meente eerst een keuze deden, maar er bleef toch nog genoeg over om onze kleine bibliotheek te verrijken. De H eer Kersten heeft wat ons toeviel gecatalogiseerd, zoodat het nu gemakkelijk kan geraadpleegd worden. De Heer Sarlet stond ons een exemplaar van Eisler, Geschichte eines alten Stadtbildes en van Du- mont Walden, Amsterdam et Haarlem, af. Van de familie van Styrum ontvingen we den ouden klopper, die menig Haarlemmer in zijn jonge jaren op de deur van de Nieuwe Gracht 9 heeft zien hangen, als er een jongen of meisje geboren was. Onlangs werd ons een foto gegeven, waarop een kanten doek op de deur van een huis in Italië is afge beeld. Klaarblijkelijk bestond deze gewoonte in het Fascistenland ook, of bestaat ze daar nog, zij het dan niet zoo pompeus als vroeger hier. De Heer Broos schonk 11 kleine afbeeldingen van stadsgebouwen omstreeks 1870, die in een lijst samen gevoegd nu in de groote zaal hangen en tenslotte zond de Voorzitter van het Jagersgezelschap Sint Hubert ons de door hem samengestelde ledenlijst van dit illustere, oeroude genootschap. Natuurlijk zijn we in het late najaar, 18 October, weer gaan wandelen op Elswout. Waarom toch altijd daar heen, vraagt men nog al eens. Wel omdat het er in die dagen zoo mooi is, maar ook omdat er bijna elk jaar meer liefhebbers zich voor aanmelden. We waren met ons ruim-zestigen en hadden onver gelijkelijk mooi weer. Ook verderaf hebben we ons begeven en wel 13 September toen een uitstapje naar het Muiderslot werd gemaakt. Om 1 uur vertrokken de 80 deelnemers in 4 autobussen van de Hoofdwacht. Het leek in den aanvang op een herhaling van 1912, toen we ook naar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 17