bij de convocatie gevoegd, welke proef zeer zeker als geslaagd kan worden beschouwd. Bij het bezoek zelf ontving ieder een zevental folio-bladen vermeldende de lijst van geschenken. Aan de hand hiervan bleek oriënteeren mogelijk, daar de mondelinge toelichting gebrekkig te noemen was en voor de meesten verloren ging. De beheerder van de historische vertrekken, Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet, daarentegen hield een zeer levendige causerie, welke aller belang stelling wist op te wekken. Een maand later op 26 November opende de Voorzitter in de Hoofd wacht de tentoonstelling van teekeningen van den schilder H. J. Wesseling, welke oude gebouwen en gezichten in Haarlem voorstelden. Tot en met Zondag 4 December brachten ongeveer 400 belangstellenden een bezoek aan deze expositie en bewonderden den goeden smaak van den teekenaar die zoo raak de oude hoekjes en hofjes wist te typeeren. Moge deze tentoonstelling er toe hebben bijgedragen, dat het nog bestaande schoone in deze stad in stand worde gehouden! In December vonden wij den conservator van het Bisschoppelijk Museum bereid gedurende een drietal avonden, telkens een groep leden rond te leiden. De oproep tot dat bezoek had zoo'n succes, dat Pastoor L. J. Boogmans zich nog een vierden avond beschikbaar stelde. Onder een geestigen, ge- zelligen tevens leerzamen uitleg werden we rondgeleid en gewezen op de schatten aan kerkelijke gewaden en sieraden, op de schilderstukken en de beeldhouw werken. Het bleek dat de meesten van het museum, misschien wel de buitenzijde, maar niet hetgeen het binnen zijn muren herbergt, kenden, zoodat de opzet van het bezoek -de Haarlemmers ook hun eigen stad te leeren kennen volkomen geslaagd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 14