medewerking, maar vooral door den niet genoeg te waardeeren steun, dien wij van den Burgemeester en een lid van het College mochten ondervinden, waarvoor wij in hooge mate erkentelijk zijn en onzen welgemeenden dank uitspreken, werd al spoedig door den Minister het Raadsbesluit tot slooping geschorst. Gaf dit reeds groote voldoening, nog grooter was onze vreugde, toen H. M. de Koningin, bij besluit van 19 April 1917, besloot tot vernietiging van het Raadsbesluit van 10 Januari 1917 wegens strijd met het algemeen belang, op grond van de volgende overwegingen. Overwegende dat bedoelde gebouwtjes in 1826 zijn gebouwd naar een ontwerp van den Zuid-Nederlandschen architect J. F. Suys, en als beeld van den bouwstijl uit het begin van de I9de eeuw hunne waarde hebben, dat zij door hunne plaatsing ter weerszijden van de brug, met het eigenaardige hek en genoemde brug een schilderachtig geheel vormen en op karakteristieke wijze den zuidelijken toegang tot de stad Haarlem versieren, dat door afbraak van deze huisjes de welstand en het stadsschoon daar ter plaatse belangrijk zou worden geschaad; Overwegende, dat het in strijd met het algemeen belang is, wanneer een gemeentebestuur daartoe doet overgaan; Overwegende, dat mitsdien de slooping dezer gebouwtjes niet kan worden toegelaten, tenzij een ander, meer over wegend belang, die zou eischen Overwegende, dat als zoodanig niet kan gelden de wijzi ging van den straataanleg bij de Groote Houtbrug, zooals die op de bij vorengenoemd raadsbesluit behoorende teeke- ning is aangegeven, aangezien geenszins vaststaat, dat de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1916 | | pagina 13