4 de wandeling op den Duin- en Kruidberg verschafte, de Hoofdwacht, ons Vereenigingsgebouw toch nog van meer beteekenis is, hoewel haar deur eerst veel later voor de leden werd geopend, dan het uitstapje naar Santpoort werd gemaakt. 14 Januari dan van dit jaar 1922, werden zij allen, die hadden bijgedragen tot den verbouw en inrichting van den zetel van Haerlem door het Bestuur ontvangen in de met planten versierde vertrekken. Het was maar goed dat het meubilair nog niet overcompleet was, want anders zouden al die belangstellenden zeker geen plaats hebben kunnen vinden. De voorzitter heette allen welkom en hield daarop de volgende rede Dames en He er en. Ik wil beginnen met U allen namens het Bestuur der Vereeni- ging „Haerlem" een hartelijk welkom toe te roepen in de aloude Hoofdwacht waarin de nieuwe zetel van onze Vereeniging wordt gevestigd en in het bijzonder stel ik de tegenwoordigheid van het Dagelij ksch Bestuur der Gemeente en onzen Eerevoorzitter op hoogen prijs. Wij hadden gaarne gezien, dat wij U hadden ontvangen in dit gebouw, geheel voor het gebruik van onze Vereeniging gerestau reerd en ingericht, voorzien van voldoend en passend meubilair, maar daartoe ontbraken ons nog de noodige middelen en om nu met de opening en ingebruikneming van ons Vereenigingsgebouw te washten tot het geheel in gereedheid was gebracht, achtten wij niet gewenscht, vooreerst omdat wij ons met deze thans herstelde benedenverdieping voorloopig, hoewel onvoldoende, toch wel kunnen behelpen, maar voornamelijk omdat wij de gelegenheid wenschten

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 10