17 lang Regent van het Groote Gasthuis en als zoodanig beheerder van het Fonds van Klarenbeek, zoo heeft hij lang zitting gehad in het College van Curatoren van ons Gymnasium, was hij bestuurslid van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer, Penningmeester van de Haarlemsche Bach- vereeniging en Factor van de Sociëteit „Trou moet blycken" om slechts enkele van de belangrijkste te noemen.Wat hij in die functies welke een zoo verschil lend terrein bestreken, gedaan heeft, waarom het op te sommen? Hen, die hem niet gekend hebben, zal het niet interesseeren en zij, die wel dit voorrecht hebben gehad, weten het wel. Ze weten, hoe hij voor Bach leefde, hoe hij er voor ijverde, hoe hij er genoot. Zij kennen ook de verzorgde jaarverzen, welke hij maakte als Factor. Doch, waar niet iedereen zich rekenschap van geeft, is, hoe moeilijk het is, lang Factor te zijn. Bij dien post komt de moeilijkheid eerst recht met de jaren, d. w. z. niet met de levens jaren van den Factor, maar met zijn Factorsjaren. Het is geen geringe taak, telkens weer met een nieuwe gedachte te komen, met iets inderdaad nieuws. Toch heeft hij die taak lang en met eere vervuld en had hij, al was zijn stem wat zwak - wat temeer uitkwam, omdat onmiddellijk voor zijn jaarvers werd voorgedragen, door den ouden Keizer, 't Hoofts Schoonvader, een donderende heilwensch aan Trou's leden werd toegeslingerd als Factor een welverdiend succes. Doch meer nog heeft hij gepraesteerd, in wijder kring heeft hij zijn Stadgenooten aan zich verplicht, als Bestuurslid van „Vreemdelingenverkeer". Het Eere lidmaatschap, dat hem daarvoor was aangeboden, had hij wel verdiend. Wat heeft hij zich daar een moeite gegeven en met succes om de bewegingsvrijheid

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 29