te bewonderen was, kan hier onmogelijk zelfs niet bij benadering worden opgesomd. Allen, die mee waren, zullen zich het voornaamste nog herinneren, zij zullen weten, dat er een verzameling wapens is, als wellicht nergens ter wereld en een schilderij van Wouwerman, waarop het oude kasteel is uitgebeeld. Zij zullen nog denken aan de vele prachtige schilderijen, meubelen en glaswerk in elk vertrek van dit merkwaardige kasteel zoo smaakvol opgesteld. Op den terugtocht werd in De Kampioen te Nieuwersluis gepleisterd om thee te drinken en daarna weder langs de vooral in dit jaargetijde bekoorlijke Vecht huiswaarts gereden. Toen de Bavo op de Groote Markt zes had, kwam het gezelschap juist als het programma had voor geschreven terug. Uitlatingen van deelnemers deden wel blijken dat dergelijke uitstapjes bijzonder worden gewaardeerd. Een uitstapje was de oudheidkundige wandeling op 4 Juli wel niet, want men bleef binnen de veste, maar toch is het vermelden van Heemschut's algemeene vergadering te Haarlem hier op zijn plaats. Na afloop daarvan werd onder leiding van enkele onzer bestuurs leden waarbij zich ook gewone leden hadden aan gesloten, wij waren ongeveer veertig, een bezoek aan het stadhuis, de vleeschhal, het Fransch Halsmuseum en enkele hofjes gebracht. Wij hadden prachtig weer en genoten daar dubbel van, toen de thee in Groenen- daal werd gebruikt. Het is wellicht goed er hier nog eens op te wijzen, dat Haerlem behalve van vele andere vereenigingen ook lid van den Bond Heemschut is en alle leden toegang tot de jaarlijksche algemeene vergadering hebben, welke nu eens in deze dan weer in die gemeente wordt gehouden en na afloop waarvan steeds een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 33