8 nog aan toevoeg, dat weder drie uitgaven in voorbereiding zijn, waarvan een „de Haarlemsche Goud- en Zilversmeden en hunne merken door Elias Voet Jr. U reeds per circulaire is aan geboden dan zijt ge niet vergeten en vraag ik mij af, of er wel nog een Vereeniging, zoo typisch Haarlemsch, in onze Gemeente bestaat, welke haren leden zooveel biedt als Haerlem. Over de beide andere boekjes kan pas later worden gesproken. Maar voor het belangrijke werk van den Heer Voet vraag ik toch wel Uw bijzondere aandacht, omdat het hier een uitgaaf betreft, geschreven door iemand van groote kennis en liefde voor zijn vak. Ge zult in het boek het resultaat vinden van een studie, waarvoor de schrijver, nauwkeurig als hij is en uitstekend teekenaar, bijna heel zijn leven het materiaal verzamelde. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat zeer velen zich dit boek, waarvoor de Vereeniging groote geldelijke offers bracht, zullen aanschaffen. Het behandelt een speciaal, maar toch zoo fijn en sierlijk onderdeel der Haar lemsche kunstnijverheid en hare beoefenaars. Opdat men later wete, wanneer het bestuur werd uitgebreid, moge thans nog vermeld worden dat de heeren Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet en J. H. Kersten in de jaarvergadering tot bestuurs leden werden gekozen en omdat het nazien der administratie van den penningmeester tijdens de vergadering altijd eenig oponthoud gaf, werd tevens besloten elk jaar een commissie van twee personen te benoemen, om de rekening en verantwoording, vóór de samen komst, bij den penningmeester na te zien, en van hun bevinding op de Algemeene Vergadering rapport uit te brengen. Hiermede zijn we aan het eind van het relaas van alle Haerlemsche gebeurtenissen in het jaar 1927. Met een wensch voor het welzijn van onze Vereeniging zal ik niet sluiten, ik denk haar natuurlijk alles goeds toe, maar in de zekerheid, dat het volgende verslag van even krachtig leven zal spreken als de voorafgegane zes en twintig jaren in toenemende mate mochten doen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1927 | | pagina 12