77 FEBRUARI 27. Alhier wordt gevormd een Centraal comité ter beharti ging van de belangen van jeugdige werkloozen. 28. De schadeloosstelling der gemeente Haarlem aan de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, als gevolg der plaats gehad hebbende annexatie, wordt bij K.B. vastgesteld op 80.000. MAART 1. Uit de Stads-Bibliotheek en Leeszaal alhier wordt door een bezoeker een kostbaar werk ontvreemd, ge titeld „Valerius Gedenckclanck" (1626). Op 15 Maart d. a. v. mag het den Directeur der ge noemde instelling gelukken dit boek terug te koopen bij een antiquair te Utrecht, die het gekocht had. 3. f De heer N. W. A. Brugmans, leeraar aan de Rijks-kweekschool voor Onderwijzers alhier. 4. De Brockway-busmaatschappij neemt nieuwe wagens in gebruik. 5. De heer J. H. Visser, oud-lid van den gemeenteraad, viert zijn 80sten verjaardag. 7. In een bijzondere samenkomst wordt het feit herdacht, dat de Doopsgezinde kerk alhier vóór 250 jaar in gebruik werd genomen. 8. De gemeenteraad verleent een crediet van 78.000. voor de asphalteering van den Zijlweg. (Zie 16 Novem ber). Voorts verleent de gemeenteraad een 3e hypotheek voor den bouw van 120 woningen door een particulier aan de Reigerstraat. Aan mevrouw de weduwe Titia van Looy-van Gelder wordt een perceel grond aan de Voorhoutstraat in erfpacht afgestaan voor den bouw van een Van LooY-museum. De heer J. H. Luijken wordt benoemd tot voorzitter van den Haarlemschen Bestuurdersbond. 9. f De heer J. Drost, gepensionneerd hoofd-opzichter van den Provincialen Waterstaat. 12. H. F. C. wordt kampioen der 2e klasse van den Neder- landschen Voetbalbond. (Zie 11 Juni). 14. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, viert zijn 60sten verjaardag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 107