9 Men bereikte langs Regentenhof en Arent Maertenszhof, de laatste zeker een der Oudste in Nederland van eigenaar dig veilige bouworde met sierlijke poort en regenten of fundatoren portretten, het Dordtsche museum van schilde rijen dat voor onze reeds moede oogen haast al te veel belangrijks bevatte vooral aan moderne kunst welke nu juist voor dezen dag niet op het programma stond. Vele tochtgenooten dwaalden af in het naastgelegen Zuid Afri- kaansch museum om zich een tiental jaren terug te denken en te verwijlen bij de krachtige persoonlijkheid van den Transvaalschen kolos. Inmiddels had de natuur zich aangepast aan deze Afri- kaansche herinneringen en viel er zulk een malsche zomer regen uit het nu zwarte Dordtsche uitspansel dat ieder op eigen gelegenheid, velen per rijtuig het, sedert uitgebrande Hotel Ponsen opzochten, waar het middagmaal onder opge- wekten kout werd gebruikt met den ons vergezellenden Heer Staring als gast. De medededeeling, dat de terugreis moest worden aanvaard, verraste ons aan tafel. De eenige gegronde aanmerking, die op dezen geslaagden dag te maken zoude zijn, ware, dat slechts al te veel dames ongelijk hebben gehad door afwezig te blijven. In dit verband moeten wij nog melding maken van den genotvollen dag en de leerrijke wandeling door Amsterdam. Was het de zaakkundige, in de geschiede nis van Amsterdam zoo doorkneede begeleider, de Heer Sterck, of het door hem zoo smakelijk samengesteld pro gramma, dat zoovelen deed opkomen in den vroegen morgen van 21 Mei, om mede op te gaan naar de Vondelstad? Zeer zeker hebben beiden een even groot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1908 | | pagina 11