28 Federatie der Werkgeversorganisatie in het Boek- drukkersbedrijf en bekleedde hij in het laatste jaar van zijn leven zelfs de belangrijke en veel omvattende functie van voorzitter van de Vereeniging „De Neder- landsche Dagbladpers". Al deze functies, zij gaven hem den voor een leider van een dagblad zoo noodigen kijk op de menschen en zaken in zijn omgeving en daar buiten, zij hielden hem frisch en jeugdig, toen hij nog sterk en gezond was. Maar zij hebben hem gesloopt en zijn krachten opgebrand vóór zijn tijd. Want het is wel zeker, dat Peereboom het offer is geworden van zijn hartstochte lijke werkdrift, die hij in dienst heeft gesteld van het publieke leven en zijn krant. Van zijn krant wel in de eerste plaats 1 Haarlem s Dagblad mogen wij al was hij dan ook niet de oprichter Peereboom' s schepping noemen. Niet ten onrechte sprak men in Haarlem algemeen van de „krant van Peereboom", want hij heeft zooals Charles Boissevain dit deed bij Het Algemeen Handelsblad een zeer persoonlijken stempel op zijn blad gedrukt. Peereboom was een geboren journalist. Reeds de onuitputtelijkheid van de telkens weer nieuwe onder werpen, die hem in staat stelde 3850 „Om ons heen s te schrijven, altijd weer even klaar en helder van stijl, altijd weer even frisch en belangrijk, waren er het beste bewijs voorl Een „epos van werkkracht heeft zijn zoon, Robert Peereboom, deze bijna 4000 „Om ons heen's" terecht eens genoemd. Zooals Charles Boissevain zich met zijn „Van Dag tot Dag's een journalistiek monument bouwde, zoo deed J. C. P. het met zijn „Om ons heen's 1 Daarnaast vond hij meer dan 40 jaar lang de stof

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 44