61 Poelenburgh, wonende te Heemskerk, in rechten aangesproken over de betaling van 6000. hetgeen ten gevolge had, dat op den 13 September 1695 tot kwijting zoo mogelijk van deze schuld, de hofstede bij executie van den Hove van Holland verkocht werd en het eigendom werd van Pieter van Hooven, koopman te Amsterdam, voor ƒ3600.Hij kwam daarmede in het bezit (volgens eene aankondiging in de Oprechte Haarlemsche Courant van 8 September 1695) van: ,,Een seer playsante hoffstede, boomgaert, „plantagie ende landerijen, met een schoon huys „daerop, voorsien met een groote, schoone zael, ver- „scheyden kamers, eetzael en kookkeukens, stallinge „voor paerden, groot in 't geheel vijff morgen, gelegen „in 't playsanste buyten Haerlem, onder Blommendael „of Aelbertsberg bij 't Huys te Brederode." Een jaar tevoren, den 19 Augustus 1694, was op Valckenburgh verkooping gehouden van de meubelen, het huisraad en den inboedel, nagelaten door de Weduwe Voet, maar nog al heel wat van hetgeen onder den hamer kwam, stond in de Bank van Leening, dat niet op een groot welvaren wijst. De nieuwe kooper had zoowat twaalf jaren genot van zijn buitenverblijf, maar toen werd zijn levens draad afgesneden. Een gevolg daarvan was, dat Isaac van Hooven, als eenige erfgenaam van zijn broeder Pieter van Hooven, Valckenburgh den 31 October 1707, voor ƒ6750..verkocht aan den Heer Jacob de WInter, Notaris te Amsterdam. En, als Weduw naar en boedelhouder van wijlen zijne huisvrouw Willemina VAN Coevorden, schonk deze den 27 Februari 1711 Valckenburgh bij wijze van huwelijks gift aan zijn zoon Mr. Jacob de WInter. In 1728 was deze eigenaar overleden, en den 28

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1932 | | pagina 87