in litteratuur en beeld". Voor deze bijeenkomst be stond zeker niet geringere belangstelling. Het typische stadsbeeld van Haarlem en de prachtige omgeving hebben volgens spreker tallooze schrijvers en schilders getroffen. Eenige gedeelten uit de Camera obscura met een specifiek Haarlemsch karakter werden voor gelezen, daarna noemde Dr. Spoelder Frederik van Eden met zijn Kleine Johannes, De Bevrijders van Professor van Moerkerken; de schets ,,Het troostend verleden" van Maurits Esser, verder de niet-Haar- lemsche schrijvers J. Dijk en Jacob van Lennep, de jongensboeken van J. B. Schuil, Jan Feith en Mulier om tenslotte te eindigen met Jacques van Looy's trilogie ,,Jaapje, Jaap, Jacob". Met Jaapje trokken we door Haarlem's straten over de hobbelige keien en verwonderden ons zoodra wij zelf weer op straat stonden en over het natte asphalt huiswaarts gingen over de verandering welke het stadsbeeld in de laatste halve eeuw heeft ondergaan. Een leerzame avond door het gesproken woord en de vele fraaie lichtbeelden, welke daarbij werden vertoond. Op Maandag 26 Juni des avonds om 8 uur kwam men in het Vereenigingsgebouw De Hoofdwacht bijeen voor de Algemeene vergadering. De secretaris en de penningmeester brachten verslag uit over het afgeloopen jaar, welke verslagen in extenso in het jaarboek 1932 werden afgedrukt. Tot leden van de commissie voor het nazien van de boeken des penning meesters werden benoemd de heeren J. J. Luyten en W. F. H. Voet, tot plaatsvervangend lid de heer C. C. van Beaumont. Daar geen der bestuursleden periodiek aftraden, had een bestuursverkiezing niet plaats. De voorzitter ontvouwde het programma voor de komende maanden en verstrekte inlichtingen over de samen-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 14