ling. Na het park werd het nog steeds onvoltooide huis begluurd, terwijl de portier-boschwachter met een historische uiteenzetting over het ontstaan van Elswout besloot. Een waardig slot van het vereenigingsjaar. Het bestuur kwam weer meermalen bijeen. Het tot stand brengen van het jaarboek en de voorbereiding van de lezingen en de uitstapjes vereischten zorg vuldig overleg, waarbij met vele wenschen rekening moest worden gehouden. Geldelijke steun kon worden toegezegd aan de Kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente tot herstel van de ramen in de Nieuwe Kerk, aan de Commissie voor de bevordering van de Heem schutgedachte onder de jeugd, aan het Kerkbestuur van de Waalsche Kerk voor de restauratie van dit gebouw. Uit den aard der zaak slechts bescheiden bijdragen. De restauratie van perceel Houtmarkt 17 kwam gereed, hetgeen de penningmeester wederom in den buidel deed tasten. Bovendien meende het bestuur goed te doen als blijk van erkentelijkheid den archi tect A. A. Kok, die belangeloos adviezen voor de restauratie gaf, een zilveren afslag van de legpenning aan te bieden met de inscriptie: „Aan A. A. Kok. Herstelling Houtmarkt 17 1932-1933". Een kleine vergoeding voor de tallooze uren, welke de heer Kok op het bouwwerk doorbracht. Aan het bestuur van den Kennemer fotokring werd eveneens een zilveren afslag van de legpenning ter beschikking gesteld als prijs voor de mooiste foto van oud-Haarlem, welke op de tentoonstelling bij gelegengeid van haar 25-jarig bestaan, zou worden ingezonden. Naderhand werd die foto welwillend voor onze verzameling afgestaan. Eenige verzoeken om steun zoowel in geldelijken als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 17