15 daarheen de moeite waard. Er is in diezelfde wat afge legen straat nog meer aardigs te zien. 'Wie dan verder wil wandelen en op de Gedempte Oude Gracht terecht komt, zal daar aan de westzijde twee schil derachtige gevels ontmoeten, een nieuwen en een ouden. Whliswaar moest de eerste plaats maken voor een der vermaarde zeven geveltjes waarnaast het poortje het zoo goed deed, maar de plaatsvervanger met zijn vroolijke luikjes en luifel en goede verhoudin gen, maakt toch te midden van de nog overgebleven perceelen een goed figuur. Even terug naar het Verwulft 62 van Oude Gracht staat, behoudens het ondergedeelte, de geheele pui van het oude perceel nog. Natuurlijk moest er een winkel komen, maar er heeft toch heel wat ergers gedreigd. Behouden wat mogelijk is, daar streven we naar en zoo noodig vechten we er voor. Is dit niet mogelijk, dan worden voor onze verzameling van hetgeen uit een bouwkundig of kunstzinnig oogpunt belangrijk is, foto's gemaakt. Er is reeds een groot aantal aanwezig, voor een gedeelte ons geschonken of voor ons opge nomen. Ieder kan die foto's op de Hoofdwacht bezich tigen. Wellicht ware er eens een kleine tentoonstelling van te maken, bij het bezichtigen waarvan men verrast zal zijn, hoe spoedig het oude stadsbeeld uit onze herinnering verdwijnt of vervluchtigt. Een groote tentoonstelling, die van 12 tot 20 Decem ber in ons vereenigingsgebouw werd gehouden, en waarvan wij voldoening hadden, immers zij werd door 500 personen bezocht, vormden de bekroonde foto's en een aantal niet bekroonde, belangrijke opnamen van den fotowedstrijd, die in afdeelingen was gesplitst, zooals straks bij het vermelden der prijzen moge blijken. Allereerst een woord van hartelijken dank aan de jury,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 29