Hendrick de Keyser worden georganiseerd. Er worden dan door bekende sprekers onderwerpen van groot belang behandeld. 3 November kwam men in den Haag samen en alles wat daar werd besproken kan zoowel de overheid als den particulier tot leering en nadenken strekken. De Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omstreken verzocht ons instemming te betuigen met het door haar aan den Raad gerichte verzoek om medewerking tot verbetering van den toestand op het Nieuwe Kerksplein. De muren van de prachtige Nieuwe Kerk worden maar al te vaak door mensch en dier ver ontreinigd. Wij hebben gaarne aan dit verzoek voldaan, omdat, zooals ook bij kerken in Engeland wel te zien is, het gebouw door een klein, goed onderhouden, omrasterd grasveld zal worden om geven, en dit zoo schilderachtige, rustige pleintje, een aantrek kelijker aanzien zal krijgen. Ook dit jaar werden wij weder verblijd met een aantal geschenken. De familie van wijlen Ds. J. Craandijk was nog in het bezit van eenige door Schipperus gemaakte aquarellen, waarvan er ons zes werden aangeboden, welke gezichten uit de omgeving voorstellen. De oudste zoon was zoo vriendelijk ons in de gelegenheid te stellen, deze naar onzen eigen smaak te doen omlijsten en zoo hangen zij nu alle te zamen in de groote kamer. Van Mr. Diemer Kool ontvingen wij een foto van de Groote Markt voor 50 jaren en van de firma van Cittert een tiental oude fotografieën van stadsgezichten. Merkwaardig is het geschreven signaalboekje, dat de kleinzoon van den Kleermaker Wolzak uit de Zijlstraat, de heer Henri van den Berg, ons schonk. Het bevat de signalen met de muziek, geblazen tijdens den tiendaagschen veldtocht. Aan allen onzen besten dank. Van ons ontvingen alle leden bij het begin van het jaar een aardig kalendertje, met een afbeelding van de Vleeschhal in kleuren. Het zelfde werd door het bestuur van het Museum en de school voor Kunstnijverheid onder zijn leden verspreid en de 8

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1928 | | pagina 14