een goeden kijk op de Delftsch aardewerk-industrie van weleer. Doch ook porcelein, b.v. de aardige serie „Commando bordjes". Het geheele huis is zooveel mogelijk in zeventiende- eeuwschen stijl gemeubeld. Het ligt evenwel niet in onze bedoeling te trachten aan Museum-catalogi concurrentie aan te doen. Thans wachtte het gezelschap nog een alleraardigste ver rassing, hem bereid door een der tochtgenooten, vroeger Delftsch student. Door zijn goede zorgen werden de dames en heeren op de „Kroeg" geïntroduceerd, waar van een welverdiende rust werd genoten onder aanbieding van thee en daarbij behoorende versnaperingen. De geheele Sociëteit werd bezichtigd en voor het vertrek bood de Senaat in zijn heiligdom, onder het uitspreken van enkele vriendelijke woorden den eerewijn aan. Een woord van hartelijken dank moge ook hier nog een plaatsje vinden aan den Heer J. B. van Loghem voor zijn bemoeiingen, die zoozeer op prijs gesteld werden. Onder aanbieding van een exemplaar van den Heer van der Steur's „Oude Gebouwen" voor de Biblio theek, werd den Senaat onze erkentelijkheid betuigd. Wel waren helaas voor den disch velen huiswaarts getogen, maar toch was het gezelschap nog talrijk genoeg otn in Hotel „De Witte Brug" aan een vroolijken maaltijd den dag te kunnen besluiten. Mogen zij, die zich voor latere uitstapjes zullen aan melden, het spreekwoord gedenken„Samen uit, samen thuis". Nu wij toch op weg zijn, kunnen wij nog doorwandelen naar Amsterdam. Juist bijtijds om nog in dit verslag te kunnen worden opgenomen werd een oudheidkundige wande ling door Amsterdam op 27 Juni gehouden. Evenals voor 2 jaar vonden wij ook thans den Heer J. F. M. Sterck weder bereid een programma samen te stellen. Voor velen wekt het aanvankelijk eenige bevreemding IO

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1910 | | pagina 10