15 den zij daar rond te midden van kokmeeuwen, hoentjes en andere watervogels. Het nieuwe apen- en vogelhuis, waarin vooral onze Hollandsche zangertjes zoo goed tot hun recht komen, het reptielengebouw natuurgetrouw aangelegd en het mooie insectarium met de duidelijke afbeelding boven elk verblijf, aan alle werd een bezoek gebracht en overal gaf onze voorkomende mentor aanduiding en uitleg. Jammer dat wij niet nog meer tijd hadden, want het Museum Willet- Holthuijzen stond nog op het programma als laatste nummer. In 1895 werd deze patricier's woning, uit de tweede helft der i/15® eeuw op de Heerengracht, met heel haar inhoud, aan de Gemeente Amsterdam gelegateerd, door Mevrouw Willet-HolthuijzenHet gebouw is thans tot Museum inge richt en bevat een schat van tapijten, goud- en zilversmids kunst, glaswerk, céramiek, meubelen, kleinoodiën, die door den Heer Willet tijdens zijn leven werd bijeengebracht. Bovendien is er een rijke bibliotheek op kunstgebied aan wezig, die nog geregeld wordt aangevuld en door een ieder geraadpleegd kan worden. Het zou doelloos zijn hier ter plaatse een opsomming te geven, van de meest bijzondeie en fraaie kunstschatten in dit Museum aanweziguit den aard der zaak zou dit toch slechts een persoonlijke meening weergeven en bovendien is de catalogus daar om den be zoeker voor te lichten. Doch „een liefhebber van antiquiteiten", een gebruikelijke term voor al wie zin en gevoel heeft voor wat onze voorvaderen ons aan fraais en merkwaardigs hebben nagelaten, zal in dit veelal vergeten Museum veel van zijn gading vinden en een bezoek zal hem groot aesthetisch genot verschaf fen. Hier verblijdde de Heer Coenen ons bij het vertrek, met de mededeeling, dat dit bezoek kosteloos was geschied. Om 5 uur zou de tram vertrekken en er was nog een half uur om zich te verpoozenhiervan werd gretig gebruik gemaakt in de onmiddellijke nabijheid van de halte op het Spui.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1910 | | pagina 15