7 king hebben op Haarlem, anders niet tot uitgave zijn gekomen. Al deze uitgaven zijn tegen een zeer lagen prijs voor de leden beschikbaar gesteld en, voorzoover de voorraad strekt, nog ver krijgbaar. Nog werden ons ter hand gesteld een aantal exemplaren van A. van Damme, Oud-Haarlem, Uithangteekens, Gevelsteenen en Molens van r47o-1668, dat aan de leden werd toegezonden. Het Bestuur werd voorts in de gelegenheid gesteld aan de leden tegen veel verminderden prijs aan te bieden het prachtwerk van J. W. Enschedé, De St. Bavo of Groote Kerk te Haarlem, met tal van groote platen, en eveneens het werk van Mr. H. Ph. Visser 't Hooft over den student Beets. Hoogst interessant waren de Kunstbeschouwingen, die geregeld des winters werden gegeven en waarbij wij door fraaie teekeningen en platen herinnerd werden aan of kennis maakten met de plaatse lijke toestanden en met gebouwen uit Haarlem en ook uit de omstreken zooals die vroeger bestonden; het waren de Heeren C. J. Gonnet en H. E. Knappert, die daarbij hunne gewaardeerde medewerking verleenden. Tal van lezingen en voordrachten over belangrijke Haarlemsche aangelegenheden en onderwerpen werden gehouden en het zou mij te ver voeren U daar nadere bijzonderheden van op te noemen. Wel wil ik nog herinneren aan de vele uitstapjes en excursies die vóór den oorlog jaarlijks werden gehouden en waaraan veelal door een groot aantal leden werd deelgenomen. Die uitstapjes wer den, goed voorbereid, doorgaans met een gedrukte gids en onder leiding van ter plaatse bekende personen ten uitvoer gebracht, en vielen steeds bijzonder in den smaak. Helaas, eerst door de moeie- lijkheden van het verkeer en later door de zooveel vermeerderde kosten zijn die excursies achterwege moeten blijven, wat wel jammer is, daar de leden met hunne dames bij zulke gelegenheden veel meer te zien kregen door bemiddeling van enkele particuliere per sonen, dan in den regel het geval was. Wij bezochten achtereen volgens Leiden, Alkmaar, Haarzuilen, Edam, Monnikendam, Hoorn, Dordrecht, Gouda, Delft, Utrecht, den Haag en onder leiding van Dr. Sterck bezichtigden wij verschillende merkwaardigheden in Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 13