Frankestraat. Indien van deze foto's eens een tentoon stelling zou worden gehouden, dan zou daaruit blijken welk een aantal mooie huizen en gebouwen ondanks alle verzetpogingen in de laatste jaren zijn gesloopt. Voor onze verzamelingen ontvingen wij naast de jaarverslagen en jaarboeken van een aantal zuster- vereenigingen, van de Vereeniging Bilderdijk .Museum het jaaroverzicht, een tweetal catalogi van de Bilder- dijktentoonstelling, van den heer Sarlet een lantaarn plaat met de molen De Adriaan en eenige boekwerken, van den heer Nelissen twee foto's van Bakenesser- gracht 106, van den heer Dumont een teekening in kleuren van de Kleine Houtpoort, van den heer Pijnacker Hordijk een foto genomen tijdens een bezoek van H. M. de Koningin aan Haarlem's stadhuis, van den heer Nolf een foto van Kruisstraat 26, van den Voorzitter een tweetal foto's waarop een brik en een janplezier, voertuigen welker aantal steeds schaarscher wordt. Verder kwam in ons bezit een driedeelige kast, gered uit sloopershanden bij de ver bouwing van Gerzon, Groote Houtstraat, een gevel steen afkomstig van de Phoenix, welke beide aanwinsten reeds in het vorige jaarverslag werden genoemd. Zoo is hiermede het getrouw verslag van de gebeur lijkheden in Haerlem's leven gedurende 1932 beëindigd. Het moge U een kijkje gegeven hebben in het zeer vele wel en het weinige wee van onze vereeniging en U opwekken Uw eigen belangstelling aan haar te blijven schenken en die van Uwe vrienden en kennissen, voor zooverre deze Haerlem nog niet kennen, gaande te maken en hen bij de getrouwe schare van ons gilde in te lijven. Juni 1933.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 19