indien ge daartoe nog niet zijt besloten, moge dit woord U opwekken, om bij een handelaar in foto artikelen, of den secretaris de voorwaarden aan te vragen. Laten wij hopen, dat onze verwachtingen in ver vulling zullen gaan en onze Hoofdwacht veel te klein moge blijken, om al het ingezondene of bekroonde den Haarlemmers behoorlijk te kunnen toonen, maar vooral dat ook deze poging om Haarlem grootere bekendheid en sympathie te geven, moge slagen en daardoor de warme genegenheid voor alles wat onze stad en haar omgeving nog aan schoons bezit zal toenemen. Aan geschenken groot en klein heeft het ons niet ontbroken en dankbaar zijn we weder allen, die onzer gedachten. Toch zouden we het zoo bijzonder waar- deeren, indien het voorbeeld van Dr. H. D. Kru- seman, die ons destijds een groot bedrag legateerde door velen werd nagevolgd. De gedachte bekruipt ons wel eens vergeten te worden, niettegenstaande het goede hart, dat velen ons toedragen, en het is daarom, dat we nu voor het eerst een formulier tot bespreken van een legaat in ons Jaarboek afdrukken. Weet ge, dat we zoo gaarne de bovenverdieping van ons gebouw ook bruikbaar zouden maken, omdat het jammer is elders een onderdak te moeten zoeken, indien onze benedenverdieping te bekrompen is. U denke slechts aan tentoonstellingen en voordrach ten, die druk bezocht beloven te worden. Doch terug tot de geschenken, die we in natura mochten ontvangen. Van den Heer Krelage, die ons reeds meer bedacht, ontvingen we een groot aantal brochures en pam fletten, waaruit bibliothecaris en archivaris der Ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 16