14 bouw weder in den ouden toestand te brengen, om dan door een verbeterde trap toegang te geven tot de bovenverdieping, waar dan een zeer ruime zaal voor het houden van tentoonstellingen kan worden verkregen en een betere gelegenheid voor onze kunst beschouwingen, onze boekerij en onze verzamelingen van alles wat op Haarlem betrekking heeft wacht dan ook nog op plaatsing en wij mogen verwachten dat vele belangstellenden, zooals dat nu reeds geschied is, merkwaardige oude meubelen en andere interessante oude voorwerpen ter beschikking van onze Vereeniging zullen stellen, waardoor onze bovenzaal tot een klein, maar toch belang rijk Haarlemsch Museum kan worden ingericht. U bemerkt dus wel, dat wij nog niet aan het einde zijn van onze wenschen, maar een begin met goede vooruitzichten voor de toekomst is er toch gemaakt en wij brengen allen, die ons door hunne bijdragen hebben geholpen om deze localiteiten tot stand te brengen, onzen hartelijken dank, zijn hen erkentelijk voor den ontvangen steun en verheugen wij ons U allen bij deze gelegenheid hier tegenwoordig te zien. Er is, dat zult U inzien, veel zorg en overleg noodig geweest om wat U thans ziet in orde te brengen. Het bouwen van een nieuw huis gaat meestal wel zoo geleidelijk dan het aanbrengen van voorgeschreven veranderingen in een bestaand gebouw, waar door men dikwijls voor onverwachte verrassingen komt te staan, en die zijn er hier ook geweest, maar deze zijn door onzen bouw meester den Heer Dumont, met de hulp van den Heer De Bordes, aan wien het dagelijksch toezicht was toevertrouwd, en door den uitvoerder den Heer Saeijs glansrijk overwonnen. Mijnheer Dumont, U in de eerste plaats, die de plannen hebt ontworpen en toegelicht en daarin later de wijzigingen hebt ge bracht, die in verband met de beschikbare middelen noodig waren, die voor het maken der berekeningen hebt gezorgd, U brengen wij onzen dank voor uwe goede zorgen aan dit werk besteed, wij hebben die zeer op prijs gesteld en wisten, ook in Uw qualiteit als lid van het Bestuur, dat aan U de leiding ten volle was toe vertrouwd, want U hebt reeds herhaaldelijk getoond een warme belangstelling voor onze Vereeniging te koesteren. Mag ik U namens

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 20