Donateur of donatrice wordt men door een som van minstens 50.— in eens aan de vereeniging te schenken of minstens/5.— 's jaars aan haar bij te dragen. Werkende leden worden gekozen door het bestuur uit de gewone leden en de donateurs en donatrices. Hun werkzaamheden worden door het bestuur geregeld. Correspondeerende leden zijn zij, die, elders wonende, zich op de een of andere wijze voor de vereeniging verdien stelijk gemaakt hebben of verdienstelijk kunnen maken. Zij hebben een adviseerende stem en betalen geen contributie. 4. Het bestuur bestaat uit minstens 9 leden, door en uit de gewone leden, donateurs en donatrices te kiezen. Het kiest uit zijn midden een voorzitter, een penningmeester en een secretaris, en, zoo noodig, een ondervoorzitter, 2de secretaris en boekbewaarder. 5. De leden van het bestuur worden gekozen voor den tijd van 6 jaren. Om de 2 jaar treden minstens 3 der bestuursleden af volgens rooster, door het bestuur op te maken. 6. Het bestuur vergadert zoo dikwerf als het dit noodig zal achten. 7. Aan het bestuur is de beoordeeling over de geschikt heid voor en de wijze van uitgeven van geschriften. 8. Behalve het archief der vereeniging en zaken, die daartoe minder geschikt zijn, zullen voorwerpen, door koop, schenking of legaat verkregen, in bruikleen kunnen worden afgestaan aan het museum, archief of bibliotheek der gemeente Haarlem of zoodanige andere verzameling of inrichting, waar zij, ter beoordeeling van het bestuur, het best op hun plaats zullen blijken. 9. De uit te geven werken worden voor de in art. 3 genoemde personen tegen een door het bestuur te bepalen verminderden prijs verkrijgbaar gesteld. De vóór het tijdstip van hun toetreding uitgegeven werken zijn voor hen verkrijgbaar voor zoover de voor raad strekt 1 tegen een door het bestuur te bepalen prijs. 10. Jaarlijks zal, zoo mogelijk in M.ei of Juni, een algemeene vergadering van de begunstigers, gewone leden en donateurs en donatrices worden gehouden, waartoe ook de correspondeerende leden kunnen worden uitge- noodigd. Op die vergadering brengt de secretaris verslag

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1930 | | pagina 85