46 MAART 5. 40-jarige dienstvervulling van den heer C. Bak bij de Nederl. Spoorwegen, Centrale Werkplaats. De Raad besluit tot het stichten van een gebouw voor een openbare school in de Delftlaan en Wilgenstraat, tot finant. medewerking voor de stichting van een R.-K. school voor buitengewoon lager onderwijs (zwak zinnigen); tot stichting van een dag-openluchtschool aan den Middenweg met motie i. z. de oprichting van van een buitenschool volgens raadsbesl. van 1920; tot bestemming van het benedengedeelte van het voorm. raadhuis van Schoten tot politieposthuistot aankoop van de gebouwen van het Brongebouw en Drinkhal voor f 65000. Bij den dienst van Bouw- en Woningtoezicht herdenken hun 25-jarige ambtsvervulling: de waarn. directeur B. Bakker en de hoofdopzichter J. J. L. Dalhuisen. 7. Het laatste huis aan de Pijlslaan, dat de Gemeente behoefde tot verbetering van den weg, in haar handen gekomen. 10. Gemeenteschool voor U.L.O. ten noorden van de Zaanenlaan aanbesteed. 13. Het finant. offer der Gemeente voor leerlingen uit buitengemeenten die te Haarlem Hooger en Middelbaar onderwijs genieten bedraagt ruim f 68250. Het huis van de voormalige buitenplaats Bosch en Vaart aan den Heerenweg wordt gesloopt. 14. Na referendum onder de leden der ziekenfondsen, waardoor de premie van 5 op wordt gesteld, kan het Raadsbesluit tot uitvoering komen, dat de Gemeente zoowel de ziekenhuisverpleging als die in park herstellingsoorden, sanatoria, gestichten voor ouden van dagen en kinderkolonies voor haar rekening neemt. 15. Overleden: de Marktmeester H. van Dantzig en de Oud-kapitein bij het regiment Gren. en Jagers W. G. Gelinck.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 66