76 FEBRUARI deeling passage van de Kon. Hollandsche Lloyd. f De heer J. A. A. Menalda van Schouwenburg, arts te dezer stede. t De heer C. van Leeuwen, oud-hoofd eener school te Bloemendaal. 8. De gemeenteraad besluit tot het aangaan van geld- leeningen tot een bedrag van één millioen gulden. In deze zitting wordt de publieke tribune ontruimd wegens het optreden van oproerige elementen. Het Brongebouw wordt afgestaan voor den bouw van het Sportfondsenbad. 14. De heer N. Warnier neemt na ruim 40-jarigen dienst afscheid als deurwaarder bij de Arrondissements- Rechtbank alhier. 15. Ds. A. Trouw, voorganger van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden alhier, neemt een beroep naar 's-Gravenhage aan. Op 7 Mei d. a. v. houdt hij zijn afscheidsrede en op 28 Mei doet hij zijn intrede te 's-Gravenhage 16. De heer H. Oudman, inspecteur van politie alhier, viert zijn 25-jarig ambtsjubileum. Oprichting van een afdeeling Haarlem der Nationaal Socialistische Beweging. 20. De heer J. Rustige, een bekend stadgenoot, viert zijn 80sten verjaardag. (Zie 16 December.) De kerkeraad der Gereformeerde Kerk besluit in beginsel tot het bouwen van een nieuw kerkgebouw in Haarlem-Noord. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet eervol ontheven van zijn functie als beheerder der Historische vertrekken in het Pavil joen. Tot zijn opvolger wordt benoemd de heer R. D. Baart de la Faille. 22. De heden vastgestelde kiezerslijst bevat 69856 personen, n.l. 32476 mannen en 37380 vrouwen. 24. f De heer A. H. Weijburg, eigenaar der Firma I. C. Haan, en oud-lid der Kamer van Koophandel. In het filiaal van de Firma de Gruyter aan de Boter markt wordt ingebroken. Er wordt ƒ600.— ontvreemd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 106