59 maar in het begin der 18e eeuw was daar een einde aan gekomen en den 18 Maart 1705 verkochten de erfgenamen van wijlen Juffrouw Anthonette van Hens- bergen Weduwe van Mr. Willem van Gennep, Meer en Berg, (onder dezelfde omschrijving en terzelfder grootte als in 1655) aan den heer Philips van der Goes, Vice-Admiraal van Holland en West-Friesland, voor ƒ6000.—. Na vijf-en-twintig-jaren waren de Vice-Admiraal en zijne vrouw overleden; voor hunne nalatenschap kon geen rechtstreeksche afstammeling opkomen, en wie er aanspraak op had, gevoelde zeker weinig neiging de hofstede aan te houden. Zoo werd dan den 5 Maart 1726, Meer en Berg door Mr. Willem Bakker Dirksz., Presideerend Schepen der Stad Amsterdam, laatst Weduwnaar en erfgenaam van Machtelina Henrietta van der Goes, die eene dochter en erf gename was van Vrouwe Clara van Meeheren Weduwe en boedelhoudster van den Heer Philips van der Goes, meermalen gemeld, voor ƒ7500.ver kocht aan Curateurs van den imbecilen Jacob Chris- TOFFERS. De erfgenamen van dezen, droegen den 31 Augustus 1746 voor ƒ6300.aan den Heer Hendrik Talbot over, de hofstede Meer en Berg, met eene waterrijke bleekerij, nu (1746) genaamd: „De Bleekerij van Meer en Berg". De dagen van dat zuiverings-instituut waren echter geteld, want de nieuwe eigenaar brak de ge bouwen der bleekerij af, onttrok de velden en gronden welke erbij behoord hadden, aan hunne vroegere bestemming en vergrootte er de hofstede mede. Na het overlijden van den Heer Talbot kwam dit alles op den 14 Mei 1750 in bezit van Gerrit Vervooren, tegen een koopprijs van ƒ4751.5.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 85