i6 eene boven de schouw en het andere, een copie van den schilder Scholten naar het beroemde schilderij van Frans Hals, welke copie in de Bestuurskamer is opgehangen. En ziet nu eens waarmede Dr. Bijleveld ons verrastte. Een rijke verzameling, waarbij exemplaren van gezichten uit Haarlem, alle in lijsten gevat, waarbij de weinig voorkomende kaart, van 1688 van Cornelis van Noorde. Zonder dit geschenk waren tot nog toe de muren kaal gebleven. Een uiterst welkome verrassing dus. Het Bestuur had verlangend uitgezien naar een oud-Hollandsche balpooten tafel met uithaalbladen om te gebruiken bij de Kunst beschouwingen en ziet, de Heer J. M. C. Hoog kwam ons in dien wensch tegemoet, terwijl Regenten van het Vrouwe en Anthonie Gasthuishofje ons in bruikleen afstonden de hoogst merkwaardige oude eiken tafel met lade en den antieken spiegel uit het begin der 18de eeuw. En hoe kaal zou de muur onder de schouw geweest zijn, wan neer de Heer A. J. A. van 't Hoff ons niet verblijd had met een groot aantal oude Delftsche tegels, die in deze omgeving zoo bij zonder goed passen. Van den Heer Veen ontvingen wij den Gaper die boven het portaal van den ingang is geplaatst en die tot voor korten tijd den gevel van het huis der firma D. Veen in de Groote Houtstraat sierde, terwijl de Dames van Assendelft de Coningh ons reeds vroeger twee uitnemend uitgevoerde Haarlemsche teekeningen gaven. Ik behoef U niet te zeggen hoe dankbaar het Bestuur al die ge schenken heeft aanvaard. Den gevers daarvoor onze erkentelijkheid, zij hebben op die wijze medegewerkt om ons karakteristiek gebouw ook inwendig een oud karakter te doen dragen. Mijne mededeelingen omtrent onze Vereeniging en de wording en inrichting van ons Vereenigingsgebouw zijn hiermede geëindigd. Ten slotte nog het volgende: Uitteraard hadden in ons Bestuur wisselingen plaats wegens ver trek uit de gemeente. Door den dood is ons ontvallen in 1918 de Heer A. E. von Saher, die zich bijzonder veel moeite had gege ven om aanzienlijke bijdragen voor den torenbouw bijeen te brengen. Wij gedenken hem met weemoed, maar niet minder ons in 1920

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1921 | | pagina 22