Zonder ophef ging hij zijn weg, steeds bereid dien arbeid te verrichten, waartoe hij werd aangezocht. Nimmer tevreden met hetgeen hij gedaan had, was hij een bij uitstek nauwgezet en zorgvuldig werker, zoodat dank zij zijn toewijding al wat Haerlem aan boeken, prenten, foto's en wat dies meer zij bezit, op verdienstelijke wijze en overzichtelijk werd ge rangschikt, opgeborgen en gecatalogiseerd. Een arbeid, die hem dag in, dag uit vele en vele maanden aan de Hoofdwacht gebonden hield. Sedert lang werd een Kroniek, als eertijds in het jaarboekje van Janssen van Raay werd opge nomen, gemist en toen wij besloten deze te doen her leven in ons jaarboek was het weder Kersten, die de samenstelling daarvan op zich nam. Met hoe veel zorg hij dit eiken dag weerkeerende werk heeft verricht, immers het moest steeds worden bij gehouden, ons eerste Jaarboek bewijst het. Tot kort voor zijn dood, zelfs op zijn ziekbed was hij met die kroniek bezig en werkte er aan, zoodat de hiervolgende lijst van voorvallen en besluiten nog zijn werk is. Moge met de herinnering aan dezen nauwgezetten arbeid thans hier worden volstaan, om aldus van onze groote erkentelijkheid te getuigen tegenover deze sympathieken en eenvoudigen man. Jan Veder, zoo al geen geboren Haarlemmer, had toch zoolang in onze stad gewoond, dat hij haar als de zijne beschouwde en in alles met haar meeleefde. Vele Haarlemsche instellingen gingen hem ter harte, zoodat ook onze Vereeniging zijn warme belang stelling had. Voor zijn oordeel en meening kwam hij bij elke gelegenheid uit en als kunstzinnig man werden zijn adviezen door ons bijzonder gewaardeerd. Iedere

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 12