Het Zuiden was zeer eenzijdig. De thuisclub was een klas se beter dan de bezoekers. Bij rust had Rohda met 2-0 de leiding door twee doel punten van Johan Spierings. In de tweede helft zou het eerst 4-0 worden, voordat Henk van Kerkum tweemaal tegenscoor- de. Rohda nam daarna het spel in han den en door Wim de Vries (2x), Anneke Clous en Bob van Houten werd het 8-2. De wedstrijd Westerkwartier-Blauw Wit had niet alleen te lijden onder het storm achtige weer, maar ook onder de slechte afwerking van de aanvallen. Daarom kon het gebeuren, dat eerst in de 72e minuut een doelpunt viel. De maker hiervan was de Wester kwartier speler Sibenlist, die van grote afstand raak schoot. Vijf mi nuten later was de stand 1-1, toen Wil Kamminga onverwachts scoorde. De vak verwisseling gaf beter aanvalsspel te zien. Bij een overtreding van Frits de Jong kwam Wester kwartier opnieuw aan de leiding, toen Dick Stoeltie de strafworp benutte. Diezelfde speler miste hierna een strafworp, hetgeen zijn ploeg uitein delijk de zege zou kosten, want Tom v. Rhee bracht in de 40e minuut de score op 2-2. Gezien de spelverhoudingen was dit ook de juiste uitslag. HKV had bijna voor een verrassing ge zorgd, want ïm de Haagse derby tegen Ons Eibernest nam de ploeg in de eerste helft een 3-1 voorsprong door doelpunten van Luc v. Krieken, Noortje Borger en Mes man. In de tweede helft herstelden de Eibers zich en Ruud Emmerik haalde op tot 3-2. Toen Gerard Bos in de 18e mi nuut de stand op 4-2 bracht, zag het er voor de Eibers slecht uit. Doch routi nier Theo v. Zee bracht in 10 minuten de stand op 4-4, waarna de beide defensies geen kansen meer weggaven. In de wedstrijd Deetos-Archipel was de thuisclub driekwart van de tijd in de meerderheid, doch had te weinig doorzet tingsvermogen om dit in twee of meer doelpunten om te zetten. Drikus Kouwen was de grote man van deze wedstrijd; reeds in de eerste minuut scoorde hij van grote afstand en toen Deetos in de tweede helft met 4-2 de leiding had, bracht de zelfde speler in de 32e en 42e minuut de stand op 4-3 en 4-4. Op de valreep be nutte Janne Engelberts nog een straf worp, waardoor Deetos evenals de vorige week zondag een niet geheel verdiende nederlaag leed. De stand in de hoofdklasse luidt: Ons Eibernest 8-14, Westerkwartier 8-13 Blauw Wit 8-11, Rohda 8-11, Die Haghe 9-11, Luto 8-10, HKV 9-9, Archipel 8-5, Stanfries 8-4, Het Zuiden 8-2, Deetos 8-0. overwinning leidde bovendien tot een be langrijke nivellering van de verschillen aan de kop van de ranglijst. In het ere- divisie-gezelschapi draagt alleen het Lim burgse Bekkerveld, dat in Eindhoven Ka- ranoi versloeg met 16-14, 8-15, 11-15 en 8-15, nog het predicaat „ongeslagen." In Enschede speelden Vredestein en Haag '68 een voortreffelijke wedstrijd, die na een enerverend en langdurig duel pas na vijf sets tot een beslissing kwam. Ogenschijnlijk stevende Vredestein na 15-8, 12-15, 12-15 en 15-6 recht op een zege af toen de voorsprong van de gastvrou wen opliep tot 12-4. Maar de Haagse da mes, met hun enorme routine, hielden zich nog staande en slaagden er zelfs in om de set nog met 14-16 te winnen. Het treffen tussen DVC, een debutante in de eredivisie en het Maastrichtse Rapid, had een zonderling score-verloop. Nadat de Limburgse sames met 7-15 en 10-15 de eerste sets op hun naam brachten, sloe gen de Friezinnen terug en wonnen in grove tegenspraak met de krachtsverhou dingen in de beginfase, de wedstrijd met 15-1, 15-6 en 15-8. In Assen klopte SFC het hoofdstedelijke Boemerang met 15-10, 15- 17, 15-11 en 15-7. Bij de heren werden slechts twee wed strijden gespeeld in verband met de cen trale training. Een grote verrassing vormde de overwinning van het Haagse HML/CLV, de eerste in deze competitie. Bij Hevok in Heerlen op visite versloe gen de Hagenaars de gastheren met 15- 12, 13-15, 13-15 en 11-15. Valuas, weer ge heel op het rechte pad terug, bedwong in Tilburg met 15-10, 11-15, 15-11, 3-15 eD 10- 15. Dames: Vredestein 7-12; SFC 7-10; Bekkerveld 4-8; AMVJ (R) 6-8; Haag *68 6-8; DVC 4-6; Karanoi 5-4; Boemerang 5-2; Rapid 5-2; Armada 4-0; Valbovol 4-0; Isala 5-0. Heren: AMVJ (A) 6-12; Orawi 6-12; Blokkeer 5-6; Valuas 5-6; CITO 6-6; Libanon 5-4; Tornado 5-4; SFC 5-4; Hevok 6-4; DTS 6-4; HML/CLV 5-2; DOS '58 6-2. In de duinen bij het circuit van Zandvoort is een motortrial gehou den. Brouwer is hier bezig zijn Maico de helling op te zeulen. ongeslagen. BC Velsen verraste door een 5-3 zege. Duinwijck 1 keerde met een 6-2 zege op Ragazzi uit Tilburg terug. Piet Ridder zoekt momenteel nog naar z'n vorm ge zien de nederlagen in z'n single (tegen Ruud van Ginniken) en in het gemengd- dubbelspel samen met Mar ja Ridder. HBC '57, zonder de om disciplinaire redenen geschorste Rudi Hartog was geen partij voor Duinwijck 2. De Limburgers grepen alleen verrassend winst in een damesenkelspel. Tonnie Pannermans ver sloeg Lili ter Metz met 11-3, 2-11, 11-5. BC Haarlem is tegen Drop Shot 2 geen moment in gevaar geweest. Weliswaar was de eerste partij voor de Hagenaars (Ad Loog klopte Hennie van Leiden), maar winst voor Loek Alders, Agnes Geene en Marjolein Wolters in de resterende enkelspelen leverde de Haar lemmers een vrij comfortabele 3-1 voor sprong op. De punten in de gemengd- dubbelspelen werden broederlijk gedeeld, (4-2). Via overwinningen in het dames- en herendubbelspel werd de eindstand op 6-2 bepaald. In de strijd om de bovenste plaats in de eerste klasse, afdeling twee, heeft Vel sen er geen twijfel over laten bestaan, wie kampioen gaat worden. Met 5-3 werd Haarlem voorlopig verder uitzicht op een titel ontnomen. De uitslag doet een span nende strijd vermoeden, maar niets was minder waar. Na het afwerken van de enkelspelen was de score al opgelopen tot 0-4, waarna BC Haarlem 2 kon inlopen tot 2-4 door zeges in beide gemengd-dub belspelen. Velsen oesliste de strijd definitief door het herendubbelspel te winnen (2-5). De score werd voor de Haarlemmers nog enigszins draaglijk door winst in het da- mesdubbel. Eindstand: 3-5. Duinwijck 3, rukte dankzij een 7-1 zege op Venlo 2 (alleen C. Koenekoop verloor z'n single) naar de tweede plaats op achter het lei dende Velsen. Duinwijck 5 wachtte tevergeefs op zijn tegenstander MVO en behaalde daardoor een reglementaire 8-0 zege. Duinwijck 4 verwijderde zich in afdeling één verder van de onderste plaats door een 7-1 zege op Amstelstad. Alleen de herensingle van invaller Hans Sehr ging verloren. De stand in de hoofdklasse: Duinwijck 15 10 Drop Shot 15 9 Haarlem 5 6 Duinwijck 2 5 4 Drop Shot 2 5 4 Victoria 5 3 H.B.C. '57 5 2 Ragazzi 5 2 RAACH. In het zonale schaaktoer nooi in de Oostenrijkse plaats Raach heeft de Nederlandse deelnemer Hartoch met zwart verloren van de Oostduitser Espig. Met nog twee ronden te spelen is Uhl- mann (O.-Dld.), die in de negentiende ronde de laatstgeklasseerde Maltees Ca- milleri versloeg, vrijwel zeker van plaat sing voor het interzonale toernooi. 1. Uhknanm (O.-Dld.) 14'/2 pnt.; 2. An- dersson (Zwe.) 12Vs pnt.; 3. Portiisch (Hon garije) en Smejkal (Tsj.) 12 punten en 1 afgebr. partij. Hartoch deelt de negentien de plaats met de Pool Atlamski, hij heeft 6 punten. GRAZ. Het Nederlandse zaalhand balteam heeft in het afgelopen weekend een dubbele nederlaag geleden tegen de nationale Oostenrijkse formatie. De eer ste ontmoeting in Graz eindigde zater dag bij 13-12. Gisteren slaagden de Oos tenrijkers er opnieuw in om hun gasten een doelpunt voor te blijven: 18-17. In de eerste wedstrijd had het Neder landse team een sterke start. De eerste twee doelpunten waren voor Oranje, maar de Nederlanders konden niet voorkomen dat de gastheren nog voor de rust te rugkwamen en zelfs een 6-5 voorsprong namen. Na rust vergrootten de Oosten- W1ÊOUJS- IK ©JEM Stelumö BAUlA', WIEUWÉTPAI CRrerij rijkers de voorsprong tot 9-5, maar in de laatste fase kwam Nederland terug dank zij de betere conditie. Het werd 11-12. Winst zat er echter niet meer in, want de laatste treffer van Nederland werd door Oostenrijk direct beantwoord. Keeper Van Hoesel was de meest op vallende man in de Nederlandse ploeg. Hij bracht de Oostenrijkers met zijn spe- taculaire reddingen tot wanhoop. Van d« zeven strafworpen die Oostenrijk wegen# hard spel van Nederland kreeg toegewe zen werden er slechts drie benut. Loef- fen was de meest succesvolle schutter met vier doelpunten. Zijn totaal werd gisteren overtroffen door Hiensch en Muyres, die respectie velijk zes en vijf goals voor hun reke ning namen. Zij konden desondanks niet voorkomen dat hun team opnieuw een, zij het zeer kleine, nederlaag leed. De ruststand van deze tweede, in Wenen ge speelde wedstrijd, was gelijk: 11-11. AMSTERDAM Zaal Van den Berg uit Amsterdam is zondag in Amsterdam nationaal kampioen floret equipes (he ren) geworden. In de finale versloegen Bert van den Berg. Bert van der Flier, Henk Kenter en Rini Engelbracht zaal Visser uit Amsterdam (Van Loon, Hart kamp, Gihaux en Koster) met 9-6. Als derde eindigde zaal Abrahams. De Hage naars wonnen de strijd om de derde plaats met 9-6 van zaal Van der Valk ui)t Haar- em. Bij de dames werd zaal Van der Voodt uit Rotterdam eerste met de florettistes Lenie Kokkes, Riet Noels, Mary Mever en Sophie Meyer. In de finale moest zaal Van den Berg (Ankie en Marja Hage, He len Kühn en Marjan Soeurt) met 6-10 ca pituleren. KLM (Amstelveen) veroverd#

IJmuider Courant | 1969 | | pagina 16