de Vereeniging Haerlem ter herinnering deze zilveren plaquette aanbieden, als een blijk van onze erkentelijkheid voor Uwe goede zorgen en belangelooze toewijding. En U Mijnheer de Bordes, wanneer wij in de Hoofdwacht kwamen, dan vonden wij U daar op uw post en wij hebben uw voortdurend toezicht steeds op prijs gesteld. Er komen bij de uitvoering van een dergelijk werk, ik wees er reeds op, dikwijls kleinigheden maar toch moeilijkheden voor die uit den weg moesten geruimd worden; U wist daar raad voor, U sprak daarover. U hebt daardoor mede gewerkt om het werk tot een goed einde te brengen en van een oud onoogelijk in wanhopigen toestand verkeerend gebouw een goed geheel te maken. U danken wij daarvoor en ook aan U bied ik namens de Vereeniging een plaquette aan, waarmede wij ook tegenover U onze erkentelijkheid toonen voor uwe bemoeiingen. Moge zij U nog in later jaren met genoegen aan dit werk doen denken. En U Mijnheer Saeijs, aan U komt als uitvoerder niet het minst onzen dank toe. U is de bedaarde gemoedelijke, maar ook de kundige en doorzettende man, aan wien een dergelijk werk met gerustheid kan worden toevertrouwd. U werkt met overleg, dat wisten wij wel, want wij kennen U in uw werk. U maakt voort en dat hebt U getoond, want het werk was op tijd klaar. Wij hebben dat op prijs gesteld en mondeling heb ik U in September daarvoor dank gezegd. Maar het woord vervliegt, ontvangt daarom dan ook van het Bestuur schriftelijk zijnen dank voor de wijze waarop U de opdracht van het Bestuur hebt uitgevoerd. Aan al degenen, die verder hunne medewerking hebben ver leend tot het in orde brengen van het gebouw breng ik tevens onzen oprechten dank. Maar Dames en Heeren, wij hebben nog meer hulp gehad en wel om onze localiteiten te verfraaien en aan te kleeden, want we stonden voor kale muren en holle vertrekken. En dan begin ik met te noemen dat fraai gevormd oude raam dat de Heer A. F. Kremer Jr. ons, afkomstig van zijn ouden winkel in de Zijlstraat, aanbood, dat zoo goed doet, daar in dien muur en voor het licht. Mijnheer Gonnet gaf ons twee fraaie schilderijen waarvan het 15

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 21