t 12 van de Vleeschal verplaatst naar de voormalige Pro vinciale Griffie in de Jansstraat. Gelukkig blijft de Janskerk, waarvan verteld werd, dat ze ook zou worden afgebroken. De Heer Knap pert zal daar nu met zijn archief heengaan. Gevaar bestaat voor het afbreken van de Vischmarkt, waarop de vermaarde verkeerseischen ook wel van invloed zullen zijn. Toch is het gevaarlijk de Groote Kerk van bijgebouwtjes te ontdoen, omdat men anders gaandeweg een beeld krijgt als de Dom te Keulen vertoont: een kop op een schotel] Ook door onze bemoeiingen bleven de molens de Adriaan en de Eenhoorn in stand, dank zij de Hol- landsche Molen, de Gemeente en den steun van Haer- lem en vele particulieren. ^Vat den eersten betreft, daar rezen groote moeilijkheden, die echter naar alle waarschijnlijkheid tot een bevredigende oplos sing zullen komen, maar zij zijn nog niet overwon nen! Er is geld noodig voor dringend herstel. Een wiek moest wegens haar slechten toestand worden ver wijderd. Doch waar komt het geld vandaan om den molen weer lustig te laten draaien? De Hollandsche Molen zal zeker daartoe medewerken; moge ook het Gemeentebestuur nog eens in de beurs tasten om een van Haarlem's mooiste stadsgezichten te behouden. Dankbaar zijn we ook, dat er een Schoonheidscom missie bestaat, die reeds zeer veel goeds verrichtte, onnoodige schending voorkwam en er voor waakte, dat onze oude stad niet door vele leelijke nieuwe gevels wordt ontsierd. Aan het Spaarne heeft de firma Vroom en Dreesmann het stadsbeeld reeds voor goed bedorven en nu verrijst in de Groote Houtstraat en de Gierstraat een pseudo wolkenkrabber, die U

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 22