behouden. Toen in 1926, eenige maanden voor het zilveren feest der Vereeniging, de eerste voorzitter de heer Johs. de Breuk, kwam te overlijden, was Vin cent Loosjes, door geboorte en neiging ten voile Haarlemmer, wel diens aangewezen opvolger. Te vroeg is hij aan deze, door hem op volmaakte wijze waargenomen taak, ontvallen. Voor wat hij, van den beginne af, voor de Vereeniging Haerlem heeft willen zijn, worde hem hier eene dankbare hulde gebracht. In het volle maatschappelijk leven, ook op econo misch terrein, heeft Loosjes op velerlei gebied zijne medewerking gegeven. Hij was gedelegeerd commis saris van Haarlem's Dagblad; president-commissaris van de Hollandsche Voorschotbank; commissaris en voorzitter van den raad van toezicht van de Haar- lemsche Hypotheekbank, commissaris eener brand verzekeringmaatschappij, van een bankinstelling, van de Nuts-spaarbank, enz. enz. Zooals vele uitgevers had Vincent Loosjes^ als uitgever een embleem gekozen, ter onderkenning zijner uitgegeven werken. Hij had die gevonden in een letterspel met zijn naam. Vincam Labore: door arbeid zal ik overwinnen. Wanneer de inzet voor den strijd voor hem is geweest „een welbesteed leven", dan heeft zijn devies hem de overwinning gebracht. Want bij een terugblik over den gang van zijn bestaan vinden wij „een in arbeid bevochten succes." Mogelijk niet een grootsche figuur van het mach tigste kaliber. Toch zeer zeker een man, die werk van blijvende beteekenis heeft verricht op het terrein waarop hij zich heeft bewogen of waarop hij werd geroepen. Die daarbij, in zijn rustigheid en wel overwogenheid, op al wat hij deed een stempel zette van ernst, waardigheid en hoffelijkheid, eigenschappen,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1931 | | pagina 73