wijze waarop deze met een herinnering aan Breêroó's schimp op de „Haarlemmers als „droge harten" de kunst- en histo rieliefde van „Haerlem's" leden en hunne dames prees, heeft ongetwijfeld de sympathie nog vergroot, die allen den ge leerden en welwillenden kunstkenner en rondleider na deze uiterst-geslaagde excursie toedragen En alsof wij nog niet voldaan waren, verrastte de Heer Sterck alle deelnemers na enkele dagen met de aanbieding van zijn belangrijk en interessant geschrift „Uit de Geschiedenis der Heilige Stede" te Amsterdam. Voorwaar een alleraardigste attentie voor het gemis dat de kapel zelf (door afbraak reeds verdwenen), helaas niet meer kon worden bezichtigd. De Heer J. Craandijk, die zoo vaak al toonde, welk een warm hart hij der Vereeniging toedraagt, verblijdde ons door zijn toezegging op 20 November een voordracht te houden over „het kasteel Assum- burg". Wel is waar verscheen er reeds een uitvoerig artikel over dit onderwerp van zijn hand in „Het huis oud en nieuw" doch het Bestuur meende, dat slechts zeer enkelen van deze bijdrage hadden kennis genomen en het zeker van belang voor zijne leden zou zijn die geschiedkundige mededeelingen van den schrijver zelf te hooren. Ook de Heer Craandijk mocht zich over een talrijk gehoor verheugen, dat met aan dacht zijn frissche, aantrekkelijke voordracht volgde en met belangstelling de fraaie prenten en teeke- ningen, die ter tafel waren, bezichtigde.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1908 | | pagina 15