zonder verrijkten. Het was voor de vele bezoekers, die ook van buiten de stad kwamen, een openbaring, hoevele knusse kiekjes en gezichten binnen en buiten Haarlem met het artistieke oog van den fotograaf op de gevoelige plaat werden gebracht. Met het artistieke oog, want opnieuw is gebleken, dat foto grafeeren een kunst is, die heel wat meer vereischt, dan den onnoozelen druk op den knop. Na deze geslaagde tentoonstelling enkele woorden over een paar droge algemeene vergaderingen, die noodig waren omdat de koninklijke bewilliging op onze statuten moest worden vernieuwd. Kleine wijzigingen werden erin aangebracht, die U allen bekend zijn, omdat ge een exemplaar van de nieuwe statuten hebt ontvangen. Op 12 Mei verkregen wij opnieuw de bewilliging en nu kunnen wij weder 29 jaren verder gaan. Wij hebben rechtspersoonlijkheid, zoodat voor hen, die ons bij testamentaire beschikking met een legaat mochten willen bedenken daartoe weder als voorheen de gelegenheid bestaat. Mogen het er velen zijnl Vroolijker was ons bezoek naar het kasteel Nijen- rode op Zaterdag 17 October, hoewel het weder tamelijk triest was. Niemand had zich daardoor echter laten afschrikken, integendeel op het laatste oogenblik, juist voor het vertrek om half één kwamen nog enkele leden, die op in der haast aangedragen stoelen in de autobussen moesten zitten en zoo reden de drie wagens volgepropt weg om op het afgesproken uur bij het kasteel nog velen te vinden, die op eigen gelegenheid waren gekomen. Het gezelschap, dat uit meer dan 100 personen bestond, werd in twee groepen verdeeld en door de heeren Goudstikker en Onnes rondgeleid. Wat daar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 32