5 Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken. Den Haag. Excellentie Het bestuur der Vereeniging „Haerlem", goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 31 Mei 1902, Staatsblad no. 42, welke zich ten doel stelt de beoefening der geschiedenis van Haarlem en Omstreken, en dit doel o. m. tracht te bereiken door het helpen behouden van alle zoodanige zaken, die zij meent dat daaraan bevorderlijk kunnen zijn, geeft met verschuldigden eerbied te kennen dat het met groot leedwezen heeft kennis genomen van het besluit van den Haarlemschen Gemeenteraad, d.d. 19 No vember 1913, waarbij in beginsel is bepaald, dat de gemeen telijke gebouwtjes ten Noorden van de Groote Houtbrug zullen worden afgebroken ten behoeve van de verbreeding van de openbare wegen aldaar; dat, hoewel de meerderheid van het College van Burge meester en Wethouders meende dat die gebouwtjes aan de verkeerseischen moeten worden opgeofferd, het College een stemmig van gevoelen is, dat hun verdwijnen uit het oogpunt van welstand te betreuren zou zijn; dat evenwel de minderheid van het College van Burge meester en Wethouders den verkeerstoestand niet zóó bedenke lijk acht, dat de gebouwtjes daarvoor zouden moeten worden opgeruimd, en meent, dat de voordeelen door de verbreeding van de wegen aldaar niet opwegen tegen het groote nadeel dat zal ontstaan uit het oogpunt van welstand, terwijl het stadsschoon op dit punt voorzeker zeer zal worden bedorven dat dus verschil van gevoelen bestaat over de noodzake lijkheid om bedoelde gebouwtjes met het oog op den verkeers-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1916 | | pagina 5