6 afbeeldingen zulks toe te lichten. Wij waren zoo gelukkig den Heer J. A. G. van der Steur bereid te vinden dit belangrijk werk, dat het standaardwerk der Vereeniging kan genoemd worden, samen te stellen. Het verscheen, toegelicht door een groot aantal afbeel dingen van oude gevels en gevelsteenen in 1907 en werden wij financieel in de uitgave tegemoet gekomen door subsidiën van de Provincie Noordholland en van de Gemeente Haarlem. Dit werk, voorzien van 80 lichtdrukken zal voor de oude geschiedenis van Haarlem steeds van blijvende waarde zijn. Achtereenvolgens verschenen verder van Ds. J. Craandijk, Het Kasteel en de heerlijkheid Haarlem. Dr. J. F. M. Sterck, Bilderdijk na zijne uitwijking in 1795, met 10 afbeeldingen. C. J. Gonnet, De poorten Van Haarlem, met bijschriften en 20 houtsneden. Dr. H. Bitter, De Hortus Medicus of Stadskruidtuin van het Collegium Medico-Pharmaceuticum te Haarlem. W. P. J. O vermeer, Haarlemsche straatnamen, met een kaart van Haarlem. Mr. R. Fruin, De huidige stand van het Coster-vraagstuk. Dr. A. H. Garrer, Een Haarlemsch Dichter uit de 18de eeuw. Paul van Alff, Haarlem, 12 steendrukken, afbeeldingen van ge bouwen en stadsgezichten. Prof. Dr. J. Huizinga, De oudste geschiedenis van Haarlem. C. J. Gonnet, De Meester van den scherpen Zwaarde te Haarlem, met platen. J. D. Rutgers van der Loeff, Drie Lofdichten op Haarlem, met platen. Dr. M. Wolff, 2 deeltjes. De Geschiedenis der Joden te Haarlem van 1600—1815 en van 18151890, met platen. J. W. Enschedé, Haarlem en de Muziek van 17001850, met platen. Mr. J. Ph. Visser 't Hooft, Jan van Walré, met platen. Wij mogen den schrijvers dankbaar zijn, dat zij hunne verhan delingen aan onze Vereeniging hebben afgestaan, want zeer zeker zouden verschillende van deze pennevruchten, die zoozeer betrek-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 12