schilders is uitgegaan, besproken en toegelicht werd. Uitvoerig werden we ingelicht over Jan van Scorel, Geertjen tot Sint Jans, Maarten van Heemskerk, PlETER PlETERSZ., CoRNELIS en FRANS HALS, terwijl lichtbeelden het geheel verduidelijkten. Ook werd de aandacht gevraagd voor Lieven de Key, die metselaar en steenhouwer werd, hetgeen wij thans met architect zouden betitelen. Het applaus aan het einde van de voordracht getuigde hoezeer de lezing in den smaak viel. De Voorzitter was ons aller tolk, toen hij Pro fessor Hudig hulde bracht voor zijn belangwekkend vertoog. Op 24 Juni werd de algemeene vergadering gehouden, waarbij de Voorzitter zijn voorganger Vincent Loosjes en de bestuursleden J. H. Kersten en A. H. Broos in korte, gevoelvolle woorden herdacht. De jaar verslagen van den secretaris en van den penning meester werden in het jaarboek volledig afgedrukt en spreken dus voor zichzelf. Tot leden van de com missie tot het nazien van het geldelijk beheer van den penningmeester gedurende 1932 werden benoemd de heeren R. D. Baart de la Faille en H. Savrij, aan wie de heer J. J. Luyten, als plaatsvervanger werd toegevoegd. De periodiek aftredende bestuurs leden Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, H. E. Knappert en J. D. Rutgers van der Loeff werden bij acclamatie voor een tijdvak van drie jaren her benoemd, terwijl het bestuur werd aangevuld met Mevrouw J. M. Sterck-Proot en Mr. C. M. J. de Jongh. Na uitvoerige mededeelingen door den Voor zitter van hetgeen nog op het jaarprogramma voorkwam en kennisneming van de wenschen der aanwezigen, werd de vergadering gesloten, nadat men besloten had het ijverige lid, den heer W. Kloeke, die dien

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 12