DONALD PANDA EN HET TOVER-RECEPT ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO tf^ngestipt iUi Ruzie om meisje met mes beslecht Zeven kinderen bij brand omgekomen Krachtige wind korte roman door An Rutgers van der Loeff MAANDAG S NOVEMBER 1969 8 ,-Jïr WAT IK ER NOS MEER INGEDAAN HEB'? R HET R6 CBPTl Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Belgische douane vond V/2 miljoen gesmokkelde sigaretten o.s 16) Ja, hij moest daar werkelijk iets aan doen. Na de wedstrijd van van avond zou hij te moe zijn, maar morgenochtend. Toen hij de volgende dag laat wak ker werd, met nog het gejuich van de menigte in zijn oren, zat Larry grijnzend naast zijn bed. „Heb jij me wakker gemaakt?" bromde Douglas half verstaanbaar „Het werd tijd", zei Larry. „Ik heb je ontbijt al besteld, dadelijk brengen ze het hier. En kijk daar eens! De oogst van je overwinning van gisteren". Hij wees op de grote tafel, die beladen was met bloemen, pakjes en brieven. „En er was van morgen vroeg al een verwilderde dame, die naast jou begraven wil worden, en vroeg of je ergens al grond had gekocht". „Dat is tenminste eens wat nieuws", zei Douglas onbewogen. „Geef eens hier die post daar". Hij schoof hoger op in de kussens en streek met zijn vingers door zijn verwarde haren. „Lichtblauwe zijden pyjama's staan beter bij je vergeetmijniet- ogen dan dit vuile groen", zei Larry toen hij terugkwam met de stapel brieven. „Alsjeblieft, m'n jongen, je kunt je gaan koesteren in je succes". „Alles goed en wel, Larry", zei Williams met een nog slaperige ernst, „je mag er best mee spotten, maar je weet dat het een zwak van me is. Ik vind die brieven bar vervelend, ik neem me altijd voor ze niet te lezen en voor ik het weet, doe ik het toch". „Je ijdelheid is stinkend, man", zei Larry hartelijk, „en lui ben je ook maar verder mogen we je best lij den, en dat weet je". Er werd geklopt en een moederlijk uitziende vrouw in het te jeugdig uni form van kamermeisje kwam het ont bijt binnenbrengen. Doug Williams keek niet op maar Larry vroeg ver baasd: „Waar is dat kleine kamer meisje van gisteren?" „Naar de dokter om zich te laten verbinden. Ze hebben elkaar de ogen zowat uitgekrabd om meneer Willi ams zijn ontbijt te mogen brengen. Ik ben mevrouw Draper", voegde zij er aan toe met een koket knikje door de knieën. Douglas hoorde het helemaal niet. „Moet je luisteren", zei hij zonder opkijken. „Hier is een vent in Arizona die me vijftigduizend dollar biedt, als hij een luxe-hotel in de woestijn met me mag oprichten. En dit hier is van een kind van tien jaar, die vraagt of ik alsjeblieft met haar moeder wil trouwen". „Waar moet ik dit blad neerzet ten?" vroeg mevrouw Draper gedul dig. „Op de tafel is geen plaats". „Zet u het maar op die stoel naast zijn bed", wees Larry. „Hij is wat dromerig", voegde hij er vergoelij kend aan toe. Mevrouw Draper zette met een ferm gebaar het zware blad neer, haalde uit de zak van haar schort een splinternieuwe witte honkbal en vroeg: „Wil u hier alstublieft uw handtekening opzetten, meneer Wil liams, en u ook, meneer Furnas? Het is voor mijn zoon". Larry nam de bal gewillig aan. Aan handtekeningen zetten waren ze gewend, het hele team zat voor elke wedstrijd altijd dozijnen witte honk ballen te signeren. „Kom Dougy", zei Furnas, „maak die jongen ook weer gelukkig. En leg die hele boel nu maar even opzij, want de eieren worden koud". „Ik moet aan die jongen van gis teren schrijven", zei Douglas even later, terwijl hij zijn koffie dronk. Maar hoe vaak hij er in de loop van de volgende dagen en weken ook aan dacht, het bleef bij een voor nemen en de jongen kreeg nooit een brief. Donald was heel ziek geweest. Toen hij aan Dougy Williams schreef was hij herstellende. Hij mocht opzitten en zou over enkele weken weer ge woon kunnen meedoen, had de dokter gezegd. Méédoen en nog wel gewóón mee doen. Donald had gezwegen, toen hem dit werd verteld, zoals hij steeds zweeg hier, nu al maanden lang als een oester had hij zich gesloten. „Er is niets met die jongen te be ginnen", luidde het eenparig oordeel. Donald keek het raam uit. Hij kon vanuit zijn bed een stuk van het ter rein overzien. Dat grote tamelijk vlakke terrein met vuil, vertrapt gras en lijnrechte elkaar kruisende betonnen paden, die de verbindin gen vormden tussen de lelijke bak stenen gebouwen waarin de verschil lende afdelingen waren onderge bracht, boezemde Donald een onbe schrijfelijke afkeer in. Hij voelde zijn hoofdhuid trekken van akeligheid en zijn handen krampen en vochtig wor den wanneer hij er aan dacht, dat hij zich weer tussen die joelende me nigte van jongens op weg zou moeten begeven naar zijn klasselokaal, naar het zwembad, naar kantine, eetzaal of handenarbeidgebouw. Weer bloot gesteld te zullen worden aan die nooit eindigende reeks van treiterijen, gro te en kleine, stiekeme of openlijk uit dagende, deed hem huiveren van angst. Er waren er meer, die zo werden gesard, vooral de kleinere zwakkere jongens, maar op den duur vonden die bij elkaar steun, iedereen vond wel iemand bij wie hij zich kon aan sluiten tegen de overmacht, een groepje waar hij vrij kon uithuilen of schelden of terugtreiteren. Hij, Donald, had niemand. De eerste weken hier had hij als een kwade kat gevochten. Ze hadden hem opgesloten. Hij had gilbuien ge kregen. Toen hadden ze hem langer opgesloten. Hij had niet opgehouden met gillen. Toen hadden ze hem naar een apart kamertje in het ziekenge- bouw gebracht en met iets ingespo ten. Hij had een week lang niemand gezien behalve een haastige verple ger die hem zijn eten bracht. Na de kuur had hij bij de directeur moeten komen, die hij nog niet ken de. In een zonnig kamertje met mo derne meubelen en veel planten had hij moeten wachten. Er lag een sta pel prospectussen uitnodigend op een laag tafeltje. Wat u wilt weten over Cookingliam Home, stond er met gro te letters op. Hij had er een opgeno men. Met minachting had hij de roos kleurige foto's bekeken: de eetzaal met lachende jongensgezichten om lange tafels, gestoei in het zwembad, een keurig opgeruimde slaapzaal, jon gens aan het werk bij een schaaf bank, twee schoolteams aan het honkballen en een gymnastiekles en onder dit alles stond gedrukt: „Cookingham Home is een ideale in richting ook voor uw moeilijk opvoed bare jongen". En verderop: „Laat ons uw probleem oplossen. Met- een staf van getraind personeel zijn wij hiertoe in staat. De verpleegkosten zijn laag gesteld, en door de staats subsidie die Cookingham Home ge niet komt u bovendien als belasting betaler aan uw trekken. Verdere in lichtingen betreffende mogelijke op leidingen enzovoort worden gaarne verstrekt door onze administratie". Donald had met harde vingers het papier tot een prop gefrommeld en, voordat hij bij de directeur mocht binnenkomen in zijn zak gestoken. „Ik ken je grootmoeder, een bui tengewoon interessante vrouw", was deze joviaal begonnen. Donald had geknikt. „Jou heeft een groot ongeluk in je leven getroffen, jongen, maar be schouw dat nu als afgedaan", hoorde hij tegen zich zeggen. Hij keek naar de punten van zijn schoenen. „We hebben allemaal onze moeilijkheden waartegen we moeten vechten", ging de stem met flinke nadruk verder. (Wordt vervolgd) u CV 14. Wacht eens even!" riep Panda, terwijl hij Jo ris achterna rende. „Je hebt m'n mooie klok stuk ge maakt.' Dat is heel lelijk van je!" „Ik hoop maar dat meneer Panda strenge maatregelen neemt", prevel de Jollipop, die hem bezorgd nakeek. „Vaak is hij nog aleh makkelijk te overreden Maar Panda was niet van plan om zich te laten bepraten. Hij haalde Joris in en herhaalde hijgend: „Wacht eens even!!!" „Wat is dat?!?" vroeg de aangesprokene geschrokken. Hij borg haastig het tover-recept weg dat hij juist had ingekeken om te zien wat hij verder nodig had en ver volgde: „Foei, manneke! Ge liet me danig schrikken! Het staat u niet om in andermands papieren te gluren!" „Maar ik gluur helemaal niet!" riep Panda verontwaar digd. „Dat is goed, baaske", sprak Joris gerustgesteld. „En wat nu die klok betreft: schrijf hem maar op mijn rekening binnenkort verwacht ik enig geld, en dan zal ik u betalen". Met die woorden stapte hij weg, zon der op antwoord te wachten. „Ik geloof 'm niet!" mom pelde Panda. „En waarom mocht ik niet zien wat er in dat papier stond? Daar wil ik wel eens meer van weten!" MAAR IK MIS DE WERKEU9R?\ 15 IK -Vr NOG EEN NATUURPRODUKT: ONGEBONDEN HEUS! PROEF ATMOSFERISCHE ENERGIE f MAAR. W-WAT IS DAT I? HALLO, JOMóÊNS.'i KOOKT POUe NOÖ ST6EDS GROeiMAX?! ULU6, gEM POT LOOD, ANDERS DAT „SMAAKT HEERLIJK SSSTi ZEEROB- NIET STOREN HET RECEPT IS VERLOREN 6E- 6AAN 0, WIST IK TOCH MAAR, HET RUIKT BEST' «.NET F RAMBOTEN PRIK-LI MONADE! VERGEET HIJ WëEl 1590. De duikmeeuw verdween, na met een uitroepteken de waarschuwing om niet te zwemmen, te hebben afgerond. „En wie zal mij dat beletten?" vroeg Bram koppig. „Misschien is de zee toch gevaarlijk. meende Karo huiverig, maar dat schoof Bram resoluut terzijde. „Als dat zo was dan had net m het handboek voor de scheepvaart gestaan. Er zijn hier geen draaikolken, geen haai en en geen verraderlijke stromingen. En als iemand mij wil verbieden te zwem men moet-ie me dat zelf maar komen vertellen, en het niet door zo'n raar ge drocht in de lucht laten schrijven". WUtWWWWIWWVVWWWWV SCHOUWBURG Stadsschouwburg WilsonspletnVandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum: „Ge mengd dubbel". MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Dins dag 20.15 u.: Concert N.Ph.O. o.l.v. Henrl Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace (Grote Houtstraat 111). 14, 19 •n 21.15 u.„Thomas Crown", 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Aas voor de gieren" 18 j. Lido (Houtplein). 14 en 20 u.: ..Generaal Custers laatste opdracht" 14 j. Luxor (Grote Houtstraat 139). 14, 19 en 21.15 u.„Sissl, de jonge keizerin", a.l. Rembrandt (Grote Markt). 14, 19 en 21.15 u.: „Wie 't laatst lacht", a.l. Roxy (Kleine Houtstraat 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „Naakte vrouwen waren zijn prooi", 18 j. Studio (Grote Markt). 14.15, 19 en 21.15 u.: „The graduate", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Da gelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Tot en met 30 november: Herdenkingstentoonstelling 575- jarig bestaan Weeshuis Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid Da gelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13 tot 17 uur. Tcylcrmuseum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, mine ralen en historische natuurkundige instrumen ten van 10 tot 17 uur De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom). Perma nente tentoonstelling "an de stichting Meer voudig Amaeur-Centrum Ruimtewaameming en onderzoek (MACRO). Geopend maandag en vrij dag van 19.30 tot 22 uur: dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland lrd.). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10-20 uur. Van 20-23 uur: klassiek grammofoonplatenprogramma. Galerie-t (Bakenessergracht 67). „The Vero nese Trial", expositie van schilderijen van Guido Biasi. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 11-17 en zondags van 14-18 uur. Tot en met 30 november. Kunsthandel Heerkens Thijssen (Houtplein). Expositie van etsen van C. Brandenburg, C. Dake, J. M. Graadt van Roggen en D. Harting. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-12 en 14-18 uur. Tpt en met 14 novem ber. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van werken van Antoon Rooskens en Jaap Mooy. Dagelijks geopend van 13-17 uur, behalve zondag. Tot en met 14 november. Vleeshal en Vlshal (Grote Markt) Expositie van moderne Italiaanse kunst in Nederland. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Tot en met 30 november. Raadhuis Bioemendaai (Bloemendaalseweg 158, Bioemendaai). Expositie van leerlingen van de Academie voor beeldende kunsten te Arn hem. Dagelijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 15 november Stationsweg 194 (Hillegöm). Expositie van schilderijen van Jos Snoeks en André d'Herri- pon. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 19-23 uur. Zaterdag en zondag van 14-21 uur. Tot en met 14 november. Waagtaveerne (bovenzaal hoek Damstraat/ Spaarne) Expositie van werken van Jeanne Swartz en Wim Hendrikx. Dagèlijks geopend van 14-17 uur. Tot en met 7 november. Koetshuis Huize Boschzicht (Herenweg 113, Heemstede). Expositie van olieverfschilderijen, gouaches, pastels en tekeningen van de Oosten rijkse kunstschilder Carlo Battisti. Dagelijks geopend van 10-16 uur. Tot en met 20 novem ber. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (ing Klein Heiligland). Maandag 20 u.: „Ik en de ander; ik en het andere", lezing door prof. dr. G. C. van Nif- trik. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaarne). Da gelijks geopend van 10 tot 24 uur. Vrijdags en zaterdags tot 01 uur. Dagelijks weef- en spin- Öemonstraties (open podium). Dinsdag 20 u.: Politiek Cultureel Centrum „Milieuhygiëne": Luud Schimmelpenninck. Linnaeushof (Bennebroek). Bloemen- en plan- tenexpositie, kinderspeeltuin, kinderboerderij, midgetgolf en pony's. Dagelijks van 9-18 uur. Electric Centre (Bakenessergracht 10). Dage lijks behalve maandags, geopend van 12-17 en 10-24 uur. Bar-dancing De Lantaern (Frankestraat 33). Vrijdag en zaterdag 22-04 uur.: dansen. Treslong (Hlllegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Maandag 20 u. „Er zit een haar in mijn soep". Cabaret-dancing Caramella (Zandvoort). Da gelijks dansen met The Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks dans- orkest Armando Rosatie. Bouwes Palace Hotel (ing. strandzijde, Zand voort) Maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 14 uur. Zaterdag en zondag 14 en 16 uur: „Dol- firama" dolfijnenshow. Mobilarium: ruimtevaart tentoonstelling Macro. Dagelijks van 13-18 en 19-22 uur. Bowling dagelijks van 14-18 uur. Bowling (Orionweg/hoek Delftlaan). Dagelilks van 10-01 uur: bowling. M.M.S. (Tempeliersstraat). Maandag 20.15 u.: Volksdansen. Haarlemse Jazzclub (Koudenhornkazerne). Dinsdag 20 u.: Platenavond. „On- BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u.: geremde driften" TONEEL Stadsschouwburg, 20 u.: „Met blijdschap ge ven wij kennis", door Cabaretgezelschap Connie Stuart, Gerard Cox en Frans Halsema; vrije voorstelling, Velser Kunstkring. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord is open: dinsdag van 12 tot 12.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. „Spaarnwoude nu en dan", tentoonstelling in Velsens stadhuis, plein 1945, IJmuiden, is open op alle werkdagen van 912 uur, 14-17 en 19-21 uur. Zaterdags 14-17 uur. Deze expositie duurt tot en met 8 november. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Onverzadigde driften". Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Vanuit de Ardennen naar de hel". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Ans Wortel (gouaches). Geopend tot en met 22 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag en donder dag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. HEEMSKERK BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u. „On geremde driften". BRUSSEL (ANP). De Belgische dou ane heeft dit weekeinde bij de grenspost AkenLichtenbusch de hand gelegd op een partij van 7% miljoen gesmokkelde sigaretten. De lading werd vervoerd door een Belgische vrachtauto die uit Teheran kwam. De lading was omschreven als houtvezelplaten. „Ga je toch?' riep Karo. „Nu meer dan ooit", zei Bram en hij plonste overboord, nadat hij de duikbril weer goed had bevestigd. Vanaf de kust werden zijn bewegingen met sterke verrekijkers ademloos ge volgd OSS. ln het centrum van Oss is zon' dagavond na afloop van een tiendaags jongerenfestijn, tussen zeven jongelui uit Oss en Geffen een vechtpartij uitgebro ken. Een der jongens trok daarbij een mes en verwondde daarmee een andere jongen zodanig, dat deze in een zieken' huis in Oss direct moest worden geope reerd. De ruzie ging om een oude vete: een der jongens uit Geffen zou omgang heb ben gehad met een meisje uit Oss. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan da bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Stil maar, nieuwsgierig Aagje. Na tuurlijk heb je recht om te worden voorgelicht over alles wat je niet begrijpt. De rechten van de mens be ginnen in de wieg en wat mij betreft zetten ze daar voorlichten en achter lichten aan. Je wilt weten wat pornografie bete kent, omdat daar tegenwoordig zoveel over gepraat wordt en omdat je in staat wilt zijn erover mee te praten. Pornografie is afgeleid van een Grieks woord „pornos" dat van huis uit eigen lijk „te koop" betekent, maar als je „te huur" zegt ben je dichter bij de Nederlandse vertaling. Het woord werd dikwijls toegepast op dames die geld verdienden door aardig te zijn voor heren. Als heren aardig zijn voor da mes moet er meestal geld bij. Hieruit zie je, Aagje als het je nog niet is opgevallendat er verschil is tussen dames en heren en dat is in feite de basis waarop de pornografie berust. Maar laat ik het niet ingewikkelder voor je maken dan het al is. Lust je graag appels, Aagje? En als je trek hebt in een appel, neem je dan ook genoegen met een mooi plaatje van die appel of met een sappige beschrij ving? De mensen die van pornografie houden doen dat wel. Het gaat wat ver om te zeggen dat er heren zijn die trek hebben in een dame, maar als ze een aardige dame zoeken houden ze soms met zoeken op zodra ze een mooi por tret van haar hebben gevonden of een mooi boek dat over haar gaat of zelfs een liedje waarin ze wordt bezongen of een film waarin ze meespeelt. Van zulke heren kan gezegd worden dat ze pornografie kijken en lezen en je zou zelfs kunnen zeggen dat ze naar de pornofoon luisteren een avondje ge zellig naar de pornoscoop gaan. Ik heb hier enkele vormen van vrije tijdsbesteding voor heren beschreven, Aagje, maar als modem meisje zul je wel begrijpen dat de dames zich ook niet hoeven te beperken tot het lezen van damesbladen. Voor iedereen is er wel iets passends te vinden. Je begrijpt misschien niet precies wat en ik ook niet, maar dat hindert niet als je maar onthoudt dat de pornografie in een be hoefte voorziet. Volgens vooraanstaan de pornologen wordt de geestelijke volksgezondheid erdoor bevorderd. Aan de hand van de appel die ik voor je aanhaalde is dat gemakkelijk in te zien: van appels eten krijg je buikpijn, maar van appels kijken hoef je niet eens naar de oogarts. Het is leuk voor je^Aagje, dat je leeft in een tijd waarin je de opmars vart de porncgrafie nog kunt meemaken. Je kinderen zullen daar geen kans voor krijgen. Elk stukje pornografie dat op ons wordt losgelaten geeft ons volk een prikkel. Binnenkort zullen de prikkels niet meer te tellen zijn. Dat zal de pornografie de doodsteek geven. Ver koop maar eens prikkellectuur aan een egel. Kees Stip DOVER. (Reuter) In de Amerikaan se stad Dover zijn zeven kinderen, in leef tijd variërend van twee tot twaalf jaar, bij een felle brand in hun ouderlijke wo ning omgekomen. Tijdens de brand lagen de kinderen alleen in één kamer te sla pen. De ouders konden met nog twee an dere kinderen aan de vuurzee ontsnap pen. Het K.N.M.I. deelt mee: Een oceaan depres sie trok naar Zuid-Scandinavië. Hierdoor ont wikkelde zich boven de Noordzee een Zuid westerstorm met krachtigewindstoten aan onze kust. Een koufront van de depressie lag maan dagmorgen even ten noorden van onze wadden eilanden. In verband daarmee moet vooral in het noorden van het land op af en toe wat regen gerekend worden en blijft in het hele land de wind vrij krachtig. VOORUITZICHTEN: Perioden met buien en Iets lagere temperaturen. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon 1 tot 5; minimum temperatuur 0 tot 5 graden boven normaal; maximum temperatuur omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur 40 percent; kans op een geheel droog etmaal 20 percent. tsmpsrstuna n buitenland Amsterdam zwaar bew wzw 15 14 0 De Bilt half bewolkt zw 14 14 0 Deelen zwaar bewolkt zw 14 14 0 Eelde regen zw 14 14 1 Eindhoven half bewolkt wzw 14 13 0 Den Helder regen zw 15 14 0.1 Rotterdam zwaar bew. wzw 15 14 0 Twente zwaar bewolkt zw 13 13 0 Vlisstngen zwaar bew. zw 15 14 0 Zd.-Limburg zw bew. zw 14 10 0 Aberdeen zwaar bew wzw 15 14 6 Athene onbewolkt w.st. 21 8 0 Barcelona mist n 19 11 0 Belgrado onbewolkt zw 19 1 0 Berlijn geheel bewolkt zw 14 11 0 Bordeaux mist wst. 19 5 3 Brussel half bewolkt zw 14 12 0 Frankfort regen zw 12 7 0.1 Genève onbewolkt wzw 16 —1 0 Grenoble onbewolkt ozo 15 —1 0 Helsinki half bewolkt no 1 —11 Innsbruck onbewolkt w.st. 13 —3 0 Kopenhagen regen wzw 7 5 21 Lissabon onbewolkt 0 25 11 0 Locamo mist ozo 15 2 0 Londen zwaar bewolkt zw 18 14 0 Luxemburg motregen wzw 9 7 0.5 Madrid onbewolkt w.st. 20 1 0 Malaga licht bewolkt nw 21 14 0 Mallorca licht bewolkt w.st. 21 9 0 Mtinchen licht bewolkt zzw 15 1 0 Nice zwaar bewolkt nnw 19 12 0 Oslo sneeuw no 6 0 4 Parijs geheel bewolkt zw 16 12 0 Rome onbewolkt w.st. 20 8 0 Stockholm sneeuw zo 4 —3 0.1 Wenen half bewolkt w.st. 18 5 0 Zürich mist zo 14 2 0 DINSDAG 4 NOVEMBER Zon op 7.40 uur; onder 17.07 uur Maan jp 0 50 uur; onder 15.14 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 2 november 8.14 uur Nieuwe maan 9 november 23.11 uur Eerste kwartier 16 november 16.43 uur Volle maan 24 november 0.54 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN MAANDAG 3 NOVEMBER Hoog water 10.00 uur en 22.37 uur Laag water 5.10 uur en 17.41 uur DINSDAG 4 NOVEMBER Hoog water 11.19 uur en 23.56 uur Laag water 6.36 uur en 19.02 uur Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden, 1

IJmuider Courant | 1969 | | pagina 8