heeft daarvan gebruik gemaakt. Bovendien hadden de Haerlemmers een uitnoodiging van den kring Haarlem van den Bond van Neder- landsche Architecten tot het bezichtigen van de architectuur tentoonstelling, die van 23—30 October in de Raadszaal van het Prinsenhof gehouden werd en tot het bijwonen van de lezing, welke de Heer J. Gratama op 24 October in de bovenzaal van de Gemeentelijke Concertzaal uitsprak. Als onderwerp had de spreker gekozen: Over de ontwikkeling der hedendaagsche bouw kunst in Nederland". Zoowel van het luisteren naar de interessante lezing, als van een bezoek aan de tentoonstelling is druk gebruik gemaakt. Tot dekking van de kosten voor deze tentoonstelling heeft het bestuur een bijdrage beschikbaar gesteld. Van het bevriende teekencollege „Kunst zij ons Doel" ontvingt ge eveneens een uitnoodiging voor de voordracht van Prof. Dr. P. H. van Moerkerken over oude beeldhouw- en schilderwerken in ons land en wat zij voorstellen. Deze lezing werd 10 Januari in de aula van Teyler's stichting gehouden. Een belangrijke voordracht, opgeluisterd door een groot aantal lichtbeelden, hield op ons verzoek de architect A. A. Kok, de secretaris van den Bond Heemschut op 2 December over de middelen tot verheffing van het stedeschoon. De spreker stelde vast, dat daartoe behoudens het maken van nieuwe plannen drie dingen noodig zijn: het behoud van wat aan schoon nog aanwezig is, de strijd tegen de schoonheidsvernieling en het herstellen van wat uit onwetendheid of winstbejag bedorven is. Van alles kwam hierbij ter sprake, o. a. ontsierende reclame, goede en slechte restauratie en vooral het instellen en werken van een schoonheids commissie. Dank zij ook onze medewerking en ons aandringen besloot de Raad onlangs daartoe, zoodat het volgende verslag hier van meer zal zeggen. Dat dit wijze besluit ons bijzonder verheugt, zult ge met mij eens zijn. De onderhoudende, vaak geestige en schalksche causerie van den heer Kok werd door een aandachtig gehoor gevolgd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1927 | | pagina 10