personen bezocht werd, viel het moeilijk een candidaat aan te wijzen. De jonge arts Adrian offerde zich toen op, want het was een opoffering, daar het onmoge lijk werd geacht, bij eerste optreden in het politiek strijdperk een overwinning te behalen. Bij de verandering der kieswet ging de Liberale Unie op in den Vrijheidsbond en als lid dezer ver- eeniging werd Adrian gekozen tot lid van den Raad, waarvan hij ongeveer acht jaren lid is geweest. Bij zijn dood was hij voorzitter der fractie. Groot gebracht in een familie waarin veel gevoeld werd voor gymnastiek zijn vader was een bekend leeraar in dit vak was Adrian een steun voor alles wat in die richting hier ter stede gedaan werd. Jaren lang was hij voorzitter van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding naast den ons ook ontvallen Dr. Merens. Hij opende het eerste gemeentelijk speel veld en was zoo gelukkig veel tot stand te kunnen brengen, met Vincent Loosjes, die wethouder van Onderwijs was. Adrian is geweest de eerste controleerende genees heer voor gemeente-ambtenaren en werklieden. Voor dit ambt voelde hij zich op den duur ongeschikt. Naar zijn meening moest er te veel geschipperd worden bij menschen, die volgens zijn oordeel volkomen geschikt waren om te werken. Zijn meening stond dikwijls lijnrecht tegenover die van den behandelenden genees heer. Daarvan waren botsingen het gevolg, die onzen vriend zoo hinderden, dat hij na enkele jaren eervol ontslag nam. Met groot genoegen aanvaardde hij de op hem gevallen keuze als lid van de gezondheidscommissie. Toen Dr. Kersbergen na zijn benoeming tot directeur geneesheer van het gasthuis als voorzitter van dit

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 41