Oprechte Haarlemsche Courant, op 1 October 1910, als directeur-hoofdredacteur. Op dien dag werd n.l. de O. H. C. in een naamlooze vennootschap omgezet. Namen de belangen van de courant hem voor een groot gedeelte in beslag, toch vond hij nog tijd en lust om zich te wijden aan de belangen van verschillende vereenigingen en personen. Een der eerste corporaties waaraan hij zich te dien tijde gaf, was het Provinciaal Comité voor Noord-Holland der Wilhelmina-vereeni- ging, die zich ten doel stelde verbetering en verheffing der krankzinnigenverpleging en die tevens hare zorgen uitstrekte over verpleegsters en verplegers in krank zinnigengestichten werkzaam. Het Nederlandsche Roode Kruis had verder zijn groote belangstellihghij was niet alleen bestuurslid der afdeeling Haarlem, maar was ook lid en penning meester van het Hoofdbestuur en kringcommissaris in den Kring Noord-Holland Zuid. Toen hij op 19 Januari 1927 de functie van penning meester van het Hoofdbestuur neerlegde, werd hem de Regeerings Roodekruismedaille verleend ter waar deering van zijn groote verdiensten. Secretaris, hoofd ambtenaren en ambtenaren hebben officieel afscheid van hem genomen, hem bedankt voor zijn medewerking en hem een blijvend aandenken aangeboden. Hij was tevens Eere-ridder der Commendery Neder land der Johanniter Orde. Jhr. van Riemsdijk was bovendien Kamerheer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin en mocht zich verheugen in de persoonlijke sympathie van Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden, die hij herhaalde malen begeleidde op buitenlandsche reizen. Zijn bemoeiingen op tooneelgebied brachten hem een leidende functie in tal van vereenigingen. Zoo was

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 34