anderen, die na te vergeefs een hervorming dier ver ouderde exporteursorganisatie te hebben beproefd, uit die vereeniging trad, om den Bond van Bloembollen handelaren te stichten. Het was dan ook niet te verwonderen, dat Went- HOLT, na het aftreden van den oprichter en eersten voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur in December 1900 in diens plaats ge kozen werd. Hij bekleedde het voorzitterschap tot 1906, en had inmiddels zijn sporen als leider verdiend bij de vijfjaarlijksche tentoonstelling van 1905, de laatste die in de Haarlemsche concertzaal gehouden werd. Van meer belang nog was de voorbereiding van de oprichting van het Scheidsgerecht voor den Bloem- bollenhandel. Wentholt heeft geen moeite gespaard om het beginsel van de scheidsrechterlijke beslechting van geschillen in het bloembollenvak ingang te doen vinden en de vereeniging voor het denkbeeld weten te winnen. Thans bewijst reeds meer dan 25 jaar het scheids gerecht zijn uitnemende diensten aan het bedrijfsleven. fn 1906 verwisselde Wentholt het voorzitterschap der Algemeene Vereeniging met dat der Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Hier trachtte hij met geestdriftige voortvarendheid nieuwe paden te be wandelen. Dit streven vond echter weinig weerklank; bovendien bleken de financieele gevolgen de draagkracht der Maatschappij te boven te gaan. Inmiddels eischte Wentholt's gezondheidstoestand verblijf in de buiten lucht en geregelde verzorging, zoodat hij te midden zijner werkzaamheden, het voorzitterschap der Maat schappij moest vaarwel zeggen. Na zijn herstel keerde hij in 1911 bij de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur terug als alge meen secretaris-penningmeester, na het aftreden als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 24