11 heeft de vereeniging in den aanvang eenigen tegenslag gehad, omdat de behuizing niet terstond verhuurd werd, toch kunnen we er ons over verheugen, dat ze thans in veilige handen is en spreken we den wensch er bij uit, dat spoedig de middelen mogen gevonden worden om den gevel geheel te herstellen. Door den verkooper deze transactie gemakkelijker te maken, verleenden we hem een nog al belangrijke subsidie. Er dreigen echter voortdurend en overal gevaren voor onze mooie stad. Lang napraten over de zoo genaamde proveniershuisjes op het Groot Heiligland is niet noodig, na alles wat er over te doen is geweest. Velen zullen het met ons diep betreuren, dat die schilderachtige rij huisjes, waarvan de helft reeds vroeger onder den moker viel, eenig in ons land en zeker ook daar buiten, een der groote aantrekke lijkheden van Haarlem werd verminkt. Ware er geen andere oplossing mogelijk geweest door op het oude gasthuis een verdieping te bouwen? Onbegrijpelijk is het nog steeds, hoe de rijksmonumenten commissie zichmetdenoodlottige oplossing heeft kunnen vereenigen. De Magdalena Kapel, met Haarlem's geschiedenis nauw verbonden, dreigt weldra te worden afgebroken, indien ze in handen van een groote drukkerij komt. Toch moge men alvorens daartoe over te gaan nog eens ernstig overwegen, of zij in het bezit van de nieuwe eigenares niet gespaard en toch voor het doel bruikbaar gemaakt kan worden. Er zijn vele verhuizingen. De Provinciale Griffie ging naar het Paviljoen, de Vleeschhal wordt ont ruimd om straks plaats te maken voor het Museum voor Kunstnijverheid, of krijgt Haarlem daar op Germaansch voorbeeld een Rathskeller? Nog meer verhuizingen. Het Rijksarchief wordt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 21