9 zóóveel, wat van historisch belang is, valt, dat ons bestuur het zou bejammeren, wanneer de Gemeente hierin zelf voor ging, en iets zou doen afbreken, dat nimmermeer te her stellen is, een voorbeeld hetwelk helaas bij tal van ingezete nen tot navolging zou kunnen strekken dat aan deze verkeerseischen, indien zij zich werkelijk mochten doen gevoelen, met behoud van de gebouwtjes, kan worden tegemoet gekomen, allereerst door op deze plaats een vaste politiepost in te stellen, die het verkeer zal kunnen regelen, evenals dit reeds bij den ingang van de Barteljoris- straat is geschied en bovendien door het vaststellen door den Raad van een nieuwe rooilijn bij den toegang tot de Raam- vest, welke daardoor voldoende zou worden verbreed, loopende in ééne lijn met den zuidgevel van het perceel Gasthuisvest, hoek Groote Houtstraat; Redenen waarom voornoemd bestuur den Raad met aan drang verzoekt, niet over te gaan tot het afbreken, doch het hier gemotiveerde denkbeeld alsnog in ernstige overweging te nemen. Hetwelk doende, Het Bestuur der Vereeniging „Haerlem". De behandeling van het voorstel gaf tot uitvoerige besprekingen aanleiding. Het schrijven van dit adres was een onbegonnen werk, ja, wij zouden ons hiermede „onsterfelijk belachelijk" hebben gemaakt. Een warm pleidooi van den Burgemeester en enkele leden van het College voor het behoud, helaas het mocht niet meer baten. Met een groote meer derheid werd het besluit tot slooping gehandhaafd en tot verkoop voor afbraak besloten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1916 | | pagina 9