81 ApRIL Zonen, viert zijn gouden jubilé en ontvangt de gouden eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. MEI 1. De heer N. Zwaneveld is 50 jaar werkzaam bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen en ontvangt de bronzen eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De Burgemeester verbiedt het houden van 1 Mei demonstraties. 2. De eerste automarkt wordt gehouden op het Ken- nemerplein. Tot voorzitter van de Burgerwacht wordt als opvolger van Jhr. O. van Lennep gekozen de heer H. M. van Bemmelen. 3. De Haarlemsche Makelaarsvereeniging viert haar 10-jarig bestaan. 4. De Noord-Hollandsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose herdenkt haar 25-jarig bestaan. Bij de Nuts-spaarbank is de 30.000ste inlegger inge schreven. 6. Aan de Van Oosten de Bruynstraat neemt de Ver eeniging „School- en Werktuinen" een speeltuin in gebruik. De Christelijke Jongelingsvereeniging „Obadja" viert haar 50-jarig bestaan. 7. De R. Kath. Bakkerij en Verbruiksvereeniging „Arbeid Adelt" viert haar 25-jarig bestaan. 9. Aan Jhr. Dr. J. C. M.OLLERUS wordt verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot ridder in de Orde van St. Sawa van Joego Slavië. De heer H. J. L. Klein Schiphorst, lid van den gemeenteraad, ontvangt het eere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice. 10. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan mejuf frouw J. Berdenis van Berlekom als directrice der Middelbare School voor Meisjes met ingang van 1 Januari 1934. (Zie 22 December). 6

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 111