aandeel in het welslagen van dezen tocht gehad en de Heer Sterck moge hier nogmaals den dank van allen in ontvangst nemen. De Nieuwe Haarlemsche Courant gaf hiervan het volgende verslag. Niet minder dan een vijf en tachtig- tal dames en heeren maakten gisteren de excursie mede, door de vereeniging „Haerlem" georganiseerd om onder goed en deskundig geleide het mooiste te gaan bewonderen van Oud-Amsterdam. Dat gaf reeds bij het vertrek, om negen uur van de Tem pelierstraat, een heele drukte, en in Amsterdam viel het gezelschap dat met twee extra-tramwagens den tocht gemaakt had, al eveneens op. De rustige Amsterdammers hadden zulk een invasie van kunstlievende en historieminnende Haar lemmers niet verwacht Intusschen kan de vereeniging „Haerlem" èn om deze groote deelneming èn niet minder om het vele en genotvolle dat den deelnemers werd geboden, deze excursie onder de meest-geslaagde rekenen, die ze ooit heeft ondernomen. Te meer, daar de heer J. F. M. Sterck, Amsterdam's bekende historie- en kunstkenner, als leider en gids optrad, en een ommegang had samengesteld, waarbij tal van gebouwen en instellingen werden bezocht, die voor het groote publiek in gewone omstandigheden gesloten, althans onbezocht blijven. 't Maagdenhuis op het Spui, waar Jacob de Witt's „grauwtjes" velen nog eens herinneren aan de tentoonstel ling die dezer dagen in Teyler's museum wordt gehouden, en waar verschillende typische schilderijen en regentenstuk ken een bladzijde van Holland's historie en vooral van Hol land s Roomsche offervaardigheid en weldadigheid opensloe gen, werd het eerst bezocht. Daarna het Begijnhof: 'n dorpje van stille piëteit in het IO

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1908 | | pagina 12