5 dag 80 jaar werd een telegram met gelukwenschen te zenden. 27 Augustus zag een groote schare in vijf autobussen wegtrekken in de richting van de Huizen te Marquette en Assumburg bij Heemskerk, vandaar naar de Groote Kerk te Beverwijk en de Kennemer Oudheidkamer te dier plaatse, alwaar de secretaris-archivaris voor de noodige toelichting zorg droeg. Het priëel van de schrijfsters Wolff en Deken op het terrein der voor malige plaats Lommerlust werd bezichtigd. Voor velen der aanwezigen bleek het bestaan van dit prieel een openbaring te zijn. Na de thee genoten te hebben in ,,Kennemerland" werd naar de Groote Markt te Haarlem teruggereden. Op Zaterdag 10 September trok het bestuur ten stadhuize om hulde te brengen aan het eerelid Jhr. Mr. J. w. G. Boreel van Hogelanden, oud-burge meester van Haarlem, ter gelegenheid van diens 80sten verjaardag. Bij ontstentenis van den Voorzitter trad Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk als woordvoerder op. Namens de vereeniging bood de spreker in een waardeerende toespraak een exemplaar van het Jaarboek 1931 in luxe uitvoering aan, waarin het hoofdartikel aan ons eerelid gewijd was. Jhr. Boreel van Hogelanden sprak hiervoor zijn hartelijken dank uit en liet ons daarin duidelijk blijken welk een warm hart hij onze vereeniging toedroeg. Dien avond lazen alle leden ongetwijfeld in het jaarboek. Het najaar vooral kenmerkte zich door een bloeiend vereenigingsleven. Op 22 October brachten we een bezoek aan het Paviljoen Welgelegen met de historische vertrekken. Na de ervaring opgedaan bij de vorige excursie, werd als proef een kort overzicht van de geschiedenis van het paviljoen en van de vertrekken

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 13